Jeżeli więc ustami swoimi wyznasz, że Jezus jest Panem, i w sercu swoim uwierzysz, że Bóg Go wskrzesił z martwych -  osiągniesz zbawienie.
Bo sercem przyjęta wiara prowadzi do usprawiedliwienia, a wyznawanie jej ustami - do zbawienia. (Rz 10,8-13)

Dziś Bóg zabiera mój strach

Jest dzień 31.03.2012 roku - zwyczajny, deszczowy dzień. Niby wszystko tak jak to bywa w sobotni, przepełniony lenistwem poranek. Coś jednak zaczyna się dziać… Zaczynam rozmawiać ze współlokatorką. Coś mnie w tej dyskusji mocno uderza. Jej słowa – wydają się być tak szczere i prawdziwe, że trudno w nie nie uwierzyć. Ona wychodzi i zostaję sama z Pismem Świętym. Rozmyślam nad wypowiedzianymi słowami i długo modlę się Słowami Pisma Świętego. Czuję, że w tym momencie przychodzi do mnie sam Pan Jezus i wskazuję mi fragment z 1Kor, 37-41, mówiący o tym, że nie mogę się do nikogo porównywać . On chce bym przyjęła swą wyjątkowość i piękno, taką jaką zostałam stworzona. Kiedy Zły wypala mego ducha i dotkliwie mnie rani, proszę Jezusa by był ze mną i pomógł nieść mój krzyż, który przyjmuję z woli Ojca. Tylko On najlepiej może mnie zrozumieć i rzeczywiście mi pomóc. Im mocniej Zły daje się we znaki, tym niżej Jezus schyla się ku mnie z krzyża by opowiedzieć mi o Swojej bezgranicznej Miłości do mnie i mówi żebym się nie bała, bo jest przy mnie. Ci którzy mnie dobrze znają, wiedzą, że tego czego boję się najbardziej na świecie to Demony i wszelkie filmy z egzorcyzmami brrrrrrr. Święta nie jestem (może kiedyś :D), jednak Zły niemiłosiernie nęka mnie poprzez usilne wmawianie mi, iż w oczach ludzi mam bardzo niską wartość, że jestem nielubiana (co często stanowi barierę z mojej str.w kontaktach interpersonalnych), mało atrakcyjna, że nigdy nie znajdę pracy, stabilizacji, mężczyzny, domu i najgorsze- że ludzie się nade mną litują (szczególnie jeśli chodzi o brak pracy). Już z samej rozmowy ze współlokatorką okazuje się, że to wierutne kłamstwo, które sobie systematycznie wkręcam. Myślę, że już tu Bóg maczał swoje paluszki, by otworzyć mi oczy. Po modlitwie w Piśmie, sięgnęłam po książkę pisaną na klęczkach (Francesco Bersini: Mądrość Ewangelii), gdzie czytam: Jeśli pragniesz stać się osobą duchową, jedną z najważniejszych cnót w jakiej należy się ćwiczyć jest wytrwałość (por. 1TM 6,11). Myślę sobie: Nieeeeeeeee, przeginasz Ojczulku. No, ale tak właśnie Bóg sprawdza moją cierpliwość i pokorę, wobec sytuacji w której się znalazłam – braku pracy. Czytam dalej: Pan czasem czeka z wysłuchaniem twoich próśb, aby wzrastały twoje zasługi . I wszystko jasne! W dodatku zapewnia mnie, że nie pozwoli mi zginąć z głodu, więc musi to być jakiś chytry plan Boga wobec mnie :D. Na koniec dnia przypadkowo oglądam filmik o tym, że jestem Boskim Arcydziełem i już nie mogę… Dobrze że dzień się już kończy ufff. Dziś Bóg zabiera mój strach po raz kolejny i wiem, że nie zawaha się tego zrobić raz jeszcze i jeszcze, jeśli tego mocno zapragnę. Może jutro zabierze Twój, jeśli mu na to pozwolisz .
Chwała Panu!
Iza

(Świadectwo opublikowane na profilu DA na facebooku,
Duszpasterstwo Akademickie św. Anny w Warszawie, 6 kwietnia)

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież


Anti-spam: complete the taskJoomla CAPTCHA

 

Prośba! :) Zbieram i kolekcjonuję [->] stare modlitewniki (sprzed II Soboru Watykańskiego) [- Modlitewnik ->]. Lubię się z nich modlić. Warto do nich sięgać. [->]

Masz taki i nie wiesz co z nim zrobić? Jeśli chcesz, aby modlitewnik trafił w dobre ręce, albo chcesz sprawić mi radość, to skontaktuj się ze mną i zwyczajnie przyślij mi go. :) Będę bardzo wdzięczy. A dodatkowo zawartość modlitewnika wzbogaci mój dział modlitw na stronie i może ktoś jeszcze skorzysta.

 

 

Tak dla ŻYCIA

Aborcja to świadome morderstwo dokonane na niewinnym i bezbronnym CZŁOWIEKU !!!

#zaŻyciem #prolife #StopAborcji

Każde poczęte dziecko ma unikalny kod DNA!!! Tak mówi nauka i tak wychodzi w badaniach laboratoryjnych. Jest to zatem jego/jej (dziecka) ciało. Niech świat pozwoli im żyć, rosnąć, rozwijać się. TAK DLA ŻYCIA!

Nie dla prenatalnego mordowania niewinnych, nienarodzonych, dzieci!

Aborcja nie jest prawem człowieka, jest pozbawieniem niewinnego, nienarodzonego, człowieka jego najważniejszego prawa - prawa do życia.

[Życie człowieka od poczęcia do narodzin]

Św. Tomasz Z Villanova OESA, Abp

Pray for peace!

 

http://tmoch.net/jupgrade/images/grafika2020/Serce_Jezusa_ikona_.jpgNajświętsze Serce Pana Jezusa
- zmiłuj się nad nami

Kromka Słowa!

Pontifex_pl


Śledź na bieżąco nauczanie papieskie na wiara.pl.
lub na *[Nauczanie papieskie]

U mnie odwiedź dział: papieska inspiracja.

Papieski twitter

Świętość nie oznacza robienia nadzwyczajnych rzeczy, ale jest robieniem tych zwyczajnych z miłością i wiarą. Holiness doesn’t mean doing extraordinary things, but doing ordinary things with love and faith. (5.12.2013), BXVI


Pan mój i Bóg mój

Biblia

Mój manifest duchowy
Elizeusz

www: Elizeusz.pl

Kurs dla narzeczonych:

- materiały dodatkowe i terminy ->


[Formalności przedślubne w zarysie]

Katecheza przedchrzcielna:
-> konferencje, kto może być chrzestnym?, potrzebne dokumenty.

 Parafia św. Mikołaja w Grójcu

Nowa strona www [ -> ]:
http://swmikolaj-grojec.pl

Informacje o kościele ->

Modlitewnik x. Piotra Skargi SJ:


www [ -> ]

Wspólnota "Spotkania małżeńskie"

     

Zabrania się kopiowania i rozpowszechniania materiałów znajdujących się na tmoch.net (szczególnie autorskich grafik i fotografii) bez zgody właściciela witryny. Niniejsza witryna jest w ciągłym rozwoju; strony są dodawane, modyfikowane i... czasami niektóre usuwane. Czasem pozwalam sobie modyfikować, poprawiać bądź uaktualniać już istniejące notki. Taki już jestem :)  Aby wesprzeć dzieło ewangelizacyjne "tmoch.net", zobacz zakładkę "wsparcie" [->]. 

     
   
    Copyright © 2022 Jezus jest Panem! Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved. Strona istnieje od: 10.04.2001 r.