Jeżeli więc ustami swoimi wyznasz, że Jezus jest Panem, i w sercu swoim uwierzysz, że Bóg Go wskrzesił z martwych -  osiągniesz zbawienie.
Bo sercem przyjęta wiara prowadzi do usprawiedliwienia, a wyznawanie jej ustami - do zbawienia. (Rz 10,8-13)

Prośba! :) Zbieram i kolekcjonuję stare modlitewniki (sprzed II Soboru Watykańskiego). Lubię się z nich modlić. Masz taki i nie wiesz co z nim zrobić? Jeśli chcesz, aby modlitewnik trafił w dobre ręce, albo chcesz sprawić mi radość, to skontaktuj się ze mną i zwyczajnie przyślij mi go. :) Będę bardzo wdzięczy. A dodatkowo zawartość modlitewnika wzbogaci mój dział modlitw na stronie i może ktoś jeszcze skorzysta.

Nowi biskupi pomocniczy Archidiecezji Warszawskiej.

Papież Franciszek mianował ks. Józefa Górzyńskiego i ks. Rafała Markowskiego nowymi biskupami pomocniczymi Archidiecezji Warszawskiej. Wkrótce obaj duchowni przyjmą święcenia biskupie. Konsekracja biskupia odbędzie się 7 grudnia 2013 r, o godz. 11 w Archikatedrze Warszawskiej. Głównym konsekratorem będzie Jego Eminencja Kazimierz Kardynał Nycz Arcybiskup Metropolita Warszawski. Współkonsekratorami będą Arcybiskup Celestino Migliore Nuncjusz Apostolski w Polsce oraz Biskup Kazimierz Romaniuk Biskup Senior Diecezji Warszawsko - Praskiej. Obaj biskupi nominaci w ostatnich latach byli najbliższymi współpracownikami kard. Kazimierza Nycza. Ksiądz dr Józef Górzyński od półtora roku jest moderatorem wydziałów duszpasterskich Kurii Metropolitalnej Warszawskiej, w Archidiecezji Warszawskiej odpowiada też za liturgię. Ksiądz dr Rafał Markowski to rzecznik prasowy Archidiecezji Warszawskiej, dyrektor Archidiecezjalnego Centrum Informacji i administrator Domu Arcybiskupów Warszawskich.

 

 

 

Obu duchownych łączy też bogate i różnorodne doświadczenie kapłańskie. Ks. Górzyński w latach 2004-2012 był proboszczem w parafii Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Marii Panny na Wrzecionie, a wcześniej prefektem w Warszawskim Metropolitalnym Seminarium Duchownym. Jest doktorem, specjalizuje się w liturgice. Studiował w Rzymie, gdzie ukończył Papieski Uniwersytet Liturgiczny Św. Anzelma. PRZECZYTAJ: Pełny biogram ks. Józefa Górzyńskiego.


Ks. Rafał Markowski, zanim został rzecznikiem prasowym archidiecezji, również zajmował się działalnością medialną: był założycielem i dyrektorem warszawskiego Radia Józef. Również on był prefektem w warszawskim seminarium. Jest doktorem w zakresie religioznawstwa. Wykłada na UKSW, na Papieskim Wydziale Teologicznym w Warszawie oraz w warszawskim seminarium. PRZECZYTAJ: Pełny biogram ks. Rafała Markowskiego.

info za: http://archidiecezja.warszawa.pl/homepage/?a=7045

 

Otoczmy ich naszą modlitwą.

 

Tak dla ŻYCIA

#zaŻyciem #prolife #StopAborcji

Każde poczęte dziecko ma unikalny kod DNA!!! Tak mówi nauka i tak wychodzi w badaniach laboratoryjnych. Jest to zatem jego/jej (dziecka) ciało. Niech świat pozwoli im żyć, rosnąć, rozwijać się. TAK DLA ŻYCIA!

Św. Tomasz Z Villanova OESA, Abp

Pray for peace!

http://tmoch.net/jupgrade/images/grafika2020/Serce_Jezusa_ikona_.jpgNajświętsze Serce Pana Jezusa
- zmiłuj się nad nami

Kromka Słowa!

 Zintegrowana baza tekstów papieskich:

* [Jan Paweł II: Przemówienia i orędzia]

Pontifex_pl


Śledź na bieżąco nauczanie papieskie na wiara.pl.
U mnie dział: papieska inspiracja.

Papieski twitter

Świętość nie oznacza robienia nadzwyczajnych rzeczy, ale jest robieniem tych zwyczajnych z miłością i wiarą. Holiness doesn’t mean doing extraordinary things, but doing ordinary things with love and faith. (5.12.2013)


Pan mój i Bóg mój

Biblia


- materiały dodatkowe

 Parafia św. Mikołaja w Grójcu

www [ -> ]

     

Zabrania się kopiowania i rozpowszechniania materiałów znajdujących się na tmoch.net (szczególnie autorskich grafik i fotografii) bez zgody właściciela witryny. Niniejsza witryna jest w ciągłym rozwoju; strony są dodawane, modyfikowane i... czasami niektóre usuwane. Czasem pozwalam sobie modyfikować, poprawiać bądź uaktualniać już istniejące notki. Taki już jestem :)  Aby wesprzeć dzieło ewangelizacyjne "tmoch.net", zobacz zakładkę "wsparcie" [->]. 

     
   
    Copyright © 2022 Jezus jest Panem! Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved. Strona istnieje od: 10.04.2001 r.