Jeżeli więc ustami swoimi wyznasz, że Jezus jest Panem, i w sercu swoim uwierzysz, że Bóg Go wskrzesił z martwych -  osiągniesz zbawienie.
Bo sercem przyjęta wiara prowadzi do usprawiedliwienia, a wyznawanie jej ustami - do zbawienia. (Rz 10,8-13)

Pielgrzymka KWC do Warszawy i spotkanie młodych na Polach Wilanowskich.

2 czerwca 2012 Warszawa stała się celem pielgrzymowania członków Krucjaty Wyzwolenia Człowieka (http://kwc.oaza.pl/). Celem 32 Ogólnopolskiej Pielgrzymki KWC był kościół św. Stanisława Kostki na Żoliborzu, czyli miejsce gdzie znajduje się grób bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Ten błogosławiony męczennik stał się szczególnym partonem diakonii wyzwolenia.

W ramach tego spotkania wysłuchaliśmy konferencji: "Bł. ks. Jerzy Popiełuszko – odważny apostoł prawdy i wolności", którą wygłosił ks. dr Tomasz Kaczmarek, postulator procesu beatyfikacyjnego ks. Jerzego. Uczestniczyliśmy w drodze krzyżowej, której towarzyszyły słowa ks. Jerzego oraz świadectwa uczestników pielgrzymki.

Drugą część pielgrzymowania stanowiło włączenie się w Dzień Dziękczynienia. Sobotni wieczór, poprzedzający niedzielny Dzień Dziękczynienia, jest na Polach Wilanowskich spotkaniem młodych. Na początek zagrał Maleo Reggae Rockers. Później blok ewangelizacyjny "Miedzy Madrytem a Rio" animowali uczestnicy pielgrzymki KWC a muzycznie posługiwał zespół "La Pallotina" ( http://www.lapallotina.com/ ). Ewangelizację zakończył radosny taniec (flash mob) przygotowany specjalnie na to spotkanie.

 

 

Na koniec uroczystej Mszy Świętej przewodniczył ks. Kard. Kazimierz Nycz, zaś homilię wygłosił ks. Kard. Stanisław Ryłko. Eucharystię koncelebrowali wyświeceni tego samego dnia w Archikatedrze Warszawskiej neoprezbiterzy. Kto się "zakręcił", mógł nawet otrzymać obrazek i błogosławieństwo prymicyjne.

 

Polecam galerię moich zdjęć:

 

Znalazłem też umieszczone na youtube nagranie homilii ks. Kard. Ryłki. Można posłuchać, choć trochę wieje ;) Ja na marginesie też ją nagrywałem, tyle że w przeciwieństwie do tego nagrania, mi w większości nagrał się wiatr i linki mocujące dekorację.

 

 

Tak dla ŻYCIA

#zaŻyciem #prolife #StopAborcji

Św. Tomasz Z Villanova OESA, Abp

Rok 2021 został ogłoszony w Polsce Rokiem Prymasa Stefana Wyszyńskiego. W tym roku przypada 120. rocznica urodzin i 40. rocznica śmierci Prymasa Tysiąclecia.

Pray for peace!

 

Kromka Słowa!

 Zintegrowana baza tekstów papieskich:

* [Jan Paweł II: Przemówienia i orędzia]

Pontifex_pl


Śledź na bieżąco nauczanie papieskie na wiara.pl.
U mnie dział: papieska inspiracja.

Papieski twitter

Świętość nie oznacza robienia nadzwyczajnych rzeczy, ale jest robieniem tych zwyczajnych z miłością i wiarą. Holiness doesn’t mean doing extraordinary things, but doing ordinary things with love and faith. (5.12.2013)


Pan mój i Bóg mój

Biblia


Rok Rodziny Amoris Laetitia
2021-2022

Rok Św. Jakuba

Rok św. Józefa

 
Parafia św. Mikołaja w Grójcu


- materiały dodatkowe

Odwiedza nas 110 gości oraz 0 użytkowników.

Odsłon artykułów:
8060148
     

Zabrania się kopiowania i rozpowszechniania materiałów znajdujących się na tmoch.net (szczególnie autorskich grafik i fotografii) bez zgody właściciela witryny. Niniejsza witryna jest w ciągłym rozwoju; strony są dodawane, modyfikowane i... czasami niektóre usuwane. Czasem pozwalam sobie modyfikować, poprawiać bądź uaktualniać już istniejące notki. Taki już jestem :)  Aby wesprzeć dzieło ewangelizacyjne "tmoch.net", zobacz zakładkę "wsparcie" [->]. 

     
   
    Copyright © 2021 Jezus jest Panem! Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved. Strona istnieje od: 10.04.2001 r.