Jeżeli więc ustami swoimi wyznasz, że Jezus jest Panem, i w sercu swoim uwierzysz, że Bóg Go wskrzesił z martwych -  osiągniesz zbawienie.
Bo sercem przyjęta wiara prowadzi do usprawiedliwienia, a wyznawanie jej ustami - do zbawienia. (Rz 10,8-13)

"uświadomiłam sobie, że moi znajomi potrafią normalnie bawić się"

Cześć mam na imię Agnieszka i chciałam opowiedzieć Wam o miłości jaką ukochał mnie Pan.

Jak chodziłam do szkoły podstawowej, (bo nie było wtedy jeszcze gimnazjów), koleżanki  z równoległej klasy zaproponowały mi żebym pojechała z nimi na rekolekcje wakacyjne: że będzie super, że będziemy się modlić i poznam inny świat. Ponieważ bardzo je lubiłam to nie zastanawiając się dłużej zgodziłam się i dopiero jak wróciłam do domu to strach mnie obleciał. Zaczęłam się zastanawiać: no jak to ja na rekolekcjach gdzie wszyscy się modlą? Czy ja tam będę pasowała? i taka strasznie przestraszona pojechałam. Z początku czułam się strasznie niepewnie, nie znałam piosenek religijnych, modlitw a to sprawiło, że czułam się samotna więc pomyślałam sobie, że to nie dla mnie i wracam do domu.
Ale dzień minął i wieczorem podczas ogniska i modlitwy uświadomiłam sobie, że moi znajomi potrafią normalnie bawić się, śpiewać i dziękować przy tym Bogu za każdy dzień czy posiłek. To mnie zachwyciło. Pomyślałam sobie wtedy, że chciałabym żeby Bóg był także częścią mojego życia i że to nie jest wcale straszne czy obciachowe jak mówili mi inni. Zdecydowałam się więc zostać i nauczyć tych piosenek i modlitw, których nie znałam i tak zaczęła się moja droga z Bogiem.

Czemu wam o tych właśnie rekolekcjach opowiedziałam, ponieważ były pierwsze w moim życiu i przypominają mi się często gdy mam jakieś trudności w życiu. Gdy zaczynam się bać, wtedy zazwyczaj zamykam się w sobie i uciekam. A wtedy Bóg przez swoje słowo i ludzi których stawia mi na drodze przypomina mi, że zawsze na początku jest trudno, ale z Nim wszystko się uda i że mimo tego że jestem okropna i bardzo go ranię swoim zachowaniem to On i tak bardzo mnie kocha i nie zrezygnuje ze mnie. A trudności które pokonuję są tylko po to by być bliżej Boga i uczyć się jego miłości.

 

(świadectwo z rekolekcji dla młodzieży w parafii św. Jakuba Ap)

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież


Anti-spam: complete the taskJoomla CAPTCHA

Liturgia dnia


Parafia św. Anny w Piasecznie

Sł. Boży ks. Kard. Stefan Wyszyński

 

Pray for peace!

 

Kromka Słowa!

Pontifex_pl


Śledź na bieżąco nauczanie papieskie na wiara.pl

Papieski twitter

Świętość nie oznacza robienia nadzwyczajnych rzeczy, ale jest robieniem tych zwyczajnych z miłością i wiarą. Holiness doesn’t mean doing extraordinary things, but doing ordinary things with love and faith. (5.12.2013)

Biblia

Bądź za życiem!

Dowiedz się! Co oznacza ΦΩΣ-ΖΩΗ? Czym jest Ruch "Światło-Życie"

oraz jego gałąź rodzinna Domowy Kościół

a także dzieło Krucjata Wyzwolenia Człowieka ?

 Ks. Franciszek Blachnicki
 

 Ks. Wojciech Danielski

    

Odwiedza nas 52 gości oraz 0 użytkowników.

Odsłon artykułów:
6527460

 Copyright © 2020 Jezus jest Panem! Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved. Strona istnieje od: 10.04.2001 r. 
Zabrania się kopiowania i rozpowszechniania materiałów znajdujących się na tmoch.net (szczególnie autorskich grafik i fotografii) bez zgody właściciela witryny. Niniejsza witryna jest w ciągłym rozwoju; strony są dodawane, modyfikowane i... czasami niektóre usuwane. Czasem pozwalam sobie modyfikować, poprawiać bądź uaktualniać już istniejące notki. Taki już jestem :) Aby wesprzeć dzieło ewangelizacyjne "tmoch.net", zobacz zakładkę "wsparcie" [->].