Jeżeli więc ustami swoimi wyznasz, że Jezus jest Panem, i w sercu swoim uwierzysz, że Bóg Go wskrzesił z martwych -  osiągniesz zbawienie.
Bo sercem przyjęta wiara prowadzi do usprawiedliwienia, a wyznawanie jej ustami - do zbawienia. (Rz 10,8-13)

Modlitwy ministranta

Modlitwy ministranta

 

MODLITWY PRZED MSZĄ ŚWIĘTĄ

Twoja łaska stawia nas Boże, wobec tajemnicy uświęcającej ten świat, zechciej włączyć nasze duchowe dary, w ofiarę Twego Syna, pomóż w skupieniu wypełniać naszą służbę i spraw, aby udział w tej Eucharystii nas przemieniał. Przez Chrystusa Pana naszego. Amen. 

Oto za chwilę przystąpię do Ołtarza Bożego, do Boga, który rozwesela młodość moją, do świętej przystępuję służby, chcę ją dobrze pełnić. Proszę Cię Panie o łaskę skupienia, by myśli moje były przy Tobie, by oczy moje były zwrócone na ołtarz a serce moje oddane tylko Tobie. Amen

Jezu Chryste, udziel mi swojej pomocy, abym podczas tej Najświętszej Ofiary, z uwagą i skupieniem Ci służył. Święty Janie Berchmasie, patronie ministrantów, wspomóż mnie, abym godnie jak ty, pełnił swoje posługiwanie w Eucharystycznej Ofierze. Amen. (Modlitwa odmawiana w parafiach w Garwolinie)

 

MODLITWY PO MSZY ŚWIĘTEJ

Dziękujemy Ci Ojcze, za dary jakimi nas ubogaciłeś podczas tej Mszy Świętej, pomóż nam spełniać to wszystko czego nas uczysz, i spraw abyśmy mogli radować się Tobą na wieki. Chwała Ojcu i Synowi i Duchowi Świętemu, jak była na początku, teraz i zawsze, i na wieki wieków. Amen.

Boże, którego dobroć powołała mnie do świętej Twej służby, spraw bym uświęcony uczestnictwem w Twych tajemnicach, przez dzień dzisiejszy i całe me życie szedł tylko drogą zbawienia. Przez Chrystusa Pana naszego. Amen.

Dziękujemy Ci Jezu, za łaski otrzymane podczas tej Najświętszej Ofiary, a w szczególności za to, że pozwoliłeś mi być tak blisko Ciebie. Przebacz mi moje roztargnienia i niedokładności. Uczyń mnie godnym Twojej świętej służby. Jezu Chryste przyjdź Królestwo Twoje. Amen. (Modlitwa odmawiana w parafiach w Garwolinie)

Liturgia dnia


Parafia św. Anny w Piasecznie

Sł. Boży ks. Kard. Stefan Wyszyński

 

Pray for peace!

 

Kromka Słowa!

Pontifex_pl


Śledź na bieżąco nauczanie papieskie na wiara.pl

Papieski twitter

Świętość nie oznacza robienia nadzwyczajnych rzeczy, ale jest robieniem tych zwyczajnych z miłością i wiarą. Holiness doesn’t mean doing extraordinary things, but doing ordinary things with love and faith. (5.12.2013)

Biblia

Bądź za życiem!

Dowiedz się! Co oznacza ΦΩΣ-ΖΩΗ? Czym jest Ruch "Światło-Życie"

oraz jego gałąź rodzinna Domowy Kościół

a także dzieło Krucjata Wyzwolenia Człowieka ?

 Ks. Franciszek Blachnicki
 

 Ks. Wojciech Danielski

    

Odwiedza nas 34 gości oraz 0 użytkowników.

Odsłon artykułów:
6491075

 Copyright © 2020 Jezus jest Panem! Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved. Strona istnieje od: 10.04.2001 r. 
Zabrania się kopiowania i rozpowszechniania materiałów znajdujących się na tmoch.net (szczególnie autorskich grafik i fotografii) bez zgody właściciela witryny. Niniejsza witryna jest w ciągłym rozwoju; strony są dodawane, modyfikowane i... czasami niektóre usuwane. Czasem pozwalam sobie modyfikować, poprawiać bądź uaktualniać już istniejące notki. Taki już jestem :) Aby wesprzeć dzieło ewangelizacyjne "tmoch.net", zobacz zakładkę "wsparcie" [->].