Jeżeli więc ustami swoimi wyznasz, że Jezus jest Panem, i w sercu swoim uwierzysz, że Bóg Go wskrzesił z martwych -  osiągniesz zbawienie.
Bo sercem przyjęta wiara prowadzi do usprawiedliwienia, a wyznawanie jej ustami - do zbawienia. (Rz 10,8-13)

Duchowe zamyślenie: II niedziela po Narodzeniu Pańskim (5.01.2014) Rok "A"

Dziś ponownie wraca w Liturgii Słowa orędzie z prologu św. Jana. Wprawny słuchacz powie: "ale już to niedawno słyszeliśmy". Moja odpowiedź: "tego fragmentu można słuchać bez znudzenia". "Na początku było Słowo" - a co jest u mnie na początku (początku roku)? Czy u początków mojego działania jest Słowo Boga? Odkrywamy w nim ogromną siłę, bo Słowo stwarzające, nadające wszystkiemu sens - zamieszkało między nami. A gdyby tego było za mało, tym, którzy je przyjęli dało moc, aby się stali dziećmi Bożymi. A my często na co dzień, żyjemy naszymi bezsilnościami i słabościami, jak również bez radości i dumy z tego, że jesteśmy dziećmi Boga. Dlatego razem ze św. Pawłem dziś Kościół prosi za nas wszystkim, aby Ojciec chwały, dał nam ducha mądrości i objawienia w głębszym poznaniu Jego samego oraz światłe oczy serca tak, abyśmy wiedzieli, czym jest nadzieja naszego powołania, czym bogactwo chwały Jego dziedzictwa wśród świętych". Jezus jest żywym Słowem. Czy Go znam? Czy Go przyjmuję? Czy pozwalam mu przyjść do swojej własności? Czy słucham Jego Słowa? Czy wierzę w Jego imię (że jest Emmanuelem - Bogiem bliskim, że jest Zbawicielem)?

 

Homilia z 19.15 {noembedvideo}
Dzisiejsze czytania: Syr 24,1-2.8-12; Ps 147,12-15.19-20; Ef 1,3-6,15-18; 1 Tm 3,16; J 1,1-18

 

Ubogacające komentarze:

Liturgia dnia

Św. Tomasz Z Villanova OESA, Abp

Sł. Boży ks. Kard. Stefan Wyszyński

 

Pray for peace!

 

Kromka Słowa!

Pontifex_pl


Śledź na bieżąco nauczanie papieskie na wiara.pl

Papieski twitter

Świętość nie oznacza robienia nadzwyczajnych rzeczy, ale jest robieniem tych zwyczajnych z miłością i wiarą. Holiness doesn’t mean doing extraordinary things, but doing ordinary things with love and faith. (5.12.2013)

Biblia

Bądź za życiem!

 
Parafia św. Mikołaja w Grójcu

Dowiedz się! Co oznacza ΦΩΣ-ΖΩΗ? Czym jest Ruch "Światło-Życie"

oraz jego gałąź rodzinna Domowy Kościół

a także dzieło Krucjata Wyzwolenia Człowieka ?

 Ks. Franciszek Blachnicki
 

 Ks. Wojciech Danielski

    

Odwiedza nas 89 gości oraz 0 użytkowników.

Odsłon artykułów:
6752799

 Copyright © 2020 Jezus jest Panem! Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved. Strona istnieje od: 10.04.2001 r. 
Zabrania się kopiowania i rozpowszechniania materiałów znajdujących się na tmoch.net (szczególnie autorskich grafik i fotografii) bez zgody właściciela witryny. Niniejsza witryna jest w ciągłym rozwoju; strony są dodawane, modyfikowane i... czasami niektóre usuwane. Czasem pozwalam sobie modyfikować, poprawiać bądź uaktualniać już istniejące notki. Taki już jestem :) Aby wesprzeć dzieło ewangelizacyjne "tmoch.net", zobacz zakładkę "wsparcie" [->].