Jeżeli więc ustami swoimi wyznasz, że Jezus jest Panem, i w sercu swoim uwierzysz, że Bóg Go wskrzesił z martwych -  osiągniesz zbawienie.
Bo sercem przyjęta wiara prowadzi do usprawiedliwienia, a wyznawanie jej ustami - do zbawienia. (Rz 10,8-13)

Modlitwa na uproszenie dobrych kapłanów (1912r.)

 

Modlitwa na uproszenie dobrych kapłanów (1912r.)

 

O Boże mój. który jesteś samą miłością! dziękuje Ci. żeś ustanowił Sakrament kapłaństwa, dla uwiecznienia Twojej rzeczywistej obecności między ludźmi, i dla dostarczenia sług swemu Kościołowi. Spraw, abym miał wielkie uszanowanie dla tego Sakramentu, i dla tych, którzy go przyjmują. O Jezu, Najwyższy Kapłanie, i wzorze wszystkich kapłanów, daj. proszę Cię pokornie, aby wstępujący do tego stanu. jedynie miłość Twoję, dobro Kościoła i własne zbawienie mieli na celu. Daj nam Panie, dobrych i świętych kapłanów, którzy by nam nauką i pobożnemi uczynkami przyświecali, i do Ciebie, który .jesteś drogą, prawdą i życiem, bezpiecznie doprowadzić mogli.
O Jezu! Twemu Boskiemu Sercu polecam i tych. którzy już w stanie kapłańskim pracują, a zwłaszcza kapłanów parafii mojej, ratuj ich i osłaniaj przed złością świata i przed własnemi żądzami, błogosław ich pracy, jednaj im serca wszystkich, a po śmierci obdarz ich i mnie chwałą wiekuistą. Amen.
Ojcze nasz i Zdrowaś Marya.

za: Błagalne prośby do Pana Jezusa na uproszenie ducha powołania i dobrych kapłanów (1912r.)

 

 

Liturgia dnia

Sł. Boży ks. Kard. Stefan Wyszyński

Pray for peace!

 

Kromka Słowa!

Pontifex_pl


Śledź na bieżąco nauczanie papieskie na wiara.pl

Papieski twitter

Świętość nie oznacza robienia nadzwyczajnych rzeczy, ale jest robieniem tych zwyczajnych z miłością i wiarą. Holiness doesn’t mean doing extraordinary things, but doing ordinary things with love and faith. (5.12.2013)

Biblia

Bądź za życiem!

Dowiedz się! Co oznacza ΦΩΣ-ΖΩΗ? Czym jest Ruch "Światło-Życie"

oraz jego gałąź rodzinna Domowy Kościół

a także dzieło Krucjata Wyzwolenia Człowieka ?

 Ks. Franciszek Blachnicki
 

 Ks. Wojciech Danielski

    

Odwiedza nas 29 gości oraz 0 użytkowników.

Odsłon artykułów:
6138697

 Copyright © 2020 Jezus jest Panem! Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved. Strona istnieje od: 10.04.2001 r. 
Zabrania się kopiowania i rozpowszechniania materiałów znajdujących się na tmoch.net (szczególnie autorskich grafik i fotografii) bez zgody właściciela witryny. Niniejsza witryna jest w ciągłym rozwoju; strony są dodawane, modyfikowane i... czasami niektóre usuwane. Czasem pozwalam sobie modyfikować, poprawiać bądź uaktualniać już istniejące notki. Taki już jestem :) Aby wesprzeć dzieło ewangelizacyjne "tmoch.net", zobacz zakładkę "wsparcie" [->].