Jeżeli więc ustami swoimi wyznasz, że Jezus jest Panem, i w sercu swoim uwierzysz, że Bóg Go wskrzesił z martwych -  osiągniesz zbawienie.
Bo sercem przyjęta wiara prowadzi do usprawiedliwienia, a wyznawanie jej ustami - do zbawienia. (Rz 10,8-13)

Modlitwa o łaskę miłości Boskiej [1845r]

Modlitwa o łaskę miłości Boskiej [1845r]

Błagam Cię, o mój Boże, strzeż serca mego, ażeby się w troskach tego życia niezagubiało, i aby go rozkosz doczesna nie opanowywała. Niech doznam, o mój Boże! goryczy ziemskiej pociechy, która mię od miłości dóbr wiecznych oddala. Nie dopuszczaj, abym uległ ciału i krwi; aby mię nie uwiódł świat, i krótka onegoż chwała. Użycz mi mocy do odporu, cierpliwości do znoszenia, stateczności do wytrwania. Rozlej na mnie błogosławieństwo Ducha świętego, oświeć mię miłością Twojego świętego Imienia, oczyść i uświęć wszystkie moje doczesne skłonności, myśli i życzenia.
O Boże! który kochającym Cię, wszystko do dobrego kierujesz, udziel sercu memu pełnej mocy i gorącej miłości Twojej, dla obudzenia w nas świętych uczuć i myśli o Tobie, i spraw, ażeby one się nigdy przez ziemskie pokusy nie osłabiły i nie splamiły. Zapal o Panie! serca i wnętrzności nasze ogniem Ducha świętego, ażebyśmy służyli Tobie czystą miłością, i przez niewinność serdeczną upodobali się Tobie.
Twoja łaskawa pomoc, o Panie! uprzedza wszystkie nasze sprawy, i dopomaga im do udoskonalenia, ażeby nasze myśli i uczynki od Ciebie się zaczynały, i na Tobie kończyły, przez Jezusa Chrystusa i t. d.

za: Książka do nauki nabożeństwa kościelnego i domowego dla wszystkich katolików (1845r.)

Liturgia dnia

Pray for peace!

 

Pontifex_pl


Śledź na bieżąco nauczanie papieskie na wiara.pl

Papieski twitter

Świętość nie oznacza robienia nadzwyczajnych rzeczy, ale jest robieniem tych zwyczajnych z miłością i wiarą. Holiness doesn’t mean doing extraordinary things, but doing ordinary things with love and faith. (5.12.2013)

Bądź za życiem!

Biblia

Dowiedz się! Co oznacza ΦΩΣ-ΖΩΗ? Czym jest Ruch "Światło-Życie"

oraz jego gałąź rodzinna Domowy Kościół

a także dzieło Krucjata Wyzwolenia Człowieka ?

 Ks. Franciszek Blachnicki
 

 Ks. Wojciech Danielski

    

Odwiedza nas 51 gości oraz 0 użytkowników.

Odsłon artykułów:
4965433

 Copyright © 2018 Jezus jest Panem! Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved. Strona istnieje od: 10.04.2001 r. 
Zabrania się kopiowania i rozpowszechniania materiałów znajdujących się na tmoch.net (szczególnie autorskich grafik i fotografii) bez zgody właściciela witryny. Niniejsza witryna jest w ciągłym rozwoju; strony są dodawane, modyfikowane i... czasami niektóre usuwane. Czasem pozwalam sobie modyfikować, poprawiać bądź uaktualniać już istniejące notki. Taki już jestem :) Aby wesprzeć dzieło ewangelizacyjne "tmoch.net", zobacz zakładkę "wsparcie" [->].