Jeżeli więc ustami swoimi wyznasz, że Jezus jest Panem, i w sercu swoim uwierzysz, że Bóg Go wskrzesił z martwych -  osiągniesz zbawienie.
Bo sercem przyjęta wiara prowadzi do usprawiedliwienia, a wyznawanie jej ustami - do zbawienia. (Rz 10,8-13)

Użyteczne inspiracje i pomoce na Wielki Post. -->

 

Prośba! :) Zbieram i kolekcjonuję [->] stare modlitewniki (sprzed II Soboru Watykańskiego) [- Modlitewnik ->]. Lubię się z nich modlić. Warto do nich sięgać. [->]

Masz taki i nie wiesz co z nim zrobić? Jeśli chcesz, aby modlitewnik trafił w dobre ręce, albo chcesz sprawić mi radość, to skontaktuj się ze mną i zwyczajnie przyślij mi go. :) Będę bardzo wdzięczy. A dodatkowo zawartość modlitewnika wzbogaci mój dział modlitw na stronie i może ktoś jeszcze skorzysta.

 

Wiem, że im więcej jestem dla innych, tym więcej mam siebie

W ostatnim czasie coraz mocniej dociera do mnie, jak wielką łaską jest wiara. Czym dla mnie jest wiara? Możliwością zobaczenia Boga "w akcji", ujrzenia Go w Jego działaniu. Bez wiary widziałbym dokładnie to samo - tych samych ludzi, te same miejsca, te same zdarzenia. Być może nawet mój światopogląd niewiele różniłby się od obecnego. Nie widziałbym jednak w tym wszystkim Jego ręki, a dokładniej: Jego Miłości.
Kolejne pytanie: co to właściwie zmienia? Patrząc z zewnątrz, niewiele. Moje życie nie jest przepełnione samymi radościami, nie pływam w morzu pieniędzy ani nie omijają mnie nieszczęścia. Dochodzą natomiast zmagania z własną grzesznością, walka o codzienną modlitwę i o wierność Jego woli. Ktoś kiedyś powiedział, że życie z Chrystusem jest dla twardzieli. Niekoniecznie. Sam nim nie jestem, chociaż dla Niego próbuję nim być. Ja bym powiedział, że życie z Nim wymaga nie siły, ale odwagi. Bo to On jest moją siłą, Bóg sam wspiera tych, którzy podejmują wyzwanie i mówią mu: tak.
Za moim "tak" idzie strumień łask. Nie wszystkie umiem wykorzystać, nie każdą dostrzegam i doceniam. Jedna jest jednak bardzo wyraźna: dojrzewanie ku miłości. Dzięki temu, że kiedyś Bóg zapragnął mieć mnie bliżej siebie, a ja usłuchałem tego wezwania (co w praktyce oznaczało pójście pewnego dnia na spotkanie Oazy), dziś nie żyję tylko dla siebie. I widzę w tym ogromny sens: nie dam sobie wmówić, że moje życie powinno polegać na zaspokojeniu potrzeb, spełnianiu marzeń i realizacji osobistych ambicji. Dziś wiem, że im więcej jestem dla innych, tym więcej mam siebie.
A przecież z zewnątrz jestem jak wielu innych: studiuję, udzielam się tu i ówdzie, zbierają mi się punkty do CV. Bywam zmęczony, są dni, kiedy nie mam ochoty nawet wstawać z łóżka, bo zapowiada się ciężki dzień. Są też takie, o których sama myśl wywołuje szeroki uśmiech. Sprzątam w mieszkaniu, chodzę do fryzjera, gram w bilard. Jest tylko jedna różnica. Całą tę moją codzienność uświęca sam Bóg, bo jest w niej obecny. A jest w niej obecny, bo każdego dnia zapraszam Go do niej. I teraz nic nie jest już zwyczajne, skoro nawet parzenie herbaty może być modlitwą.

Kuba

(Świadectwo opublikowane na profilu DA na facebooku,
Duszpasterstwo Akademickie św. Anny w Warszawie, 21 marca 2012)

 

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież


Anti-spam: complete the taskJoomla CAPTCHA

 

Tak dla ŻYCIA

Aborcja to świadome morderstwo dokonane na niewinnym i bezbronnym CZŁOWIEKU !!!

#zaŻyciem #prolife #StopAborcji

Każde poczęte dziecko ma unikalny kod DNA!!! Tak mówi nauka i tak wychodzi w badaniach laboratoryjnych. Jest to zatem jego/jej (dziecka) ciało. Niech świat pozwoli im żyć, rosnąć, rozwijać się. TAK DLA ŻYCIA!

Nie dla prenatalnego mordowania niewinnych, nienarodzonych, dzieci!

Aborcja nie jest prawem człowieka, jest pozbawieniem niewinnego, nienarodzonego, człowieka jego najważniejszego prawa - prawa do życia.

[Życie człowieka od poczęcia do narodzin]

„To, co poprzednie pokolenia uważały za święte, świętym pozostaje i wielkim także dla nas (...)”. BXVI

+ Benedykt XVI

Św. Tomasz Z Villanova OESA, Abp

Pray for peace!

 

http://tmoch.net/jupgrade/images/grafika2020/Serce_Jezusa_ikona_.jpgNajświętsze Serce Pana Jezusa
- zmiłuj się nad nami

Kromka Słowa!

Pontifex_pl


Śledź na bieżąco nauczanie papieskie na wiara.pl.
lub na *[Nauczanie papieskie]

U mnie odwiedź dział: papieska inspiracja.

Papieski twitter

Świętość nie oznacza robienia nadzwyczajnych rzeczy, ale jest robieniem tych zwyczajnych z miłością i wiarą. Holiness doesn’t mean doing extraordinary things, but doing ordinary things with love and faith. (5.12.2013), BXVI


Pan mój i Bóg mój

Biblia

Mój manifest duchowy
Elizeusz

www: Elizeusz.pl

Kurs dla narzeczonych:

- materiały dodatkowe i terminy ->


[Formalności przedślubne w zarysie]

Katecheza przedchrzcielna:
-> konferencje, kto może być chrzestnym?, potrzebne dokumenty.

 Parafia św. Mikołaja w Grójcu

Nowa strona www [ -> ]:
http://swmikolaj-grojec.pl

Informacje o kościele ->

Modlitewnik x. Piotra Skargi SJ:


www [ -> ]

Wspólnota "Spotkania małżeńskie"

     

Zabrania się kopiowania i rozpowszechniania materiałów znajdujących się na tmoch.net (szczególnie autorskich grafik i fotografii) bez zgody właściciela witryny. Niniejsza witryna jest w ciągłym rozwoju; strony są dodawane, modyfikowane i... czasami niektóre usuwane. Czasem pozwalam sobie modyfikować, poprawiać bądź uaktualniać już istniejące notki. Taki już jestem :)  Aby wesprzeć dzieło ewangelizacyjne "tmoch.net", zobacz zakładkę "wsparcie" [->]. 

     
   
    Copyright © 2022 Jezus jest Panem! Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved. Strona istnieje od: 10.04.2001 r.