Jeżeli więc ustami swoimi wyznasz, że Jezus jest Panem, i w sercu swoim uwierzysz, że Bóg Go wskrzesił z martwych -  osiągniesz zbawienie.
Bo sercem przyjęta wiara prowadzi do usprawiedliwienia, a wyznawanie jej ustami - do zbawienia. (Rz 10,8-13)

Prośba! :) Zbieram i kolekcjonuję stare modlitewniki (sprzed II Soboru Watykańskiego). Lubię się z nich modlić. Masz taki i nie wiesz co z nim zrobić? Jeśli chcesz, aby modlitewnik trafił w dobre ręce, albo chcesz sprawić mi radość, to skontaktuj się ze mną i zwyczajnie przyślij mi go. :) Będę bardzo wdzięczy. A dodatkowo zawartość modlitewnika wzbogaci mój dział modlitw na stronie i może ktoś jeszcze skorzysta.

Archiwum aktualności 2012-13

Najlepsze ŻYCZENIA. Trzeba nam do stajenki iść! Bożego świętowania!

 

Na pytanie "Czym jest dla Waszej Świątobliwości Boże Narodzenie?" papież Franciszek odpowiedział:

 

"Jest spotkaniem z Jezusem. Bóg zawsze szukał swego ludu, prowadził i strzegł go, obiecał, że zawsze będzie blisko niego. W Księdze Powtórzonego Prawa czytamy, że Bóg wędruje z nami, prowadzi nas za rękę jak robi to tata ze swym dzieckiem. Jakie to piękne. Boże Narodzenie jest spotkaniem Boga z Jego ludem. I jest również pocieszeniem, tajemnicą pocieszenia. Ileż to razy po Pasterce spędzałem kilka godzin sam, w kaplicy, przed odprawieniem Mszy o świcie – z tym uczuciem głębokiej pociechy i pokoju. (...) Dla mnie Boże Narodzenie było zawsze tym: rozważaniem odwiedzin przez Boga Jego ludu".

 

 

Boże Narodzenie jest czasem nadziei i czułości. Czasem spotkania z Bogiem, który zawsze szukał swego ludu, prowadził i strzegł go, obiecał, że zawsze będzie z nim.

 

 

Polska prezentacja adhortacji "Evangelii Gaudium"

Oddzielnym tematem związanym z adhortacją jest niestety zamieszanie z tłumaczeniem [zob. fronda.pl: Czy tłumaczenie adhortacji papieskiej jest bublem?; Wojciech Żmudziński SJ - Racjonalizm czy nacjonalizm? (Puścić z dymem cały nakład Evangelii Gaudium) ]. Choć językiem oryginalnym był hiszpański, to niestety polskie tłumaczenie robione było podobno z włoskiego. Więc najpierw nie mogliśmy się doczekać tekstu w internecie. Kiedy tam już się pojawił, nie było go na stronach watykańskich. Kiedy natomiast tam się pojawił, to wcale długo nie zagościł, bo szybko został zdjęty. Wydano drukiem tekst w "Wydawnictwie m" i dodano do Gościa Niedzielnego 49/2013, tylko laik zapyta się "po co?", skoro jest to tekst z błędami. No bo chyba nie po to, aby być pierwsi i zarobić? Tak, trzeba by cały nakład zmielić. Ciekawym byłoby, gdyby wydawnictwo wymieniało poprzednią wersję na nową za darmo. Ale chyba tego się nie doczekamy. Chyba trzeba też lepiej dobierać tłumaczy.

WWW - wierzę wspieram wzmacniam

Modlitwa za siebie nawzajem ma wielką moc! Któż może zrobić coś wielkiego dla Boga i ludzi tylko o własnych siłach? Na stronie http://miejmyodwage.pl/ można zapoznać się i włączyć w ciekawą inicjatywę modlitewną.  „Akcja WWW – Wierzę. Wspieram. Wzmacniam.” trwa od 8 do 15 grudnia 2013 r. i polega na wzmożonej modlitwie w intencji kapłanów, a także sygnalizowaniu solidarności z nimi poprzez przyczepienie biało-żółtej wstążki, przyklejenie naklejki na płaszcz czy kurtkę. Strona wydarzenia na FB: https://www.facebook.com/events/407276682737765/?previousaction=join&source=1. Niech Bóg za wszystko wynagrodzi!

Adhortacja "Evangelii Gaudium"

"RADOŚĆ EWANGELII napełnia serce oraz całe życie tych, którzy spotykają się z Jezusem" (EG1) - taki początek dobrze świadczy o całej adhortacji. Czyli dalej może być już tylko lepiej. :)

Zgodnie z zapowiedzią z ostatniej niedzieli, dziś 26 listopada 2013, Biuro Prasowe Stolicy Apostolskiej zaprezentowało nową adhortację papieża Franciszka o nowej ewangelizacji: "Evangelii Gaudium" czyli "Radość Ewangelii". Oczywiście na początku pojawiła się w językach innych niż polski, tj. [Angielski, Francuski, Niemiecki, Włoski, Hiszpański]. Ale po kilku godzinach, przy dość widocznym poddenerwowaniu na fb i szukania winnych tak dużego opóźnienia, pojawiła się również po polsku (tak po 21). Zatem czas na czytanie, czytanie, czytanie i radosne ewangelizowanie. Jest już też tekst: [Polski (KAI)].

A tu tekst po polsku z oficjalnej strony watykańskiej w PDF: papa-francesco_esortazione-ap_20131124_evangelii-gaudium_pl.pdf. Tekst polski na stronie watykańskiej jest tu [ Polski ].

"Duchowe lekarstwo" z Polski

Na zakończenie niedzielnego spotkania z wiernymi na modlitwie Anioł Pański 17 listopada papież Franciszek zachęcił wiernych do odmawiania Koronki do Miłosierdzia Bożego i do wzięcia z sobą, przy opuszczaniu Placu św. Piotra, pudełeczka z "duchowym lekarstwem" - Misericordiną. Jednym słowem dzisiaj Papież dowartościował polską myśl ewangelizacyjną :) Tylko w zestawie papieskim są ładniejsze różańce ;)

O tym co i dlaczego mówił Papież można przeczytać tutaj: Nowy lek - Miserikordyna: dobrze robi na serce, duszę i na całe życie tutaj:  Dobrze robi na serce lub tutaj: Papież polecił "duchowe lekarstwo" z Polski

Na facebookowej stronie Radia Watykańskiego można zobaczyć zdjęcia: https://www.facebook.com/media/set/?set=a.699564956721778.1073742175.496909843653958&type=1

CCC - Forum Nowej Ewangelizacji - Całą Ewangelię – Całe Ciało – Całemu światu

W Krakowie w dniach 14-16 listopada 2013 uczestniczyłem w wyjątkowym Forum CCC, "Całą Ewangelię, Całe Ciało, Całemu światu". Zasadniczymi elementami Forum były sesje plenarne, panele, sesje robocze, spotkania w małych grupach. Wzięli w nich udział udział m.in. ks. dr Peter Hocken z Wiednia, José Prado Flores z Meksyku, pastor Ulf Ekman z Upsali, bp Sandy Millar z Londynu a także polscy biskupi – Edward Dajczak z Koszalina i Grzegorz Ryś z Krakowa. Każdy dzień kończyła celebracja liturgiczna. (Więcej o motywacjach można się dowiedzieć ze strony http://ccc.jestem.net.pl/). Cenną inspiracją był też podtytuł forum:"Nie rób sam tego, co możemy zrobić razem".

Forum odbywało się w nowohuckiej Mogile, gdzie bł. Jan Paweł II użył po raz pierwszy (w 1979 r.) określenia „nowa ewangelizacja”. Mówił wtedy m.in.: "Niegdyś ojcowie nasi na różnych miejscach polskiej ziemi stawiali krzyże na znak, że dotarła już do nich Ewangelia, że rozpoczęła się ewangelizacja – i że trwa nienaruszona. Z tą myślą postawiono też ów pierwszy krzyż w podkrakowskiej Mogile – w pobliżu Starej Huty. Kiedy postawiono opodal tego miejsca nowy, drewniany krzyż, było to już w okresie Millennium. Otrzymaliśmy znak, że na progu nowego tysiąclecia – w te nowe czasy i nowe warunki wchodzi na nowo Ewangelia. Że rozpoczęła się nowa ewangelizacja, jak gdyby druga, a przecież ta sama co pierwsza".

Forum Nowej Ewangelizacji w Krakowie przybrało postać wyjątkowego wydarzenia na skale Kościoła Europy Środkowej właśnie ze względu na swój ekumenicznym rys a przez to ogromne bogactwo pełne świeżości powiewu Ducha Świętego. To listopadowe spotkanie liderów jest - w swych założeniach - hołdem złożonym pionierom nowej ewangelizacji w Polsce - kard. Karolowi Wojtyle i ks. Franciszkowi Blachnickiemu. Forum zakończyła uroczysta Msza św. z modlitwą wstawienniczą za świat.

Siła kerygmatu - José H. Prado Flores

"W Kościele na świecie zgubiliśmy siłę ewangelizującą pierwszego głoszenia, to, co nazywa się kerygmatem. Dlatego dzisiaj stoi przed nami wezwanie, żeby odzyskać to pierwsze głoszenie. W Kościele katolickim zapomnieliśmy bowiem o sile kerygmatu, bardzo mocno podkreślając katechezę. Ewangelizowanie to nie jest rzeczownik, nad którym można czynić refleksję teologiczną. To jest czasownik, który mówi o czynieniu Chrystusa obecnym w świecie. Czy mamy odwagę iść tą profetyczną drogą zapowiedzianą przez Jana Pawła II? Czy też chcemy tylko pozmieniać niektóre punkty w naszym życiu? To jest dzisiaj wezwanie dla nas, bowiem jedyną odpowiedzią dla tego świata jest Jezus Chrystus umarły i zmartwychwstały, Ten, który żyje i chce dzielić swoje życie z nami".

José H. Prado Flores (Poznań, 6.11.2-13)
ps. tak dokładnie to "ewangelizowanie" to rzeczownik odczasownikowy :D ale myśl pozostaje prawdziwa ;)

 

Forum Nowej Ewangelizacji Diecezji Kaliskiej - nagrania

Zachęcam wszystkich do odsłuchania i obejrzenia relacji z Forum Nowej Ewangelizacji, które odbyło się w diecezji kaliskiej. " (...) Musisz stawać się miłością, mieć świadomość, że Chrystus poniósł za ciebie śmieć i umieć słuchać i dzielić się swoim doświadczeniem spotkania osobowego Jezusa" - to kilka myśli z przesłania, zachęcamy do skorzystania więcej. Niech Wiara się umacnia i rozrasta.

Na stronie Radia Rodzina można przeczytać relację, zobaczyć zdjęcia a co najważniejsze odsłuchać konferencji i homilii: http://www.radiorodzina.kalisz.pl/aktualnosci/forum-nowej-ewangelizacji-zainaugurowane

Wśród mówców (między innymi):
ks. bp. Grzegorz RYŚ
- "Za kogo ludzie uważają Jezusa? Istota nowej ewangelizacji.";
O. Remigiusz RECŁAW SJ - "Za kogo Ty uważasz Jezusa? Doświadczenie żywej wiary fundamentem nowej ewangelizacji";
Ks. Artur SEPIOŁO - "Na wszelki sposób rozgłasza się Chrystusa. Jak ewangelizować dzisiaj?".
O. Ryszard SIERAŃSKI OMI

Nowi biskupi pomocniczy Archidiecezji Warszawskiej.

Papież Franciszek mianował ks. Józefa Górzyńskiego i ks. Rafała Markowskiego nowymi biskupami pomocniczymi Archidiecezji Warszawskiej. Wkrótce obaj duchowni przyjmą święcenia biskupie. Konsekracja biskupia odbędzie się 7 grudnia 2013 r, o godz. 11 w Archikatedrze Warszawskiej. Głównym konsekratorem będzie Jego Eminencja Kazimierz Kardynał Nycz Arcybiskup Metropolita Warszawski. Współkonsekratorami będą Arcybiskup Celestino Migliore Nuncjusz Apostolski w Polsce oraz Biskup Kazimierz Romaniuk Biskup Senior Diecezji Warszawsko - Praskiej. Obaj biskupi nominaci w ostatnich latach byli najbliższymi współpracownikami kard. Kazimierza Nycza. Ksiądz dr Józef Górzyński od półtora roku jest moderatorem wydziałów duszpasterskich Kurii Metropolitalnej Warszawskiej, w Archidiecezji Warszawskiej odpowiada też za liturgię. Ksiądz dr Rafał Markowski to rzecznik prasowy Archidiecezji Warszawskiej, dyrektor Archidiecezjalnego Centrum Informacji i administrator Domu Arcybiskupów Warszawskich.

Naszywka "Jeśli chcesz mogę się za ciebie pomodlić"

Jesteś gotów do świadectwa czynnej miłości?
Jesteś głęboko przekonany w skuteczność modlitwy?
Nie wstydzisz się swojej wiary?

Każdy z oazowiczów, jeśli pozytywnie odpowie sobie na powyższe pytania, mógł się poczuć zaproszonym do dołączenia do "Modlitewnego Oddziału Wolnych Strzelców". Inicjatywa powstała w Krakowie w środowisku (wspólnoty) Banity. Wystarczy przypiąć naszywkę "Jeśli chcesz mogę się za ciebie pomodlić" w widocznym miejscu i być gotowym do modlitwy lub rozmowy. Zamówiliśmy jako diakonia 40 takich naszywek z zamiarem rozprowadzenia ich po oazowiczach. Udało się. Cześć z nich rozeszła się po ogłoszeniu na fb. A o samej akcji można dowiedzieć się więcej np. tu: https://www.facebook.com/oddzialmodlitewny, tam też można zamówić dla siebie takie naszywki.

Strona 1 z 9

 

Tak dla ŻYCIA

Aborcja to świadome morderstwo dokonane na niewinnym i bezbronnym CZŁOWIEKU !!!

#zaŻyciem #prolife #StopAborcji

Każde poczęte dziecko ma unikalny kod DNA!!! Tak mówi nauka i tak wychodzi w badaniach laboratoryjnych. Jest to zatem jego/jej (dziecka) ciało. Niech świat pozwoli im żyć, rosnąć, rozwijać się. TAK DLA ŻYCIA!

Aborcja nie jest prawem człowieka, jest pozbawieniem człowieka jego najważniejszego prawa - prawa do życia.

Św. Tomasz Z Villanova OESA, Abp

Pray for peace!

http://tmoch.net/jupgrade/images/grafika2020/Serce_Jezusa_ikona_.jpgNajświętsze Serce Pana Jezusa
- zmiłuj się nad nami

Kromka Słowa!

 Zintegrowana baza tekstów papieskich:

*[Nauczanie papieskie]

Pontifex_pl


Śledź na bieżąco nauczanie papieskie na wiara.pl.
U mnie dział: papieska inspiracja.

Papieski twitter

Świętość nie oznacza robienia nadzwyczajnych rzeczy, ale jest robieniem tych zwyczajnych z miłością i wiarą. Holiness doesn’t mean doing extraordinary things, but doing ordinary things with love and faith. (5.12.2013)


Pan mój i Bóg mój

Biblia


- materiały dodatkowe i terminy ->

 Parafia św. Mikołaja w Grójcu

www [ -> ]

św. o. Pio z Pietrelciny

Modlitewnik on-line

     

Zabrania się kopiowania i rozpowszechniania materiałów znajdujących się na tmoch.net (szczególnie autorskich grafik i fotografii) bez zgody właściciela witryny. Niniejsza witryna jest w ciągłym rozwoju; strony są dodawane, modyfikowane i... czasami niektóre usuwane. Czasem pozwalam sobie modyfikować, poprawiać bądź uaktualniać już istniejące notki. Taki już jestem :)  Aby wesprzeć dzieło ewangelizacyjne "tmoch.net", zobacz zakładkę "wsparcie" [->]. 

     
   
    Copyright © 2022 Jezus jest Panem! Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved. Strona istnieje od: 10.04.2001 r.