Jeżeli więc ustami swoimi wyznasz, że Jezus jest Panem, i w sercu swoim uwierzysz, że Bóg Go wskrzesił z martwych -  osiągniesz zbawienie.
Bo sercem przyjęta wiara prowadzi do usprawiedliwienia, a wyznawanie jej ustami - do zbawienia. (Rz 10,8-13)

Duchowe zamyślenie: XXIX Niedziela Zwykła (20.10.2013) Rok "C"

Oby świat był przepełniony pokojem! Jednak mimo to, świat jest pełen niepokojów i wojen. Walczymy, spieramy się, dochodzimy swoich praw, ... Jednak największa walka dokonuje się zawsze w nas - czy zwycięży dobro czy zło? Dziś Słowo Boże pokazuje nam drogę, aby w nas dokonało się zwycięstwo dobra. A drogą tą są wzniesione ręce - modlitwa wytrwała. Łatwo się zniechęcić, kiedy pozornie nie widzie się efektów swojej modlitwy, albo kiedy Bóg okazuje się, że nie jest maszynką do spełniania od razu naszych życzeń. Wytrwałość to danie Bogu w nas właściwego mu miejsca. Niech się tak dzieje - bądźmy wytrwali.

Dziś niedziela misyjna, może więc niech inspiracją staną się słowa papieża Franciszka z tegorocznego orędzia: "Wiara jest cennym darem Boga, który otwiera naszego ducha, byśmy mogli Go poznać i kochać. On chce nawiązać z nami relację, abyśmy mogli uczestniczyć w Jego życiu i uczynić nasze życie bardziej sensownym, lepszym, piękniejszym. Bóg nas kocha!"

 

(dziś wyjątkowo mówię homilię na mszy dziecięcej - tak więc dziś też bez nagrania - za tydzień homilię mówi diakon z Chin)
Dzisiejsze czytania: Wj 17,8-13; Ps 121,1-8; 2 Tm 3,14-4,2; Hbr 4,12; Łk 18,1-8

 

Ubogacające komentarze:

Św. Tomasz Z Villanova OESA, Abp

Sł. Boży ks. Kard. Stefan Wyszyński

 

Pray for peace!

 

Kromka Słowa!

Pontifex_pl


Śledź na bieżąco nauczanie papieskie na wiara.pl

Papieski twitter

Świętość nie oznacza robienia nadzwyczajnych rzeczy, ale jest robieniem tych zwyczajnych z miłością i wiarą. Holiness doesn’t mean doing extraordinary things, but doing ordinary things with love and faith. (5.12.2013)

Biblia

Bądź za życiem!

 
Parafia św. Mikołaja w Grójcu

Dowiedz się! Co oznacza ΦΩΣ-ΖΩΗ? Czym jest Ruch "Światło-Życie"

oraz jego gałąź rodzinna Domowy Kościół

a także dzieło Krucjata Wyzwolenia Człowieka ?

 Ks. Franciszek Blachnicki
 

 Ks. Wojciech Danielski

    

Odwiedza nas 48 gości oraz 0 użytkowników.

Odsłon artykułów:
6935609

 Copyright © 2020 Jezus jest Panem! Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved. Strona istnieje od: 10.04.2001 r. 
Zabrania się kopiowania i rozpowszechniania materiałów znajdujących się na tmoch.net (szczególnie autorskich grafik i fotografii) bez zgody właściciela witryny. Niniejsza witryna jest w ciągłym rozwoju; strony są dodawane, modyfikowane i... czasami niektóre usuwane. Czasem pozwalam sobie modyfikować, poprawiać bądź uaktualniać już istniejące notki. Taki już jestem :) Aby wesprzeć dzieło ewangelizacyjne "tmoch.net", zobacz zakładkę "wsparcie" [->].