Jeżeli więc ustami swoimi wyznasz, że Jezus jest Panem, i w sercu swoim uwierzysz, że Bóg Go wskrzesił z martwych -  osiągniesz zbawienie.
Bo sercem przyjęta wiara prowadzi do usprawiedliwienia, a wyznawanie jej ustami - do zbawienia. (Rz 10,8-13)

Słowo Życia: 26 lutego 2012 - I Niedziela Wielkiego Postu (Rok B)

Właśnie rozpoczął się Wielki Post. Co to dla mnie oznacza?

Jezus przebywał na pustyni przez czterdzieści dni. Był przez ten czas pozbawiony wszelkich wygód. Nie mógł zaspokoić nawet swoich podstawowych potrzeb. Nie miał domu, który chroniłby Go przed deszczem i zimnem; nie miał łóżka; nie miał możliwości przygotowania sobie posiłku; nie miał kontaktu z bliskimi i nie mógł spędzać z nimi czasu. Jego ciało było utrudzone.

Ja również, w tym okresie, jestem wezwana do wyjścia na pustynię., do wyjścia ze świata. Powinnam „z boku” przyjrzeć się temu jak żyję. Jak często mam postawę roszczeniową: „to mi się należy, mam do tego prawo”. Jakimi zasadami się kieruję? Co jest dla mnie najważniejsze? Czy rzeczywiście moje życie podporządkowane jest woli Boga? Nie mam możliwości całkowitego odejścia, tak jak zrobił to Jezus. Mogę jednak zrezygnować z czegoś, co zajmuje mi dużo czasu, a robię to dla przyjemności, a nie dlatego, że jest niezbędne. Mogę podjąć jaki trud.

 

Jezus stoczył na pustyni walkę duchową. I ja muszę być przygotowana na ataki złego ducha, jemu nie spodoba się to, że poszczę. Potrzebna jest mi modlitwa. Prośba o łaskę oparcia się pokusom. Jestem pewna, że wytrwałość przyniesie duchowe owoce. Zobaczę, co jest dla mnie naprawdę ważne, a co jest tylko dodatkiem, wygodnictwem, fanaberią. Na co niepotrzebnie tracę czas i siły. Jezus wzywa mnie dziś do nawrócenia, do odwrócenia się od świata i zwrócenia do Niego, do Jezusa.

Karola

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież


Anti-spam: complete the taskJoomla CAPTCHA

Liturgia dnia

Św. Tomasz Z Villanova OESA, Abp

Sł. Boży ks. Kard. Stefan Wyszyński

 

Pray for peace!

 

Kromka Słowa!

Pontifex_pl


Śledź na bieżąco nauczanie papieskie na wiara.pl

Papieski twitter

Świętość nie oznacza robienia nadzwyczajnych rzeczy, ale jest robieniem tych zwyczajnych z miłością i wiarą. Holiness doesn’t mean doing extraordinary things, but doing ordinary things with love and faith. (5.12.2013)

Biblia

Bądź za życiem!

 
Parafia św. Mikołaja w Grójcu

Dowiedz się! Co oznacza ΦΩΣ-ΖΩΗ? Czym jest Ruch "Światło-Życie"

oraz jego gałąź rodzinna Domowy Kościół

a także dzieło Krucjata Wyzwolenia Człowieka ?

 Ks. Franciszek Blachnicki
 

 Ks. Wojciech Danielski

    

Odwiedza nas 59 gości oraz 0 użytkowników.

Odsłon artykułów:
6750953

 Copyright © 2020 Jezus jest Panem! Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved. Strona istnieje od: 10.04.2001 r. 
Zabrania się kopiowania i rozpowszechniania materiałów znajdujących się na tmoch.net (szczególnie autorskich grafik i fotografii) bez zgody właściciela witryny. Niniejsza witryna jest w ciągłym rozwoju; strony są dodawane, modyfikowane i... czasami niektóre usuwane. Czasem pozwalam sobie modyfikować, poprawiać bądź uaktualniać już istniejące notki. Taki już jestem :) Aby wesprzeć dzieło ewangelizacyjne "tmoch.net", zobacz zakładkę "wsparcie" [->].