Jeżeli więc ustami swoimi wyznasz, że Jezus jest Panem, i w sercu swoim uwierzysz, że Bóg Go wskrzesił z martwych -  osiągniesz zbawienie.
Bo sercem przyjęta wiara prowadzi do usprawiedliwienia, a wyznawanie jej ustami - do zbawienia. (Rz 10,8-13)

Archiwum aktualności 2012-13

Najlepsze ŻYCZENIA. Trzeba nam do stajenki iść! Bożego świętowania!

 

Na pytanie "Czym jest dla Waszej Świątobliwości Boże Narodzenie?" papież Franciszek odpowiedział:

 

"Jest spotkaniem z Jezusem. Bóg zawsze szukał swego ludu, prowadził i strzegł go, obiecał, że zawsze będzie blisko niego. W Księdze Powtórzonego Prawa czytamy, że Bóg wędruje z nami, prowadzi nas za rękę jak robi to tata ze swym dzieckiem. Jakie to piękne. Boże Narodzenie jest spotkaniem Boga z Jego ludem. I jest również pocieszeniem, tajemnicą pocieszenia. Ileż to razy po Pasterce spędzałem kilka godzin sam, w kaplicy, przed odprawieniem Mszy o świcie – z tym uczuciem głębokiej pociechy i pokoju. (...) Dla mnie Boże Narodzenie było zawsze tym: rozważaniem odwiedzin przez Boga Jego ludu".

 

 

Boże Narodzenie jest czasem nadziei i czułości. Czasem spotkania z Bogiem, który zawsze szukał swego ludu, prowadził i strzegł go, obiecał, że zawsze będzie z nim.

 

 

Polska prezentacja adhortacji "Evangelii Gaudium"

Oddzielnym tematem związanym z adhortacją jest niestety zamieszanie z tłumaczeniem [zob. fronda.pl: Czy tłumaczenie adhortacji papieskiej jest bublem?; Wojciech Żmudziński SJ - Racjonalizm czy nacjonalizm? (Puścić z dymem cały nakład Evangelii Gaudium) ]. Choć językiem oryginalnym był hiszpański, to niestety polskie tłumaczenie robione było podobno z włoskiego. Więc najpierw nie mogliśmy się doczekać tekstu w internecie. Kiedy tam już się pojawił, nie było go na stronach watykańskich. Kiedy natomiast tam się pojawił, to wcale długo nie zagościł, bo szybko został zdjęty. Wydano drukiem tekst w "Wydawnictwie m" i dodano do Gościa Niedzielnego 49/2013, tylko laik zapyta się "po co?", skoro jest to tekst z błędami. No bo chyba nie po to, aby być pierwsi i zarobić? Tak, trzeba by cały nakład zmielić. Ciekawym byłoby, gdyby wydawnictwo wymieniało poprzednią wersję na nową za darmo. Ale chyba tego się nie doczekamy. Chyba trzeba też lepiej dobierać tłumaczy.

Adhortacja "Evangelii Gaudium"

"RADOŚĆ EWANGELII napełnia serce oraz całe życie tych, którzy spotykają się z Jezusem" (EG1) - taki początek dobrze świadczy o całej adhortacji. Czyli dalej może być już tylko lepiej. :)

Zgodnie z zapowiedzią z ostatniej niedzieli, dziś 26 listopada 2013, Biuro Prasowe Stolicy Apostolskiej zaprezentowało nową adhortację papieża Franciszka o nowej ewangelizacji: "Evangelii Gaudium" czyli "Radość Ewangelii". Oczywiście na początku pojawiła się w językach innych niż polski, tj. [Angielski, Francuski, Niemiecki, Włoski, Hiszpański]. Ale po kilku godzinach, przy dość widocznym poddenerwowaniu na fb i szukania winnych tak dużego opóźnienia, pojawiła się również po polsku (tak po 21). Zatem czas na czytanie, czytanie, czytanie i radosne ewangelizowanie. Jest już też tekst: [Polski (KAI)].

A tu tekst po polsku z oficjalnej strony watykańskiej w PDF: papa-francesco_esortazione-ap_20131124_evangelii-gaudium_pl.pdf. Tekst polski na stronie watykańskiej jest tu [ Polski ].

"Duchowe lekarstwo" z Polski

Na zakończenie niedzielnego spotkania z wiernymi na modlitwie Anioł Pański 17 listopada papież Franciszek zachęcił wiernych do odmawiania Koronki do Miłosierdzia Bożego i do wzięcia z sobą, przy opuszczaniu Placu św. Piotra, pudełeczka z "duchowym lekarstwem" - Misericordiną. Jednym słowem dzisiaj Papież dowartościował polską myśl ewangelizacyjną :) Tylko w zestawie papieskim są ładniejsze różańce ;)

O tym co i dlaczego mówił Papież można przeczytać tutaj: Nowy lek - Miserikordyna: dobrze robi na serce, duszę i na całe życie tutaj:  Dobrze robi na serce lub tutaj: Papież polecił "duchowe lekarstwo" z Polski

Na facebookowej stronie Radia Watykańskiego można zobaczyć zdjęcia: https://www.facebook.com/media/set/?set=a.699564956721778.1073742175.496909843653958&type=1

CCC - Forum Nowej Ewangelizacji - Całą Ewangelię – Całe Ciało – Całemu światu

W Krakowie w dniach 14-16 listopada 2013 uczestniczyłem w wyjątkowym Forum CCC, "Całą Ewangelię, Całe Ciało, Całemu światu". Zasadniczymi elementami Forum były sesje plenarne, panele, sesje robocze, spotkania w małych grupach. Wzięli w nich udział udział m.in. ks. dr Peter Hocken z Wiednia, José Prado Flores z Meksyku, pastor Ulf Ekman z Upsali, bp Sandy Millar z Londynu a także polscy biskupi – Edward Dajczak z Koszalina i Grzegorz Ryś z Krakowa. Każdy dzień kończyła celebracja liturgiczna. (Więcej o motywacjach można się dowiedzieć ze strony http://ccc.jestem.net.pl/). Cenną inspiracją był też podtytuł forum:"Nie rób sam tego, co możemy zrobić razem".

Forum odbywało się w nowohuckiej Mogile, gdzie bł. Jan Paweł II użył po raz pierwszy (w 1979 r.) określenia „nowa ewangelizacja”. Mówił wtedy m.in.: "Niegdyś ojcowie nasi na różnych miejscach polskiej ziemi stawiali krzyże na znak, że dotarła już do nich Ewangelia, że rozpoczęła się ewangelizacja – i że trwa nienaruszona. Z tą myślą postawiono też ów pierwszy krzyż w podkrakowskiej Mogile – w pobliżu Starej Huty. Kiedy postawiono opodal tego miejsca nowy, drewniany krzyż, było to już w okresie Millennium. Otrzymaliśmy znak, że na progu nowego tysiąclecia – w te nowe czasy i nowe warunki wchodzi na nowo Ewangelia. Że rozpoczęła się nowa ewangelizacja, jak gdyby druga, a przecież ta sama co pierwsza".

Forum Nowej Ewangelizacji w Krakowie przybrało postać wyjątkowego wydarzenia na skale Kościoła Europy Środkowej właśnie ze względu na swój ekumenicznym rys a przez to ogromne bogactwo pełne świeżości powiewu Ducha Świętego. To listopadowe spotkanie liderów jest - w swych założeniach - hołdem złożonym pionierom nowej ewangelizacji w Polsce - kard. Karolowi Wojtyle i ks. Franciszkowi Blachnickiemu. Forum zakończyła uroczysta Msza św. z modlitwą wstawienniczą za świat.

Siła kerygmatu - José H. Prado Flores

"W Kościele na świecie zgubiliśmy siłę ewangelizującą pierwszego głoszenia, to, co nazywa się kerygmatem. Dlatego dzisiaj stoi przed nami wezwanie, żeby odzyskać to pierwsze głoszenie. W Kościele katolickim zapomnieliśmy bowiem o sile kerygmatu, bardzo mocno podkreślając katechezę. Ewangelizowanie to nie jest rzeczownik, nad którym można czynić refleksję teologiczną. To jest czasownik, który mówi o czynieniu Chrystusa obecnym w świecie. Czy mamy odwagę iść tą profetyczną drogą zapowiedzianą przez Jana Pawła II? Czy też chcemy tylko pozmieniać niektóre punkty w naszym życiu? To jest dzisiaj wezwanie dla nas, bowiem jedyną odpowiedzią dla tego świata jest Jezus Chrystus umarły i zmartwychwstały, Ten, który żyje i chce dzielić swoje życie z nami".

José H. Prado Flores (Poznań, 6.11.2-13)
ps. tak dokładnie to "ewangelizowanie" to rzeczownik odczasownikowy :D ale myśl pozostaje prawdziwa ;)

 

Forum Nowej Ewangelizacji Diecezji Kaliskiej - nagrania

Zachęcam wszystkich do odsłuchania i obejrzenia relacji z Forum Nowej Ewangelizacji, które odbyło się w diecezji kaliskiej. " (...) Musisz stawać się miłością, mieć świadomość, że Chrystus poniósł za ciebie śmieć i umieć słuchać i dzielić się swoim doświadczeniem spotkania osobowego Jezusa" - to kilka myśli z przesłania, zachęcamy do skorzystania więcej. Niech Wiara się umacnia i rozrasta.

Na stronie Radia Rodzina można przeczytać relację, zobaczyć zdjęcia a co najważniejsze odsłuchać konferencji i homilii: http://www.radiorodzina.kalisz.pl/aktualnosci/forum-nowej-ewangelizacji-zainaugurowane

Wśród mówców (między innymi):
ks. bp. Grzegorz RYŚ
- "Za kogo ludzie uważają Jezusa? Istota nowej ewangelizacji.";
O. Remigiusz RECŁAW SJ - "Za kogo Ty uważasz Jezusa? Doświadczenie żywej wiary fundamentem nowej ewangelizacji";
Ks. Artur SEPIOŁO - "Na wszelki sposób rozgłasza się Chrystusa. Jak ewangelizować dzisiaj?".
O. Ryszard SIERAŃSKI OMI

Nowi biskupi pomocniczy Archidiecezji Warszawskiej.

Papież Franciszek mianował ks. Józefa Górzyńskiego i ks. Rafała Markowskiego nowymi biskupami pomocniczymi Archidiecezji Warszawskiej. Wkrótce obaj duchowni przyjmą święcenia biskupie. Konsekracja biskupia odbędzie się 7 grudnia 2013 r, o godz. 11 w Archikatedrze Warszawskiej. Głównym konsekratorem będzie Jego Eminencja Kazimierz Kardynał Nycz Arcybiskup Metropolita Warszawski. Współkonsekratorami będą Arcybiskup Celestino Migliore Nuncjusz Apostolski w Polsce oraz Biskup Kazimierz Romaniuk Biskup Senior Diecezji Warszawsko - Praskiej. Obaj biskupi nominaci w ostatnich latach byli najbliższymi współpracownikami kard. Kazimierza Nycza. Ksiądz dr Józef Górzyński od półtora roku jest moderatorem wydziałów duszpasterskich Kurii Metropolitalnej Warszawskiej, w Archidiecezji Warszawskiej odpowiada też za liturgię. Ksiądz dr Rafał Markowski to rzecznik prasowy Archidiecezji Warszawskiej, dyrektor Archidiecezjalnego Centrum Informacji i administrator Domu Arcybiskupów Warszawskich.

Naszywka "Jeśli chcesz mogę się za ciebie pomodlić"

Jesteś gotów do świadectwa czynnej miłości?
Jesteś głęboko przekonany w skuteczność modlitwy?
Nie wstydzisz się swojej wiary?

Każdy z oazowiczów, jeśli pozytywnie odpowie sobie na powyższe pytania, mógł się poczuć zaproszonym do dołączenia do "Modlitewnego Oddziału Wolnych Strzelców". Inicjatywa powstała w Krakowie w środowisku (wspólnoty) Banity. Wystarczy przypiąć naszywkę "Jeśli chcesz mogę się za ciebie pomodlić" w widocznym miejscu i być gotowym do modlitwy lub rozmowy. Zamówiliśmy jako diakonia 40 takich naszywek z zamiarem rozprowadzenia ich po oazowiczach. Udało się. Cześć z nich rozeszła się po ogłoszeniu na fb. A o samej akcji można dowiedzieć się więcej np. tu: https://www.facebook.com/oddzialmodlitewny, tam też można zamówić dla siebie takie naszywki.

Ziemia Święta do 17.X: 31°46′43″N, 35°13′46″E, PRAY

W dn. 9-17 października pielgrzymuję po Ziemi Świętej. Proszę o modlitewne towarzyszenie, bo bardzo potrzebuję tego czasu - szczególnie w Roku Wiary. Nie ukrywam, że jest to realizacja jednego z moich ukrytych marzeń. Jestem też wdzięczny wszystkim, którzy mi umożliwili ten wyjazd.

ps. W tych dniach nie będę też dostępny ani przez telefon ani przez kanały internetowe.
Po powrocie będzie jakaś relacja. <><

Strona 1 z 8

 

Prośba! :) Zbieram i kolekcjonuję [->] stare modlitewniki (sprzed II Soboru Watykańskiego) [- Modlitewnik ->]. Lubię się z nich modlić. Warto do nich sięgać. [->]

Masz taki i nie wiesz co z nim zrobić? Jeśli chcesz, aby modlitewnik trafił w dobre ręce, albo chcesz sprawić mi radość, to skontaktuj się ze mną i zwyczajnie przyślij mi go. :) Będę bardzo wdzięczy. A dodatkowo zawartość modlitewnika wzbogaci mój dział modlitw na stronie i może ktoś jeszcze skorzysta.

 

 

Tak dla ŻYCIA

Aborcja to świadome morderstwo dokonane na niewinnym i bezbronnym CZŁOWIEKU !!!

#zaŻyciem #prolife #StopAborcji

Każde poczęte dziecko ma unikalny kod DNA!!! Tak mówi nauka i tak wychodzi w badaniach laboratoryjnych. Jest to zatem jego/jej (dziecka) ciało. Niech świat pozwoli im żyć, rosnąć, rozwijać się. TAK DLA ŻYCIA!

Nie dla prenatalnego mordowania niewinnych, nienarodzonych, dzieci!

Aborcja nie jest prawem człowieka, jest pozbawieniem niewinnego, nienarodzonego, człowieka jego najważniejszego prawa - prawa do życia.

[Życie człowieka od poczęcia do narodzin]

Św. Tomasz Z Villanova OESA, Abp

Pray for peace!

 

http://tmoch.net/jupgrade/images/grafika2020/Serce_Jezusa_ikona_.jpgNajświętsze Serce Pana Jezusa
- zmiłuj się nad nami

Kromka Słowa!

Pontifex_pl


Śledź na bieżąco nauczanie papieskie na wiara.pl.
lub na *[Nauczanie papieskie]

U mnie odwiedź dział: papieska inspiracja.

Papieski twitter

Świętość nie oznacza robienia nadzwyczajnych rzeczy, ale jest robieniem tych zwyczajnych z miłością i wiarą. Holiness doesn’t mean doing extraordinary things, but doing ordinary things with love and faith. (5.12.2013), BXVI


Pan mój i Bóg mój

Biblia

Mój manifest duchowy
Elizeusz

www: Elizeusz.pl

Kurs dla narzeczonych:

- materiały dodatkowe i terminy ->


[Formalności przedślubne w zarysie]

Katecheza przedchrzcielna:
-> konferencje, kto może być chrzestnym?, potrzebne dokumenty.

 Parafia św. Mikołaja w Grójcu

Nowa strona www [ -> ]:
http://swmikolaj-grojec.pl

Informacje o kościele ->

Modlitewnik x. Piotra Skargi SJ:


www [ -> ]

Wspólnota "Spotkania małżeńskie"

     

Zabrania się kopiowania i rozpowszechniania materiałów znajdujących się na tmoch.net (szczególnie autorskich grafik i fotografii) bez zgody właściciela witryny. Niniejsza witryna jest w ciągłym rozwoju; strony są dodawane, modyfikowane i... czasami niektóre usuwane. Czasem pozwalam sobie modyfikować, poprawiać bądź uaktualniać już istniejące notki. Taki już jestem :)  Aby wesprzeć dzieło ewangelizacyjne "tmoch.net", zobacz zakładkę "wsparcie" [->]. 

     
   
    Copyright © 2022 Jezus jest Panem! Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved. Strona istnieje od: 10.04.2001 r.