Jeżeli więc ustami swoimi wyznasz, że Jezus jest Panem, i w sercu swoim uwierzysz, że Bóg Go wskrzesił z martwych -  osiągniesz zbawienie.
Bo sercem przyjęta wiara prowadzi do usprawiedliwienia, a wyznawanie jej ustami - do zbawienia. (Rz 10,8-13)

Rok Św. Józefa
trwa do 8 grudnia 2021 !!!

Obchodzę Wszystkich Świętych, nie Halloween!

Co roku podnosi się ten sam głos - Wszystkich Świętych smutneeeee - więc czemu nie Halloween? No właśnie - czemu nie? Ja powiem tak - wolę doceniać życie świętych i to, że mam wzór czy przykład - niż patrzeć na duchy, wiedźmy, wampiry, wilkołaki i całą masę potworów i tam szukać wzorów. Już nawet na filmach to nie rusza ;) więc po co sobie tylko psuć dzień. Tak wiem - wielu powie - ale to tylko zabawa. Ja odpowiem - są głupie zabawy! Dlatego dołączyłem się do akcji, o której poniżej. "Odkryjmy piękno wiary we wspólnotę świętych!" powiedział Papież Franciszek.

Szkoda, że chrześcijańskie przeżywanie dzisiejszego wieczoru nie jest tak powszechne jak te strachy. W Warszawie na wieczór 31 października można zaplanować następujące katolickie wydarzenia:

• W parafii Zesłania Ducha Świętego jest dla dzieci procesja Świętych - rozpoczęcie Mszą św. o g. 17 a następnie różaniec. Po modlitwie przejście procesją do Parafii św. Stanisława Kostki do grobu Błogosławionego Ks. Jerzego Popiełuszki;
  • Świątynia Bożej Opatrzności - Wilanów - Wieczór ze Świętymi (dla bielanek, ministrantów i innych dzieci) - 18:30 - 22:00. Rozpoczęcie różańcem w kościele o 18:30, a potem przejście do budynku Instytutu na projekcję filmu, zabawy i coś słodkiego. Jest możliwość odwiezienia.
  • Józefosław, parafia św. Józefa - Bal Wszystkich Świętych - odbędzie się on w budynku starej kaplicy, na tyłach kościoła w Józefosławiu (ul. Ogrodowa 3). Początek o 18:00. Organizatorzy zachęcają do przyjścia w przebraniu świętych lub w innych strojach niebiańskich. Jak wiadomo, diabły i czarownice do Nieba wstępu nie mają! W programie m.in.: konkurs na najciekawsze przebranie za świętego, quiz z wiedzy o świętych, wspólne śpiewanie piosenek oraz - przede wszystkim - zabawa przy niebiańskiej muzyce :-)
  • Góra Kalwaria - Kościół na Górce - o 20:00 Wieczór Chwały.

i niestety to chyba tyle ...

Na fb naszej parafii ks. Łukasz umieścił taką propozycję: "Drodzy parafianie! Opowiedzmy dzieciom historię życia któregoś z naszych patronów, obejrzyjmy film o nim, ale przede wszystkim prośmy Ducha Świętego jak przeżyć ten wieczór. Nie przyłączajmy się do akcji, która z Bogiem nie ma nic wspólnego...". Chyba coś w tym jest ;)

Obchodzę Wszystkich Świętych, nie Halloween!” - Jeśli zgadzasz się z tym zdaniem:

1. zmień swoje zdjęcie profilowe na Facebooku na postać Twojego patrona lub ulubionego świętego
2. wpisz w komentarzu krótką notę o tym, kim on był.

„Zło dobrem zwyciężaj” (Rz 12,21)

Więcej o akcji "Gościa Niedzielnego" na stronie:
https://www.facebook.com/events/441478882623211/?ref=22

oraz o podobnej "Święci Uśmiechnięci" organizowanej przez Ruch Światło-Życie z Radomia:
https://www.facebook.com/events/557685377619850/

Tak dla ŻYCIA

#zaŻyciem #prolife #StopAborcji

Każde poczęte dziecko ma unikalny kod DNA!!! Tak mówi nauka i tak wychodzi w badaniach laboratoryjnych. Jest to zatem jego/jej (dziecka) ciało. Niech świat pozwoli im żyć, rosnąć, rozwijać się. TAK DLA ŻYCIA!

Św. Tomasz Z Villanova OESA, Abp

Rok 2021 został ogłoszony w Polsce Rokiem Prymasa Stefana Wyszyńskiego. W tym roku przypada 120. rocznica urodzin i 40. rocznica śmierci Prymasa Tysiąclecia.

Pray for peace!

Kromka Słowa!

Zintegrowana baza tekstów papieskich:

* [Jan Paweł II: Przemówienia i orędzia]

Pontifex_pl

Śledź na bieżąco nauczanie papieskie na wiara.pl.
U mnie dział: papieska inspiracja.

Papieski twitter

Świętość nie oznacza robienia nadzwyczajnych rzeczy, ale jest robieniem tych zwyczajnych z miłością i wiarą. Holiness doesn’t mean doing extraordinary things, but doing ordinary things with love and faith. (5.12.2013)

Pan mój i Bóg mój

Biblia

Rok Rodziny Amoris Laetitia
2021-2022

Rok Św. Jakuba

Parafia św. Mikołaja w Grójcu

- materiały dodatkowe

Odwiedza nas 70 gości oraz 0 użytkowników.

Odsłon artykułów:
8366035

Zabrania się kopiowania i rozpowszechniania materiałów znajdujących się na tmoch.net (szczególnie autorskich grafik i fotografii) bez zgody właściciela witryny. Niniejsza witryna jest w ciągłym rozwoju; strony są dodawane, modyfikowane i... czasami niektóre usuwane. Czasem pozwalam sobie modyfikować, poprawiać bądź uaktualniać już istniejące notki. Taki już jestem :)  Aby wesprzeć dzieło ewangelizacyjne "tmoch.net", zobacz zakładkę "wsparcie" [->]. 

Copyright © 2021 Jezus jest Panem! Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved. Strona istnieje od: 10.04.2001 r.