Jeżeli więc ustami swoimi wyznasz, że Jezus jest Panem, i w sercu swoim uwierzysz, że Bóg Go wskrzesił z martwych -  osiągniesz zbawienie.
Bo sercem przyjęta wiara prowadzi do usprawiedliwienia, a wyznawanie jej ustami - do zbawienia. (Rz 10,8-13)

1 marca: Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych".

Po raz kolejny 1. marca obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych" - choć lepszą nazwą jest "Żołnierze Niezłomni" -  dziesiątek tysięcy bohaterów, którzy walczyli o wolną Polskę z komunistycznymi zbrodniarzami. Za tę walkę byli przez komunistów prześladowani, m.in. torturowani, zabijani i grzebani w bezimiennych grobach. Warto tego dnia wywiesić biało-czerwoną flagę. Wziąć udział w uroczystościach czy rekonstrukcjach. A na pewno sięgnąć do aktualnych opracowań historycznych odkłamujących tamten czas i przywracających należne miejsce w naszej historii bohaterskim żołnierzom wyklętym. Poniżej kilka nowych aktualnych linków. W tym dniu nie zapominajmy o modlitwie za obie strony - za tych, których grobów nie można znaleźć, ale i za ich oprawców chowanych często z "honorami".

„Chcieli nas zakopać. Nie wiedzieli, że jesteśmy ziarnem.”

Niech Boże miłosierdzie i sprawiedliwość zatriumfuje!

 

 

 

— Modlitwa żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych

Panie Boże Wszechmogący - daj nam siły i moc wytrwania w walce o Polskę, której poświęcamy nasze życie.
Niech z krwi niewinnie przelanej braci naszych, pomordowanych w lochach gestapo i czeki, niech z łez naszych matek i sióstr, wyrzuconych z odwiecznych swych siedzib, niech z mogił żołnierzy naszych, poległych na polach całego świata - powstanie Wielka Polska.

O Maryjo, Królowo Korony Polskiej - błogosław naszej pracy i naszemu orężowi. O spraw Miłościwa Pani - Patronko naszych rycerzy, by wkrótce u stóp Jasnej Góry i Ostrej Bramy zatrzepotały polskie sztandary z Orłem Białym i Twym wizerunkiem.

— Modlitwa żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych, za: https://www.nsz.com.pl/

 

 

 

 

 

 

 Żołnierze niezłomni. Stańcie do apelu!

Chwała Bohaterom!

 

 

1 marca w naszej Ojczyźnie mamy okazję po raz kolejny pochylić się nad losem i bohaterstwem żołnierzy antykomunistycznego (antyradzieckiego) podziemia niepodległościowego. Przez lata skazani na wykluczenie z kart historii przez cenzorów półprawdy. Na szczęście przetrwali w ludzkiej pamięci i dziś wracają na nowo na zasłużone miejsce bohaterów naszej Ojczyzny, dla których wolność, prawda nie były hasłami propagandy ale życiem okupionym krwią. Prezydent Lech Kaczyński powiedział o dzisiejszym święcie: "Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych ma być wyrazem hołdu dla żołnierzy drugiej konspiracji za świadectwo męstwa, niezłomnej postawy patriotycznej i przywiązania do tradycji niepodległościowych, za krew przelaną w obronie Ojczyzny". Nie są już oni, tak jakby chciały pewne grupy w Polce "słusznie wyklęci", ale to po ich stronie jest słuszność - są bohaterami.

1 marca upamiętniamy mężnych i nieugiętych Polaków, którzy po zakończeniu II wojny światowej nie złożyli broni. Nie godząc się na narzucony po wojnie reżim komunistyczny, walczyli z kolejnym, tym razem sowieckim okupantem.

Data 1 marca nie jest przypadkowa. Tego dnia w 1951 r. w więzieniu na warszawskim Mokotowie, po pokazowym procesie, strzałem w tył głowy zostali rozstrzelani przywódcy IV Zarządu Głównego Zrzeszenia „Wolność i Niezawisłość” – prezes WiN ppłk Łukasz Ciepliński („Pług”, „Ludwik”) i jego najbliżsi współpracownicy. Ciał zamordowanych nie wydano rodzinom. Pogrzebano je w nieznanym do dziś miejscu.

Oczywiście jest to dla historii naszej Ojczyzny sprawa bolesna, bo tymi którzy zwalczali ten zryw wolnościowy często byli inni "polacy". Do dziś żyją przecież ich potomkowie, którzy może nawet o zbrodniczym udziale swoich bliskich nie musieli wiedzieć. Nie zmienia to jednak faktu, że zostali wychowani w braku poszanowania dla Wyklętych albo w niewiedzy co do ich istnienia.Podobnie sprawa tyczy się wszystkich ideowych spadkobierców ideologii komunistycznej. Do dziś dobrze się mają pomniki "obrońców władzy ludowej" (nawet otrzymywali oni medale - wikipedia podaje liczbę 137 tys osób). Dziś już można i trzeba nazwać ich bandytami - bandyci utrwalający sowiecką okupację. Dodatkowo Polska została "sprzedana" przez państwa zachodnie (np. Polskim żołnierzom odmówiono udziału w defiladzie w Londynie), ponownie została osamotniona. Tym bardziej dziwi (albo nie) brak jakichkolwiek wzmianek o dzisiejszym święcie np. na stronie GW czy onecie (tak było np. w 2014 roku). Dobrze, że dzięki oddolnym działaniom (filmy, książki, świadectwa, badania) pamięć o Wyklętych została (i nadal zostaje) przywrócona. Poniżej kilka klipów, adresów stron. Chwała Bohaterom!

Dziś oddajemy hołd wszystkim żołnierzom powojennego podziemia antykomunistycznego. Po latach negatywnej, komunistycznej propagandy wymierzonej w Żołnierzy Niezłomnych, dziś możemy wreszcie przywrócić o Nich pamięć, czerpiąc jednocześnie z dziedzictwa jakie nam przekazali. Cześć Ich pamięci! Chwała Bohaterom!

 

 

 

 

Serdecznie polecam przeczytać wzruszające i niezwykle mądre grypsy z więzienia, które ppłk Łukasz Ciepliński (skazany i zamordowany przez bezpiekę) pisał do swojej żony i syna Andrzeja (podkreślenia moja):

Andrzejku! Pociecho moja jedyna. Ofiarowując Ciebie opiece Matki Bożej, proszę Ją, aby z ducha Twego wyrosło w czyn moje serce zdławione rękami wrogów. Ażeby moje marzenia zapadły do Twego serca jak iskry płomienne. Ażebyś był mężnym i słowo dane wobec Boga, Ojczyzny i własnego ducha przedkładał nad życie. Abyś był szlachetny i miał zawsze czyste serce. Aby uśmiech nie schodził z Twoich ust nawet w momencie, gdyby szatańskie ręce życie Tobie – jak mnie – odebrać chciały. Abyś utulił w bólu i otarł łzy Matce i był dla niej prawdziwą radością. Pamiętaj, że istnieją trzy świętości: Bóg, Ojczyzna i Matka. Bądź dobry dla Matki. Zostań lekarzem, inżynierem, naukowcem lub ekonomistą, co wolisz. Nie zapominaj o ojcu i jego idei. Bądź Polakiem, to znaczy całe zdolności zużyj dla dobra Polski i wszystkich Polaków. [...] Bądź katolikiem, to znaczy pragnij poznać Wolę Bożą, przyjmij ją za swoją i realizuj w życiu. Katolik to nie niedołęga, ale zdolny, przedsiębiorczy, służący dobru i walczący ze złem. Przez wykształcenie umysłu i charakteru osiągnąć musisz odpowiednie stanowisko społeczne – by cele te móc realizować. Łukasz.

(...) Odmawiając codziennie różaniec – wydaje mi się że słyszę Twoje i Andrzejka odpowiedzi. W ostatnich godzinach życia Bogu dziękuję za to, że mogę umierać za Jego wiarę świętą, za moją Ojczyznę oraz za to, że dał mi tak dobrą Żonę i wielkie szczęście rodzinne.

(...) Wierzę dziś bardziej niż kiedykolwiek, że idea Chrystusowa zwycięży i Polska niepodległość odzyska, a pohańbiona godność ludzka zostanie przywrócona. To moja wiara i moje wielkie szczęście.(...)

- zob. http://niezalezna.pl/64664-odbiora-mi-tylko-zycie

 

  "Jedna Chwila (Inka)"

"Nocna Zmiana" 

Panny Wyklęte (https://www.facebook.com/PannyWyklete) - Projekt muzyczny Darka Malejonka, Maleo Reggae Rockers i wybitnych artystek polskiej sceny muzycznej, zainspirowany losem Żołnierzy Wyklętych, dla których walka o Wolną Polskę nie skończyła się wraz z zakończeniem II wojny światowej.

 

Cały koncert "Panny Wyklęte" - 13.09.2013 Park Sowińskiego. 

Żołnierze Wyklęci | Polimaty #66


- jedyne dopowiedzenie to Inka nie miała jeszcze 18 lat - zabrakło tygodnia.

 

 

 

 

 

 

 

 

NOC-Maleo,Ania Brachaczek, MRR-Panny Wyklęte

 

Żołnierze wyklęci NSZ Film. Pierwszy krótkometrażowy film Grupy Rekonstrukcji Historycznej ,,BESKIDY" poświęcony pamięci ponad 350 żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych, którzy pod dowództwem kpt. Henryka Flamego ps. "Bartek"

 

De Press "Myśmy Rebelianci", sł. autor nieznany, muz. Andrzej Dziubek

 

Tadek-Żołnierze Wyklęci (Klip)

 

 

 

Strony o Żołnierzach Wyklętych:

 

Wybrane artykuły o Żołnierzach Wyklętych umieszczone na różnych stronach:

 

Mój głos w tym sporze? Należę do pokolenia oszukiwanego i okłamywanego. Na szczęście duża część mojego życia była już w czasach, kiedy wiele się zmieniało. Żołnierze AK odzyskiwali swoje miejsce w historii - mogli się przyznać publicznie do swojej przeszłości - wyryć na nagrobkach zmarłych "żołnierz AK". Później przyszła prawda o Katyniu, żołnierzach którzy nie mogli wrócić do Polski bo byli w armii Andersa, można było śpiewać "Czerwone Maki". Stopniowo odkrywałem oszustwa propagandy i to jak głęboko zakorzeniła się w ludzkie serca. Dziś kiedy słyszę pseudo mądre głowy (nawet niestety z tytułami) broniące morderców i plujących na patriotów - smutno się robi. Utarte schematy, że antysemici, że wariaci, że bandyci, ... propaganda trwa. Wiele zatarł czas, ale wiele zła i zbrodni się dokonało. W takie dni modlę się o nagrodę wieczną dla wszystkich wiernych Bogu, sumieniu, prawu, ... Pilecki, Nil, Inka ... A dla oprawców, morderców, (chciało by się użyć mocniejszych słów) modlę się o miłosierdzie - bo piekła nawet największym wrogom się nie życzy. Modlę się też za rodziny morderców - o uzdrowienie przeszłości i nawrócenie. Amen.

 

 

 

IPN TV - Teledysk Kasia Malejonek Jedna Chwila Pannny Wyklęte (Inka)

 

Jan Pospieszalski: Bliżej - Podzieleni „żołnierzami wyklętymi"

 

 

 

Prelekcje:

prof. Józef Szaniawski "Żołnierze Wyklęci"

 

Leszek Żebrowski w Klubie Ronina - o Żołnierzach Podziemia, elitach PRL i o sobie (7.01.2014)

 

Wykład Leszka Żebrowskiego pt. „Żołnierze Wyklęci" Idee, tradycje i historia "Żołnierzy Wyklętych", polskich bohaterów II Wojny Światowej oraz okresu powojennego podczas okupacji sowieckiej.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież


Anti-spam: complete the taskJoomla CAPTCHA

 

Prośba! :) Zbieram i kolekcjonuję [->] stare modlitewniki (sprzed II Soboru Watykańskiego) [- Modlitewnik ->]. Lubię się z nich modlić. Warto do nich sięgać. [->]

Masz taki i nie wiesz co z nim zrobić? Jeśli chcesz, aby modlitewnik trafił w dobre ręce, albo chcesz sprawić mi radość, to skontaktuj się ze mną i zwyczajnie przyślij mi go. :) Będę bardzo wdzięczy. A dodatkowo zawartość modlitewnika wzbogaci mój dział modlitw na stronie i może ktoś jeszcze skorzysta.

 

 

Tak dla ŻYCIA

Aborcja to świadome morderstwo dokonane na niewinnym i bezbronnym CZŁOWIEKU !!!

#zaŻyciem #prolife #StopAborcji

Każde poczęte dziecko ma unikalny kod DNA!!! Tak mówi nauka i tak wychodzi w badaniach laboratoryjnych. Jest to zatem jego/jej (dziecka) ciało. Niech świat pozwoli im żyć, rosnąć, rozwijać się. TAK DLA ŻYCIA!

Nie dla prenatalnego mordowania niewinnych, nienarodzonych, dzieci!

Aborcja nie jest prawem człowieka, jest pozbawieniem niewinnego, nienarodzonego, człowieka jego najważniejszego prawa - prawa do życia.

[Życie człowieka od poczęcia do narodzin]

Św. Tomasz Z Villanova OESA, Abp

Pray for peace!

 

http://tmoch.net/jupgrade/images/grafika2020/Serce_Jezusa_ikona_.jpgNajświętsze Serce Pana Jezusa
- zmiłuj się nad nami

Kromka Słowa!

Pontifex_pl


Śledź na bieżąco nauczanie papieskie na wiara.pl.
lub na *[Nauczanie papieskie]

U mnie odwiedź dział: papieska inspiracja.

Papieski twitter

Świętość nie oznacza robienia nadzwyczajnych rzeczy, ale jest robieniem tych zwyczajnych z miłością i wiarą. Holiness doesn’t mean doing extraordinary things, but doing ordinary things with love and faith. (5.12.2013), BXVI


Pan mój i Bóg mój

Biblia

Mój manifest duchowy
Elizeusz

www: Elizeusz.pl

Kurs dla narzeczonych:

- materiały dodatkowe i terminy ->


[Formalności przedślubne w zarysie]

Katecheza przedchrzcielna:
-> konferencje, kto może być chrzestnym?, potrzebne dokumenty.

 Parafia św. Mikołaja w Grójcu

Nowa strona www [ -> ]:
http://swmikolaj-grojec.pl

Informacje o kościele ->

Modlitewnik x. Piotra Skargi SJ:


www [ -> ]

Wspólnota "Spotkania małżeńskie"

     

Zabrania się kopiowania i rozpowszechniania materiałów znajdujących się na tmoch.net (szczególnie autorskich grafik i fotografii) bez zgody właściciela witryny. Niniejsza witryna jest w ciągłym rozwoju; strony są dodawane, modyfikowane i... czasami niektóre usuwane. Czasem pozwalam sobie modyfikować, poprawiać bądź uaktualniać już istniejące notki. Taki już jestem :)  Aby wesprzeć dzieło ewangelizacyjne "tmoch.net", zobacz zakładkę "wsparcie" [->]. 

     
   
    Copyright © 2022 Jezus jest Panem! Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved. Strona istnieje od: 10.04.2001 r.