Jeżeli więc ustami swoimi wyznasz, że Jezus jest Panem, i w sercu swoim uwierzysz, że Bóg Go wskrzesił z martwych -  osiągniesz zbawienie.
Bo sercem przyjęta wiara prowadzi do usprawiedliwienia, a wyznawanie jej ustami - do zbawienia. (Rz 10,8-13)

Duchowe Zamyślenie: Środa Popielcowa (01.03.2017)

Czas Wielkiego Postu jest okazją na ponowne odkrycie tego, czym jest chrześcijańska metanoia - nawrócenie - radykalna zmiana swojego sposobu myślenia. Nawrócić się, to nie tylko odrzucić grzech, ale przede wszystkim wybrać Boga. Nawrócenie to postawienie znaku równości pomiędzy wierzę a ufam. Odkrywam, że jestem prochem (moją ulotność, miałkość, sypkość) - i wyznaję, że tylko Bóg z tego prochu może mnie na nowo ulepić i ożywić - wierzę w dar nowego stworzenia. Mam po pierwsze zmienić swoje myślenia na temat Boga - odkryć w Nim miłosiernego i wszechmocnego Ojca. Mam też zmienić moje podejście do bliźnich, odkrywając w nich braci, którym mam kochać. Pomocą w tym są konkretne narzędzia: modlitwa, post, jałmużna. Prośmy Ducha Świętego, aby nasze czyny pokutno-duchowe wypływały z autentycznej miłości i do niej prowadziły. Wybierzmy Boga całym sercem, całym sobą.

 

 

Dzisiejsze czytania: Jl 2,12-18; Ps 51,3-6.12-14.17; 2 Kor 5,20-6,3; Jl 2,13; Mt 6,1-6.16-18

Liturgia dnia

Pray for peace!

 

Kromka Słowa!

Pontifex_pl


Śledź na bieżąco nauczanie papieskie na wiara.pl

Papieski twitter

Świętość nie oznacza robienia nadzwyczajnych rzeczy, ale jest robieniem tych zwyczajnych z miłością i wiarą. Holiness doesn’t mean doing extraordinary things, but doing ordinary things with love and faith. (5.12.2013)

Biblia

Bądź za życiem!

Dowiedz się! Co oznacza ΦΩΣ-ΖΩΗ? Czym jest Ruch "Światło-Życie"

oraz jego gałąź rodzinna Domowy Kościół

a także dzieło Krucjata Wyzwolenia Człowieka ?

 Ks. Franciszek Blachnicki
 

 Ks. Wojciech Danielski

    

Odwiedza nas 78 gości oraz 0 użytkowników.

Odsłon artykułów:
5691352

 Copyright © 2018 Jezus jest Panem! Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved. Strona istnieje od: 10.04.2001 r. 
Zabrania się kopiowania i rozpowszechniania materiałów znajdujących się na tmoch.net (szczególnie autorskich grafik i fotografii) bez zgody właściciela witryny. Niniejsza witryna jest w ciągłym rozwoju; strony są dodawane, modyfikowane i... czasami niektóre usuwane. Czasem pozwalam sobie modyfikować, poprawiać bądź uaktualniać już istniejące notki. Taki już jestem :) Aby wesprzeć dzieło ewangelizacyjne "tmoch.net", zobacz zakładkę "wsparcie" [->].