Jeżeli więc ustami swoimi wyznasz, że Jezus jest Panem, i w sercu swoim uwierzysz, że Bóg Go wskrzesił z martwych -  osiągniesz zbawienie.
Bo sercem przyjęta wiara prowadzi do usprawiedliwienia, a wyznawanie jej ustami - do zbawienia. (Rz 10,8-13)

Zmiany personalne duchowieństwa w Archidiecezji Warszawskiej 2017

 

20 czerwca 2017 roku

ZMIANY PERSONALNE DUCHOWIEŃSTWA

W ARCHIDIECEZJI WARSZAWSKIEJ

Księża proboszczowie, którzy w 2017 r. odchodzą na emeryturę

 

 1. Ks. Józef Jaworski, dotychczasowy proboszcz parafii św. Stanisława Kostki
  w Mrokowie, w dek. tarczyńskim, przechodzi na emeryturę z zamieszkaniem w Domu Księży Emerytów w Kiełpinie.
 2. Ks. Wiktor Łozowski, dotychczasowy proboszcz parafii św. Jana Apostoła i Ewangelisty w Warszawie, w dek. ursuskim, przechodzi na emeryturę i pozostaje na parafii jako rezydent.
 3. Ks. Adam Stefaniak, dotychczasowy proboszcz parafii Świętych Apostołów Piotra i Pawła przechodzi na emeryturę i pozostaje na parafii jako rezydent.
 4. Ks. Jan Studziński, dotychczasowy proboszcz parafii MB Nieustającej Pomocy w Pruszkowie, przechodzi na emeryturę z zamieszkaniem w Domu Księży Emerytów w Kiełpinie.

 

Nominacje na urząd proboszcza

 

 1. Ks. Wojciech Jędrysiak, dotychczasowy proboszcz parafii św. Jadwigi Królowej w Żabieńcu, w dek. piaseczyńskim, mianowany proboszczem parafii św. Stanisława Kostki w Mrokowie, w dek. tarczyńskim.
 2. Ks. Dariusz Kuczyński, dotychczasowy wikariusz parafii św. Jana Apostoła
  i Ewangelisty w Warszawie, w dek. ursuskim, mianowany proboszczem tej parafii.
 3. Ks. Jacek Leszek Olszewski OCD, mianowany proboszczem parafii Świętej Trójcy w Warszawie, w dek. śródmiejskim.
 4. Ks. Andrzej Pawelski, dotychczasowy wikariusz parafii Świętej Rodziny w Warszawie, w dek. ursuskim, mianowany proboszczem parafii Narodzenia NMP w Pieczyskach, w dek. czerskim.
 5. Ks. Henryk Rogala, dotychczasowy proboszcz parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Worowie, w dek. grójeckim, mianowany proboszczem parafii Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Drwalewie, w dek. grójeckim.
 6. Ks. Jarosław Stolarczyk, dotychczasowy wikariusz parafii św. Ignacego Loyoli w Warszawie, w dek. bielańskim, mianowany proboszczem parafii św. Jadwigi Królowej w Żabieńcu, w dek. piaseczyńskim.
 7. Ks.  Robert Wyszomirski, dotychczasowy Dyrektor Domu Księży Emerytów
  w Otwocku, mianowany proboszczem parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa
  w Warszawie, w dek. ursuskim.
 8. Ks. Robert Zalewski, dotychczasowy wikariusz parafii bł. Władysława z Gielniowa w Warszawie, w dek. ursynowskim, mianowany proboszczem parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Worowie, w dek. grójeckim.
 9. Ks. Mariusz Zapolski, dotychczasowy proboszcz parafii Narodzenia NMP
  w Pieczyskach, w dek. czerskim, mianowany proboszczem parafii MB Nieustającej Pomocy w Pruszkowie, w dek. pruszkowskim.

 

Zmiany ogólnodiecezjalne

 

 1. Ks. Paweł Bekus, dotychczasowy rezydent w parafii NMP Matki Kościoła w Warszawie, w dek. mokotowskim, mianowany rezydentem parafii św. Augustyna w Warszawie, w dek. wolskim, i odwołany w funkcji kwestora Archidiecezji Warszawskiej i kierownika Referatu Kurii Metropolitalnej Warszawskiej ds. Finansowo-Księgowych.
 2. Ks. Tommy Josuè Alvarado Bustillo, dotychczasowy wikariusz parafii Dobrego Pasterza w Warszawie, w dek. wolskim, skierowany do posługi misyjnej we współpracy z Inicjatorami Drogi Neokatechumenalnej.
 3. Ks. Marek Iwański, dotychczasowy wikariusz parafii św. Barbary w Warszawie, w dek. śródmiejskim, mianowany wikariuszem parafii św. Maksymiliana Kolbego w Warszawie, w dek. mokotowskim i skierowany do pracy w Sądzie Metropolitalnym Warszawskim.
 4. Ks. Mateusz Jóźwik, dotychczasowy wikariusz parafii św. Augustyna w Warszawie, w dek. wolskim, mianowany wikariuszem parafii MB Częstochowskiej w Warszawie, w dek. śródmiejskim, i skierowany do odbycia studiów specjalistycznych w zakresie teologii moralnej w Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie.
 5. Ks. Mieczysław Królik, odwołany z funkcji kapelana SPSK im. Prof. W. Orłowskiego i przechodzi na emeryturę.
 6. Ks. Mirosław Nowak, dotychczasowy proboszcz parafii Świętej Trójcy w Warszawie, w dek. śródmiejskim, mianowany rezydentem parafii Nawiedzenia NMP w Warszawie, w dek. staromiejskim, przy zachowaniu funkcji Dyrektora Muzeum Archidiecezjalnego.
 7. Ks. Moisés Marín Pérez, dotychczasowy prefekt alumnów w Archidiecezjalnym Seminarium Misyjnym Redemptoris Mater w Warszawie, mianowany rezydentem w parafii Najświętszego Zbawiciela w Warszawie, w dek. śródmiejskim, przy zachowaniu sprawowanych funkcji w Sądzie Metropolitalnym Warszawskim.
 8. Ks. Andrzej Persidok, dotychczasowy wikariusz parafii Opatrzności Bożej w Warszawie, w dek. wilanowskim, mianowany rezydentem parafii Dzieciątka Jezus
  w Warszawie, w dek. żoliborskim i skierowany do pracy w charakterze wykładowcy w PWTW.
 9. Ks. Michał Polny, dotychczasowy rezydent parafii Wniebowzięcia NMP w Babicach, w dek. laseckim, mianowany rezydentem parafii Miłosierdzia Bożego i św. Faustyny w Warszawie, w dek. wolskim i skierowany do pracy w charakterze wykładowcy w PWTW.
 10. Ks. Marcin Szczerbiński, dotychczasowy rezydent parafii Dzieciątka Jezus w Warszawie, w dek. żoliborskim, skierowany na zamieszkanie w Domu Arcybiskupów Warszawskich przy zachowaniu funkcji sprawowanych w Kurii Metropolitalnej Warszawskiej.

 

Neoprezbiterzy 2017

 

 1. Ks. Piotr Ambroziak – Parafia Przemienienia Pańskiego w Grodzisku Mazowieckim, w dekanacie grodziskim;
 2. Ks. Łukasz Duda – Parafia Matki Bożej Królowej Meksyku w Laskach Warszawskich, w dekanacie laseckim;
 3. Ks. Mateusz Farfus – Parafia Świętego Mikołaja Biskupa i Męczennika
  w Tarczynie, w dekanacie tarczyńskim;
 4. Ks. Marcin Grabowski – Parafia Miłosierdzia Bożego w Grodzisku Mazowieckim, w dekanacie grodziskim;
 5. Ks. Michał Jarmuszewski – Parafia Świętego Szczepana w Raszynie, w dekanacie raszyńskim;
 6. Ks. Paweł Konarski – Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa w Warszawie, w dekanacie ursuskim;
 7. Ks. Paweł Korbin – Parafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Michałowicach – Opaczy, w dekanacie raszyńskim;
 8. Ks. Michał Lubowicki – Parafia Świętego Zygmunta w Warszawie, w dekanacie bielańskim;
 9. Ks. Radosław Marciniak – Parafia Świętego Jana Kantego w Warszawie, w dekanacie żoliborskim;
 10.  Ks. Tomasz Miencicki – Parafia Świętego Michała Archanioła w Warszawie, w dekanacie mokotowskim;
 11.  Ks. Sebastian Śledziona – Parafia Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Pruszkowie, w dekanacie pruszkowskim;
 12.  Ks. Błażej Węgrzyn – Parafia Świętego Józefa Opiekuna Pracy w Józefosławiu, w dekanacie piaseczyńskim;
 13. Ks. Grzegorz Więcek – Parafia Świętego Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny w Pruszkowie, w dekanacie pruszkowskim;
 14.  Ks. Paweł Zakrzewski – Parafia Świętej Marii Magdaleny w Magdalence, w dekanacie raszyńskim;
 15. Ks. Tymoteusz Mietelski – Parafia Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła w Warszawie, w dekanacie mokotowskim;
 16.  Ks. Mayo Monsalve Mario de Jesús – Parafia Dobrego Pasterza w Warszawie, w dekanacie wolskim;
 17.  Ks. Grzegorz Łapiński – Parafia Wszystkich Świętych w Warszawie, w dekanacie śródmiejskim.

 

Pozostali księża

 

 1. Ks. Karol Aleksandrowicz, dotychczasowy wikariusz parafii św. Jana Chrzciciela
  w Warszawie, w dek. staromiejskim, mianowany wikariuszem parafii św. Zofii Barat w Warszawie, w dek. ursynowskim.
 2. Ks. Mariusz Bagiński, dotychczasowy wikariusz parafii św. Łukasza Ewangelisty
  w Warszawie, w dek. jelonkowskim, mianowany wikariuszem parafii św. Andrzeja Apostoła w Warszawie, w dek. śródmiejskim.
 3. Ks. Mariusz Białęcki, dotychczasowy wikariusz parafii św. Stanisława BM w Sobikowie, w dek. czerskim, mianowany wikariuszem parafii św. Floriana w Brwinowie, w dek. brwinowskim.
 4. Ks. Jarosław Borowiecki, dotychczasowy wikariusz parafii Niepokalanego Poczęcia NMP w Pruszkowie, w dek. pruszkowskim, mianowany wikariuszem parafii Świętej Rodziny w Warszawie, w dek. ursuskim.
 5. Ks. Piotr Celejewski, dotychczasowy wikariusz parafii św. Andrzeja Apostoła
  w Warszawie w dek. śródmiejskim, mianowany wikariuszem parafii Opatrzności Bożej w Warszawie, w dek. wilanowskim.
 6. Ks. Michał Chutkowski, dotychczasowy wikariusz parafii Ofiarowania Pańskiego w Warszawie, w dek. ursynowskim, mianowany wikariuszem parafii św. Jana Chrzciciela w Warszawie, w dek. staromiejskim.
 7. Ks. Rafał Dawidowicz, dotychczasowy wikariusz parafii Świętego Józefa Oblubieńca NMP w Warszawie, w dek. ursuskim, mianowany wikariuszem parafii św. Andrzeja Apostoła w Warszawie w dek. śródmiejskim.
 8. Ks. Michał Dłutowski, dotychczasowy wikariusz parafii NMP Królowej Świata w Warszawie, w dek. ochockim, mianowany wikariuszem parafii św. Stanisława BM w Sobikowie w dek. czerskim.
 9. Ks. Dariusz Drozdek, dotychczasowy wikariusz parafii św. Szczepana w Raszynie, w dek. raszyńskim, mianowany wikariuszem parafii św. Floriana w Brwinowie, w dek. brwinowskim i kapelanem w Domu Pomocy Społecznej.
 10. Ks. Józef Dziekoński, dotychczasowy wikariusz parafii Św. Ap. Piotra i Pawła w Przybyszewie, w dek. mogielnickim, mianowany rezydentem w parafii NMP Wspomożenia Wiernych w Zalesiu Dolnym, w dek. piaseczyńskim.
 11. Ks. Janusz Figurski, dotychczasowy wikariusz parafii św. Mikołaja Biskupa w Łomnej, w dek. kampinoskim, mianowany wikariuszem parafii św. Rocha w Jasieńcu, w dek. grójeckim.
 12. Ks. Arkadiusz Fliszkiewicz, dotychczasowy wikariusz parafii św. Józefa Opiekuna Pracy w Józefosławiu, w dek. piaseczyńskim, mianowany wikariuszem parafii św. Mikołaja Biskupa w Łomnie, w dek. kampinoskim.
 13. Ks. Michał Gąsiorowski, dotychczasowy wikariusz parafii Wniebowzięcia NMP w Michałowicach-Opaczy, w dek. raszyńskim, mianowany wikariuszem parafii Najświętszego Zbawiciela w Warszawie, w dek. śródmiejskim.
 14. Ks. Jacek Gomulski, dotychczasowy wikariusz parafii św. Teresy od Dzieciątka Jezus i Męczenników Rzymskich w Warszawie, w dek. ursuskim, mianowany wikariuszem parafii Ofiarowania Pańskiego w Warszawie, w dek. ursynowskim.
 15. Ks. Jacek Grabowski, dotychczasowy wikariusz parafii NMP Matki Kościoła w Warszawie, w dek. mokotowskim, mianowany wikariuszem parafii św. Teresy od Dzieciątka Jezus i Męczenników Rzymskim w Warszawie, w dek. ursuskim.
 16. Ks. Andrzej Grochowski, dotychczasowy wikariusz parafii Świętej Rodziny w Warszawie, w dek. ursuskim, mianowany wikariuszem parafii bł. Edmunda Bojanowskiego w Warszawie, w dek. ursynowskim.
 17. Ks. Dariusz Grzywa, dotychczasowy wikariusz parafii św. Zygmunta w Warszawie, w dek. bielańskim, mianowany wikariuszem parafii św. Jana Pawła II w Warszawie, w dek. jelonkowskim.
 18. Ks. Mirosław Janusz, dotychczasowy wikariusz parafii św. Ojca Pio w Warszawie, w dek. ursynowskim, podejmuje życie zakonne u OO. Misjonarzy Montfortanów.
 19. Ks. Piotr Jaworski, dotychczasowy wikariusz parafii św. Tadeusza Ap. w Warszawie, w dek. wilanowskim, mianowany wikariuszem św. Kazimierza w Pruszkowie, w dek. pruszkowskim.
 20. Ks. Piotr Jędraszek, dotychczasowy wikariusz parafii św. Mikołaja BM w Tarczynie, w dek. tarczyńskim, mianowany wikariuszem parafii św. Maksymiliana Kolbego w Warszawie, w dek. mokotowskim.
 21. Ks. Radosław Jurewicz, dotychczasowy wikariusz parafii św. Stefana Króla Wyznawcy w Warszawie, w dek. mokotowskim, mianowany wikariuszem parafii św. Jakuba Ap. w Warszawie, w dek. ochockim.
 22. Ks. Andrzej Kamiński, dotychczasowy wikariusz parafii MB Nieustającej Pomocy w Pruszkowie, w dek. pruszkowskim, mianowany wikariuszem parafii św. Józefa Oblubieńca NMP w Warszawie, w dek. wolskim.
 23. Ks. Robert Karolak, dotychczasowy wikariusz parafii Nawiedzenia NMP w Zaborowie, w dek. laseckim, mianowany wikariuszem parafii Niepokalanego Poczęcia NMP w Pruszkowie, w dek. pruszkowskim.
 24. Ks. Waldemar Kluza, dotychczasowy rezydent parafii Zesłania Ducha Świętego
  w Starej Iwicznej, w dek. piaseczyńskim, powraca do rodzimej diecezji.
 25. Ks. Piotr Kłaput, dotychczasowy wikariusz parafii Świętej Trójcy w Chynowie,
  w dek. czerskim, mianowany wikariuszem parafii Bogurodzicy Maryi w Warszawie, w dek. jelonkowskim.
 26. Ks. Zbigniew Koman, po powrocie z misji mianowany wikariuszem parafii Zwiastowania Pańskiego w Warszawie, w dek. ochockim.
 27. Ks. Marcina Kościecha, dotychczasowy wikariusz parafii św. Marii Magdaleny w Magdalence, w dek. raszyńskim, mianowany wikariuszem parafii św. Barbary w Warszawie, w dek. śródmiejskim.
 28. Ks. Marcin Kowalczyk, dotychczasowy wikariusz parafii św. Józefa Oblubieńca NMP w Konstancinie-Jeziornie, w dek. konstancińskim, skierowany jako pomoc duszpasterska do parafii św. Jana Chrzciciela w Warszawie, w dek. staromiejskim i mianowany kapelanem NZOZ – Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego oraz Hospicjum Stacjonarnego w Warszawie, z zamieszkaniem w siedzibie Caritas Archidiecezji Warszawskiej.
 29. Ks. Wojciech Kowalski, dotychczasowy wikariusz parafii Matki Bożej Częstochowskiej w Warszawie, w dek. śródmiejskim, skierowany na roczny urlop.
 30. Ks. Andrzej Krzesiński, dotychczasowy wikariusz parafii św. Maksymiliana Kolbego w Warszawie, w dek. mokotowskim, mianowany wikariuszem parafii św. Marka Ewangelisty w Dąbrowie Leśnej, w dek. kampinoskim.
 31. Ks. Piotr Kucharczyk, dotychczasowy wikariusz parafii św. Michała Archanioła w Warszawie, w dek. mokotowskim, mianowany wikariuszem parafii św. Stanisława Kostki w Warszawie, w dek. żoliborskim.
 32. Ks. Jarosław Kuśmierczyk, skierowany do budowy kościoła i tworzenia parafii Rusiec-Kajetany przy zachowaniu urzędu wikariusza parafii św. Klemensa PM w Nadarzynie, w dek. raszyńskim.
 33. Ks. Sylwester Lament, dotychczasowy wikariusz parafii św. Floriana w Brwinowie, w dek. brwinowskim, mianowany wikariuszem parafii św. Karola Boromeusza w Warszawie, w dek. wolskim.
 34. Ks. Krzysztof Lewandowski, dotychczas pełniący funkcję pomocy duszpasterskiej w parafii św. Jakuba Ap. w Warszawie, w dek. ochockim, mianowany wikariuszem parafii Nawiedzenia NMP w Zaborowie, w dek. laseckim.
 35. Ks. Krzysztof Liman, mianowany kapelanem w Szpitalu Zachodnim im. Jana Pawła II przy ul. Dalekiej 11 w Grodzisku Mazowieckim, przy zachowaniu urzędu wikariusza parafii św. Anny w Grodzisku Mazowieckim, w dek. grodziskim.
 36. Ks. Tomasz Lis, dotychczasowy wikariusz parafii MB Królowej Meksyku w Laskach Warszawskich, w dek. laseckim, mianowany wikariuszem parafii św. Anny w Warszawie, w dek. wilanowskim.
 37. Ks. Rafał Łaskawski, dotychczasowy wikariusz parafii św. Marii Magdaleny
  w Warszawie, w dek. bielańskim, mianowany wikariuszem parafii św. Łukasza Ewangelisty w Warszawie, w dek. jelonkowskim.
 38. Ks. Piotr Machnik, dotychczasowy wikariusz parafii Wniebowzięcia NMP w Konstancinie-Jeziornie, w dek. konstancińskim, mianowany wikariuszem parafii Miłosierdzia Bożego i św. Faustyny w Warszawie, w dek. wolskim.
 39. Ks. Kacper Malicki, dotychczasowy rezydent parafii Świętej Trójcy w Warszawie, w dek. śródmiejskim, mianowany rezydentem parafii św. Michała Archanioła w Warszawie, w dek. mokotowskim, przy zachowaniu funkcji prefekta w Zespole Szkół Przymierza Rodzin w Warszawie.
 40. Ks. Piotr Marchalewski, dotychczasowy wikariusz parafii Wniebowzięcia NMP w Babicach, w dek. laseckim, mianowany wikariuszem parafii św. Ojca Pio w Warszawie, w dek. ursynowskim.
 41. Ks. Karol Masicz, dotychczasowy wikariusz parafii św. Zygmunta w Warszawie, w dek. bielańskim, mianowany wikariuszem parafii św. Anny w Grodzisku Mazowieckim, w dek. grodziskim.
 42. Ks. Marek Michalczyk, dotychczasowy wikariusz parafii św. Ojca Pio w Warszawie, w dek. ursynowskim, mianowany wikariuszem parafii św. Józefa Oblubieńca NMP w Warszawie, w dek. ursuskim.
 43. Ks. Robert Mikos, dotychczasowy wikariusz parafii św. Anny w Warszawie, w dek. wilanowskim, mianowany wikariuszem parafii Świętej Trójcy w Chynowie, w dek. czerskim.
 44. Ks. Dariusz Miros, dotychczasowy wikariusz parafii św. Zofii Barat w Warszawie, w dek. ursynowskim, mianowany wikariuszem parafii św. Jozafata w Warszawie, w dek. żoliborskim.
 45. Ks. Jarosław Młot, dotychczasowy wikariusz parafii św. Jana Pawła II w Warszawie, w dek. jelonkowskim, mianowany wikariuszem parafii św. Zygmunta w Warszawie, w dek. mokotowskim.
 46. Ks. Jacek Mroczkowski, dotychczasowy kapelan ZOL „Caritas” przy ul. Krakowskie Przedmieście 62 w Warszawie oraz pełniący funkcję pomocy duszpasterskiej parafii św. Jana Chrzciciela w Warszawie, w dek. staromiejskim, mianowany wikariuszem parafii św. Stanisława BM w Warszawie, w dek. wolskim.
 47. Ks. Paweł Nawłoka, dotychczasowy wikariusz parafii św. Mikołaja Biskupa w Warce, w dek. wareckim, skierowany do pracy duszpasterskiej w ramach Polskiej Misji Katolickiej w Anglii i Walii.
 48. Ks. Mateusz Oborzyński, dotychczasowy wikariusz parafii Zwiastowania NMP w Ojrzanowie, w dek. tarczyńskim, mianowany wikariuszem parafii św. Józefa Opiekuna Pracy w Józefosławiu, w dek. piaseczyńskim.
 49. Ks. Andrzej Ostrowski, dotychczasowy wikariusz parafii św. Karola Boromeusza w Warszawie, w dek. wolskim, mianowany wikariuszem parafii św. Ojca Pio w Warszawie, w dek. ursynowskim.
 50. Ks. Henryk Otremba, odwołany z urzędu wikariusza parafii Opatrzności Bożej w Warszawie, w dek. ochockim i powraca do rodzimej diecezji.
 51. Ks. Jerzy Panek, odwołany z funkcji rezydenta parafii Dobrego Pasterza w Warszawie, w dek. wolskim oraz z funkcji kapelana z Szpitalu Wolskim.
 52. Ks. Tomasz Paśko, dotychczasowy wikariusz parafii św. Maksymiliana Kolbego w Warszawie, w dek. mokotowskim, mianowany wikariuszem parafii Wniebowzięcia NMP w Babicach, w dek. laseckim i skierowany do budowy kościoła i tworzenia parafii na Chrzanowie.
 53. Ks. Artur Patrejko, dotychczasowy wikariusz parafii Św. Ap. Piotra i Pawła
  w Warszawie, w dek. ursynowskim, mianowany wikariuszem parafii NMP Królowej Świata w Warszawie, w dek. ochockim.
 54. Ks. Marek Pawlak, dotychczasowy wikariusz parafii Bogurodzicy Maryi w Warszawie, w dek. jelonkowskim, mianowany wikariuszem parafii Wniebowzięcia NMP w Babicach, w dek. laseckim.
 55. Ks. Adam Petakiewicz, dotychczasowy wikariusz parafii Najświętszego Zbawiciela w Warszawie, w dek. śródmiejskim, mianowany wikariuszem parafii Wniebowzięcia NMP w Konstancinie-Jeziornie, w dek. konstancińskim.
 56. Ks. Rafał Pęksa, dotychczasowy wikariusz parafii św. Anny w Grodzisku Mazowieckim, w dek. grodziskim, mianowany wikariuszem parafii św. Tadeusza Ap. w Warszawie, w dek. wilanowskim.
 57. Ks. Marcin Piotrowski, dotychczasowy wikariusz parafii św. Stanisława Kostki w Warszawie, w dek. żoliborskim, mianowany wikariuszem parafii Świętej Rodziny w Warszawie, w dek. ursuskim.
 58. Ks. Wojciech Piórko, dotychczasowy wikariusz parafii św. Stanisława BM w Warszawie, w dek. wolskim, mianowany wikariuszem św. Aleksandra w Warszawie, w dek. śródmiejskim.
 59. Ks. Radosław Pleskot, dotychczasowy wikariusz parafii św. Marii Magdaleny w Warszawie, w dek. bielańskim, mianowany wikariuszem parafii św. Józefa Oblubieńca NMP w Konstancinie-Jeziornie, w dek. konstancińskim.
 60. Ks. Paweł Powierza, dotychczasowy wikariusz parafii św. Aleksandra w Warszawie, w dek. śródmiejskim, mianowany wikariuszem parafii św. Mikołaja Biskupa w Warszawie, w dek. wareckim.
 61. Ks. Paweł Rogalski, mianowany rezydentem parafii św. Franciszka z Asyżu w Warszawie, w dek. ochockim przy podtrzymaniu podjętych studiów doktoranckim w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim.
 62. Ks. Jan Różycki, dotychczasowy wikariusz parafii św. Jozafata w Warszawie, w dek. żoliborskim, mianowany wikariuszem parafii Św. Ap. Piotra i Pawła w Przybyszewie, w dek. mogielnickim.
 63. Ks. Jarosław Sawicki, dotychczasowy wikariusz parafii św. Rocha w Jasieńcu, w dek. grójeckim, mianowany wikariuszem św. Marii Magdaleny w Warszawie, w dek. bielańskim.
 64. Ks. Damian Skiba, dotychczasowy wikariusz parafii MB Wspomożycielki Wiernych w Warszawie, w dek. bielańskim, mianowany rezydentem w tej parafii.
 65. Ks. Adam Smólski, dotychczasowy wikariusz parafii Wszystkich Świętych w Warszawie, w dek. śródmiejskim, skierowany do posługi misyjnej we współpracy z Inicjatorami Drogi Neokatechumentalnej.
 66. Ks. Paweł Sobociński, dotychczasowy wikariusz parafii Miłosierdzia Bożego w Grodzisku Mazowieckim, w dek. grodziskim, mianowany wikariuszem parafii św. Marii Magdaleny w Warszawie, w dek. bielańskim.
 67. Ks. Paweł Sokal, dotychczasowy wikariusz parafii św. Mikołaja BM w Tarczynie, w dek. tarczyńskim, mianowany wikariuszem parafii Dobrego Pasterza w Warszawie, w dek. wolskim i kapelanem w Szpitalu Wolskim.
 68. Ks. Piotr Strakowski, dotychczasowy wikariusz parafii św. Józefa Opiekuna Pracy w Józefosławiu, w dek. piaseczyńskim, mianowany wikariuszem parafii św. Stefana Króla Wyznawcy w Warszawie, w dek. mokotowskim.
 69. Ks. Wiesław Szewczak, dotychczasowy wikariusz parafii św. Anny w Grodzisku Mazowieckim, w dek. grodziskim, mianowany rezydentem parafii św. Małgorzaty DM w Łomiankach, w dek. kampinoskim.
 70. Ks. Andrzej Szymański, dotychczasowy wikariusz parafii Przemienienia Pańskiego w Grodzisku Mazowieckim, w dek. grodziskim, mianowany wikariuszem parafii bł. Władysława z Gielniowa w Warszawie, w dek. ursynowskim.
 71. Ks. Łukasz Urbanek, dotychczasowy wikariusz parafii Miłosierdzia Bożego i św. Faustyny w Warszawie, w dek. wolskim, mianowany wikariuszem parafii św. Ap. Piotra i Pawła w Warszawie, w dek. ursynowskim.
 72. Ks. Robert Walantyk, dotychczasowy wikariusz parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Warszawie, w dek. ursuskim, mianowany wikariuszem parafii Zwiastowania NMP w Ojrzanowie, w dek. tarczyńskim.
 73. Ks. Tobiasz Tomasz Zarzecki OCD, mianowany wikariuszem parafii Świętej Trójcy w Warszawie, w dek. śródmiejskim.

 

Tak dla ŻYCIA

#zaŻyciem #prolife #StopAborcji

Każde poczęte dziecko ma unikalny kod DNA!!! Tak mówi nauka i tak wychodzi w badaniach laboratoryjnych. Jest to zatem jego/jej (dziecka) ciało. Niech świat pozwoli im żyć, rosnąć, rozwijać się. TAK DLA ŻYCIA!

Św. Tomasz Z Villanova OESA, Abp

Pray for peace!

 

Kromka Słowa!

 Zintegrowana baza tekstów papieskich:

* [Jan Paweł II: Przemówienia i orędzia]

Pontifex_pl


Śledź na bieżąco nauczanie papieskie na wiara.pl.
U mnie dział: papieska inspiracja.

Papieski twitter

Świętość nie oznacza robienia nadzwyczajnych rzeczy, ale jest robieniem tych zwyczajnych z miłością i wiarą. Holiness doesn’t mean doing extraordinary things, but doing ordinary things with love and faith. (5.12.2013)


Pan mój i Bóg mój

Biblia


Rok Rodziny Amoris Laetitia
2021-2022

Rok Św. Jakuba

 
Parafia św. Mikołaja w Grójcu


- materiały dodatkowe

Odwiedza nas 73 gości oraz 0 użytkowników.

Odsłon artykułów:
8559523
     

Zabrania się kopiowania i rozpowszechniania materiałów znajdujących się na tmoch.net (szczególnie autorskich grafik i fotografii) bez zgody właściciela witryny. Niniejsza witryna jest w ciągłym rozwoju; strony są dodawane, modyfikowane i... czasami niektóre usuwane. Czasem pozwalam sobie modyfikować, poprawiać bądź uaktualniać już istniejące notki. Taki już jestem :)  Aby wesprzeć dzieło ewangelizacyjne "tmoch.net", zobacz zakładkę "wsparcie" [->]. 

     
   
    Copyright © 2021 Jezus jest Panem! Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved. Strona istnieje od: 10.04.2001 r.