Jeżeli więc ustami swoimi wyznasz, że Jezus jest Panem, i w sercu swoim uwierzysz, że Bóg Go wskrzesił z martwych -  osiągniesz zbawienie.
Bo sercem przyjęta wiara prowadzi do usprawiedliwienia, a wyznawanie jej ustami - do zbawienia. (Rz 10,8-13)

Modlitwa zakonnicy.

 

 

Modlitwa zakonnicy.

O, słodki Jezu, mój Najdroższy Oblubieńcze! z najgłębszą pokorą proszę Cię o łaski dla Zgromadzenia naszego, dla każdej z Sióstr. Udziel mej przełożonej potrzebnej pomocy, tak duchownej, jako i doczesnej. Daj jej szczególne światło i łaski potrzebne do prowadzenia każdej duszy. Udziel jej swojej mądrości, cierpliwości i prawdziwej miłości. Obdarz ją swoim błogosławieństwem, a po śmierci chwałą wieczną.
Błagam Cię o wszystkie łaski dla Sióstr Zgromadzenia. Udziel każdej tej cnoty, której potrzebuje i której sobie najbardziej życzy, ku chwale Twego Boskiego Serca. Daj nam gorliwość w wypełnianiu przepisów i w wykonywaniu obowiązków, do których nas powołałeś, o Jezu. Udziel nam łaski prawdziwej miłości wzajemnej. Daj, o Panie, ducha poświęcenia. Daj raczej cierpieć, aby tylko ustrzec się Twojej obrazy.
O Boski nasz Oblubieńcze! uczyń nas doskonałymi w miłości Twojej, wtedy będziemy mogły pozyskiwać Tobie dusze. Błogosław nam wszystkim i daj wytrwanie w służbie Twojej. Niech takie dusze łączą się z nami, które pragną przynosić Ci chwałę. Zaopatruj nas Boże w doczesne potrzeby. Błogosław tych, którzy nas wspierają w służbie Twojej.
Najświętsza Maryjo Panno, Matko Zbawiciela naszego, wspieraj nas przemożną Twą przyczyną. Święty Józefie, Opiekunie dziewic Bogu poświęconych, przyczyń się za nami. Amen.

za: "Dusza zakonna : książka do nabożeństwa" (1944r.)

Liturgia dnia


Parafia św. Anny w Piasecznie

Sł. Boży ks. Kard. Stefan Wyszyński

 

Pray for peace!

 

Kromka Słowa!

Pontifex_pl


Śledź na bieżąco nauczanie papieskie na wiara.pl

Papieski twitter

Świętość nie oznacza robienia nadzwyczajnych rzeczy, ale jest robieniem tych zwyczajnych z miłością i wiarą. Holiness doesn’t mean doing extraordinary things, but doing ordinary things with love and faith. (5.12.2013)

Biblia

Bądź za życiem!

Dowiedz się! Co oznacza ΦΩΣ-ΖΩΗ? Czym jest Ruch "Światło-Życie"

oraz jego gałąź rodzinna Domowy Kościół

a także dzieło Krucjata Wyzwolenia Człowieka ?

 Ks. Franciszek Blachnicki
 

 Ks. Wojciech Danielski

    

Odwiedza nas 35 gości oraz 0 użytkowników.

Odsłon artykułów:
6491479

 Copyright © 2020 Jezus jest Panem! Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved. Strona istnieje od: 10.04.2001 r. 
Zabrania się kopiowania i rozpowszechniania materiałów znajdujących się na tmoch.net (szczególnie autorskich grafik i fotografii) bez zgody właściciela witryny. Niniejsza witryna jest w ciągłym rozwoju; strony są dodawane, modyfikowane i... czasami niektóre usuwane. Czasem pozwalam sobie modyfikować, poprawiać bądź uaktualniać już istniejące notki. Taki już jestem :) Aby wesprzeć dzieło ewangelizacyjne "tmoch.net", zobacz zakładkę "wsparcie" [->].