Jeżeli więc ustami swoimi wyznasz, że Jezus jest Panem, i w sercu swoim uwierzysz, że Bóg Go wskrzesił z martwych -  osiągniesz zbawienie.
Bo sercem przyjęta wiara prowadzi do usprawiedliwienia, a wyznawanie jej ustami - do zbawienia. (Rz 10,8-13)

Użyteczne inspiracje i pomoce na Wielki Post. -->

  Prośba! :) Zbieram i kolekcjonuję stare modlitewniki (sprzed II Soboru Watykańskiego) [- Modlitewnik ->]. Lubię się z nich modlić. Masz taki i nie wiesz co z nim zrobić? Jeśli chcesz, aby modlitewnik trafił w dobre ręce, albo chcesz sprawić mi radość, to skontaktuj się ze mną i zwyczajnie przyślij mi go. :) Będę bardzo wdzięczy. A dodatkowo zawartość modlitewnika wzbogaci mój dział modlitw na stronie i może ktoś jeszcze skorzysta.  

Aktualności

 

 

 

Przystanek JEZUS 2022

Biorę udział w rekolekcjach na Przystanku Jezus (1-4.08.2022).

www.PrzystanekJEZUS.pl

 

Nowości na stronie: 15.01.2022 r.

I jesteśmy już w 2022 roku. Nie da się szczegółowo podsumować minionego roku, co jednak istotne, za wiele dobra, warto i należy, powiedzieć "dziękuje", a za doświadczone zło "przebaczam", a za wyrządzone "przepraszam". Na stronie też się przez ostatni czas trochę działo.  .

Nowości na stronie: 01.12.2021 r.

Czas przyspiesza, a może tak tylko mi się wydaje. Mamy grudzień. Należy się zatem, może nie miesięczne a kwartalne, podsumowanie prac na stronie. Wiele z  ich zapewne nawet nie zostałyby zauważone, dlatego warto o nich wspomnieć  .

 

Nowości na stronie: 31.08.2021

Zakończyły się wakacje. Strona w międzyczasie miała niewielkie uaktualnienia.  .

Raport aktualności na stronie: 16.06.2021

Lato, lato, ejże ty! :) On ostatniej notki dotyczącej zmian/nowości na stronie minęły ze dwa miesiące. Celowo zbieram zmiany z dłuższego okresu czasu, bo jakoś nie było za dużo okazji by coś nowego dodać. Nawet notki blogowe jakoś się nie generują :)

Zwyczajna proza obecności w sieci. Staram się, aby na wieczór niedzielny  było kompletne Duchowe zamyślenie. Rano w niedziele umieszczam myśl, zdjęcie, informacje (jeśli są) o specyfice dnia. Później w ciągu dnia uzupełniam pojawiające się w sieci komentarze i homilie. Czekam na papieskie przesłanie z Anioł Pański czy Regina Coeli i też dodaję do notki. Na koniec umieszczam moją homilię (raczej odprawiam 19-stą wiec homilia pojawia się około 21). Ze statystyk widzę, że nie ma dużego zainteresowania tym co robię, ale mi pomaga przemyśleć niedzielne słowo a co ważniejsze posłuchać papieża.

Oczywiście pojawiają się notki w aktualnościach, jak np. 15. rocznica moich święceń, czy różne wydarzenia. Ale zwyczajne bycie wikariuszem nie generuje okazji do nadzwyczajności, a i ja sam, nie gwiazdorzę. Duch Święty dał internetowi kilku mądrych księży, którzy w moim odczuciu wypełniają zapotrzebowanie. Ja na dziś widzę siebie niej wirtualnie. Powoli też zbliża się czas wakacyjny, a wraz z nim, wiele notek będzie pojawiać się nieregularnie.

Raport aktualności na stronie: 16.04.2021

Wiosna! Czas Wielkiego Postu znalazł swoje dopełnienie w cudownym Triduum Paschalnym (przeżytym skromniej zewnętrznie, ale nadal głęboko wewnętrznie [ -> Święty Czas Triduum Paschalnego 2021]). Szczególnie, że na tegoroczną datę Wigilii paschalnej nałożyło się 100. rocznica chrztu ks. Franciszka Blachnickiego. 

Mojej stronie stuknęło 10 kwietnia dwadzieścia lat: -> [20. rocznica powstania mojej strony], ale z racji epidemii obchody były raczej "skromne". Poza tym, jest to raczej fakt do odnotowania, niż powód świętowania, szczególnie, że 10 kwietnia moje myśli są skupione na innym wydarzeniu. Pod Smoleńskiem zginęły osoby, które znałem i ceniłem.

Co zatem działo się na stronie? Po pierwsze 100. rocznica urodzin ks. Franciszka Blachnickiego. Starałem się śledzić wydarzenia w sieci i o nich wspominać. Był to niezwykle owocny czas, który przybliżył postać ks. Franciszka szerszej grupie ludzi. Wszystkie zebrane materiały ubogaciły notkę o ks. Franciszku na mojej stronie ->  Czcigodny Sługa Boży Ks. Franciszek Blachnicki.

Rozpoczął się czas wielkanocny. Tradycyjnie powstała e-kartka z życzeniami [Wielkanoc 2021]. Zbliża się 15. rocznica moich święceń.

Miesięczny raport z nowości na stronie: 15.03.2021

Trwa Wielki Post, stąd moja aktywność w sieci jest wielkopostna - tylko to co istotne. Dlatego większość notek na stronie to pomoce w przeżyciu czasu Wielkiego Postu (szczególnie rekolekcji) i Triduum Paschalnego. Nie sposób wszystkiego wymienić. Na pasku bocznym umieściłem grafikę z Jezusem a pod spodem wszystkie ważne wielkopostne notki. Podobnie będzie z Triduum. Pojawił się też na górze strony baner przekierowujący na materiały Gościa Niedzielnego przygotowane na tegoroczny Wielki Post.

Drugi wymiar aktywności na stronie to 100. rocznica urodzin i chrztu ks. Franciszka Blachnickiego. Starałem się zebrać w jednym miejscu co istotniejsze inicjatywy, nagrania, rekolekcje. Uporządkowałem też materiały i notki poświęcone ks. Blachnickiemu na mojej stronie. Link na zbiorczą notkę umieszczony na boku strony. Z fb strony Wydawnictwa Ś-Ż zebrałem kalendarium życia ks. Franciszka [(Anty)Rewolucjonista ks. Franciszek Blachnicki - Kalendarium życia dzień po dniu #100latOjca #urodzinyOjca] .

Miesięczny raport z nowości na stronie: 14.02.2021

Moja strona to nieustanny plac budowy :) Staram się ją nieustannie rozwijać, uzupełniać, doszlifowywać. Czasem zmiany są widoczne i pojawiają się na stronie głównej. Innym razem efektów pracy nie widać gołym okiem. Stąd zrodził się we mnie pomysł, aby wrócić do praktyki informowania o interesujących nowościach na stronie, bo nie każdy może je zauważyć, nawet jeśli pojawi się notka na dole strony w "nowościach". Myślę, że raz na jakiś czas, takie zbiorcze podsumowanie się pojawi.

Zapraszam do zapoznania się ze zmianami z ostatniego czasu (trochę się tego zebrało). Zbliża się 15 rocznica moich święceń i 20 rocznica powstania strony, stąd trochę kosmetyki na stronie.

 

Tak dla ŻYCIA

Aborcja to świadome morderstwo dokonane na niewinnym i bezbronnym CZŁOWIEKU !!!

#zaŻyciem #prolife #StopAborcji

Każde poczęte dziecko ma unikalny kod DNA!!! Tak mówi nauka i tak wychodzi w badaniach laboratoryjnych. Jest to zatem jego/jej (dziecka) ciało. Niech świat pozwoli im żyć, rosnąć, rozwijać się. TAK DLA ŻYCIA!

Aborcja nie jest prawem człowieka, jest pozbawieniem człowieka jego najważniejszego prawa - prawa do życia.

[Życie człowieka od poczęcia do narodzin]

+ Benedykt XVI

Św. Tomasz Z Villanova OESA, Abp

Pray for peace!

http://tmoch.net/jupgrade/images/grafika2020/Serce_Jezusa_ikona_.jpgNajświętsze Serce Pana Jezusa
- zmiłuj się nad nami

Kromka Słowa!

Pontifex_pl


Śledź na bieżąco nauczanie papieskie na wiara.pl.
lub na *[Nauczanie papieskie]

U mnie odwiedź dział: papieska inspiracja.

Papieski twitter

Świętość nie oznacza robienia nadzwyczajnych rzeczy, ale jest robieniem tych zwyczajnych z miłością i wiarą. Holiness doesn’t mean doing extraordinary things, but doing ordinary things with love and faith. (5.12.2013)


Pan mój i Bóg mój

Biblia


- materiały dodatkowe i terminy ->

[Formalności przedślubne w zarysie]

 Parafia św. Mikołaja w Grójcu

www [ -> ]

     

Zabrania się kopiowania i rozpowszechniania materiałów znajdujących się na tmoch.net (szczególnie autorskich grafik i fotografii) bez zgody właściciela witryny. Niniejsza witryna jest w ciągłym rozwoju; strony są dodawane, modyfikowane i... czasami niektóre usuwane. Czasem pozwalam sobie modyfikować, poprawiać bądź uaktualniać już istniejące notki. Taki już jestem :)  Aby wesprzeć dzieło ewangelizacyjne "tmoch.net", zobacz zakładkę "wsparcie" [->]. 

     
   
    Copyright © 2022 Jezus jest Panem! Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved. Strona istnieje od: 10.04.2001 r.