Jeżeli więc ustami swoimi wyznasz, że Jezus jest Panem, i w sercu swoim uwierzysz, że Bóg Go wskrzesił z martwych -  osiągniesz zbawienie.
Bo sercem przyjęta wiara prowadzi do usprawiedliwienia, a wyznawanie jej ustami - do zbawienia. (Rz 10,8-13)

Domowy Kościół - gałąź rodzinna Ruchu Światło-Życie

 "Przymierze małżeńskie, przez które mężczyzna i kobieta tworzą ze sobą wspólnotę całego życia, skierowaną ze swej natury na dobro małżonków oraz do zrodzenia i wychowania potomstwa, zostało między ochrzczonymi podniesione przez Chrystusa Pana do godności sakramentu."

 

 

 

Jak rozwijać w sobie dary sakramentu małżeństwa?

 

Ciekawą propozycja może być założony przez Ks. Franciszka Blachnickiego, Domowy Kościół, gałąź rodzinna Ruchu Światło-Życie. Spotkania odbywają się jeden raz w miesiącu w małych grupach (zwanych kręgami). Każdy krąg to od 3 do 7 par małżeńskich.

Domowy Kościół pomaga małżonkom sakramentalnym czerpać z łaski i mocy sakramentu małżeństwa, uczy jak żyć tym sakramentem i celebrować go przez całe życie. Pomaga w dążeniu ku Bogu w jedności ze współmałżonkiem.

 

 

 

 

Możliwość zadawania pytań związanych z wiarą, na równi z pytaniami z innych dziedzin życia, poczucie akceptacji i miłości, świadomość miłości Pana Boga - są ogromnym zapleczem siły i równowagi dla dziecka, gdy zaczyna wchodzić w czas dorastania i odkrywania własnej drogi życia. Małżonkowie zaś mają większą szansę na budowanie miłości zdrowej, wolnej od głębokich zranień, wspierającej współmałżonka w jego dojrzewaniu na płaszczyźnie ludzkiej i duchowej. Będą "odwoływali się do mocy sakramentu, która pozwala każdemu z nich wejść w trudności spowodowane bliskością drugiego."

 

 

 

 [ Zaproszenie - Krótko o Domowym Kościele ]

 

 

Na czym polega formacja w Domowym Kościele?

Podstawową komórką DK jest rodzina – to właśnie tutaj przebiega formacja, w której pomagają nam tzw. zobowiązania,
nazywane też darami Ruchu (szansami):

 • codzienna modlitwa osobista,
 • regularne spotkanie ze słowem Bożym,
 • codzienna modlitwa małżeńska,
 • codzienna modlitwa rodzinna,
 • comiesięczny dialog małżeński i wynikająca z niego reguła życia, czyli systematyczna praca nad sobą,
 • uczestnictwo przynajmniej raz w roku w rekolekcjach formacyjnych.

Ponadto raz w miesiącu małżeństwa spotykają się w tzw. kręgach, czyli grupach 4-7 małżeństw, aby wspólnie się modlić, dzielić się radościami i troskami podczas symbolicznego, zazwyczaj słodkiego posiłku, a także omawiać wybrany temat formacyjny. Spotkania odbywają się w mieszkaniach tych małżeństw i trwają około 3 godzin.


Krąg spotyka się aby:

 • budować wspólnotę ludzi wierzących,
 • wspólnie modlić się,
 • formować się – czyli poznawać i pogłębiać prawdy wiary, wprowadzać w życie praktyki religijne, zgłębiać tematy dotyczących jedności małżeńskiej i rodzinnej.

 

 

 

Domowy Kościół jest dla Tych, którzy chcą:

 • pielęgnować miłość małżeńską,
 • umocnić swoją wiarę,
 • nawiązać głębszy kontakt z dziećmi,
 • doświadczyć życia we wspólnocie.

 

 

Jeżeli uznacie, że warto umacniać swoją wiarę - zawierzyć Panu Bogu siebie i swoją rodzinę, pielęgnować miłość małżeńską, mądrze pokonywać rodzinne konflikty, doświadczać życia we wspólnocie Domowego Kościoła, to...

  zapraszamy!

 

 

 

Ogólnopolska strona Domowego Kościoła:

http://www.dk.oaza.pl

 warto też odwiedzić starą stronę ogólnopolską  http://www.dk.oaza.pl/archiwum/, bo jest tam obszerne archiwum numerów "Listu DK" czy dawnych materiałów formacyjnym. 

 

Domowy Kościół w Archidiecezji Warszawskiej.

http://www.warszawa.oaza.pl/dk/

 

Jeśli jesteście zainteresowani taką drogą duchową, znajdźcie na stronie kontakt do pary diecezjalnej lub rejonowej i napiszcie. Oni wam pomogą znaleźć dla was krąg. Dowiedźcie się też w swojej parafii - może już tam jest krąg, który pomoże wam włączyć się w Domowy Kościół.

 

 

Nie widzisz się w Domowym Kościele, ale chcesz rozwijać duchowo swoją rodzinę, odwiedź strony -> Dla małżonków i o małżeństwie

 

Zachęcam do zapoznania się z zestawieniami wypowiedzi papieskich na temat rodziny, które zebrali redaktorzy Stacji7.pl: "Rodzina według Papieża Franciszka", "Benedykt XVI do rodzin i narzeczonych", "Rozmowy z Janem Pawłem II. Rodzina". 

 

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież


Anti-spam: complete the taskJoomla CAPTCHA

 

Prośba! :) Zbieram i kolekcjonuję [->] stare modlitewniki (sprzed II Soboru Watykańskiego) [- Modlitewnik ->]. Lubię się z nich modlić. Warto do nich sięgać. [->]

Masz taki i nie wiesz co z nim zrobić? Jeśli chcesz, aby modlitewnik trafił w dobre ręce, albo chcesz sprawić mi radość, to skontaktuj się ze mną i zwyczajnie przyślij mi go. :) Będę bardzo wdzięczy. A dodatkowo zawartość modlitewnika wzbogaci mój dział modlitw na stronie i może ktoś jeszcze skorzysta.

 

 

Tak dla ŻYCIA

Aborcja to świadome morderstwo dokonane na niewinnym i bezbronnym CZŁOWIEKU !!!

#zaŻyciem #prolife #StopAborcji

Każde poczęte dziecko ma unikalny kod DNA!!! Tak mówi nauka i tak wychodzi w badaniach laboratoryjnych. Jest to zatem jego/jej (dziecka) ciało. Niech świat pozwoli im żyć, rosnąć, rozwijać się. TAK DLA ŻYCIA!

Nie dla prenatalnego mordowania niewinnych, nienarodzonych, dzieci!

Aborcja nie jest prawem człowieka, jest pozbawieniem niewinnego, nienarodzonego, człowieka jego najważniejszego prawa - prawa do życia.

[Życie człowieka od poczęcia do narodzin]

Św. Tomasz Z Villanova OESA, Abp

Pray for peace!

 

http://tmoch.net/jupgrade/images/grafika2020/Serce_Jezusa_ikona_.jpgNajświętsze Serce Pana Jezusa
- zmiłuj się nad nami

Kromka Słowa!

Pontifex_pl


Śledź na bieżąco nauczanie papieskie na wiara.pl.
lub na *[Nauczanie papieskie]

U mnie odwiedź dział: papieska inspiracja.

Papieski twitter

Świętość nie oznacza robienia nadzwyczajnych rzeczy, ale jest robieniem tych zwyczajnych z miłością i wiarą. Holiness doesn’t mean doing extraordinary things, but doing ordinary things with love and faith. (5.12.2013), BXVI


Pan mój i Bóg mój

Biblia

Mój manifest duchowy
Elizeusz

www: Elizeusz.pl

Kurs dla narzeczonych:

- materiały dodatkowe i terminy ->


[Formalności przedślubne w zarysie]

Katecheza przedchrzcielna:
-> konferencje, kto może być chrzestnym?, potrzebne dokumenty.

 Parafia św. Mikołaja w Grójcu

Nowa strona www [ -> ]:
http://swmikolaj-grojec.pl

Informacje o kościele ->

Modlitewnik x. Piotra Skargi SJ:


www [ -> ]

Wspólnota "Spotkania małżeńskie"

     

Zabrania się kopiowania i rozpowszechniania materiałów znajdujących się na tmoch.net (szczególnie autorskich grafik i fotografii) bez zgody właściciela witryny. Niniejsza witryna jest w ciągłym rozwoju; strony są dodawane, modyfikowane i... czasami niektóre usuwane. Czasem pozwalam sobie modyfikować, poprawiać bądź uaktualniać już istniejące notki. Taki już jestem :)  Aby wesprzeć dzieło ewangelizacyjne "tmoch.net", zobacz zakładkę "wsparcie" [->]. 

     
   
    Copyright © 2022 Jezus jest Panem! Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved. Strona istnieje od: 10.04.2001 r.