Jeżeli więc ustami swoimi wyznasz, że Jezus jest Panem, i w sercu swoim uwierzysz, że Bóg Go wskrzesił z martwych -  osiągniesz zbawienie.
Bo sercem przyjęta wiara prowadzi do usprawiedliwienia, a wyznawanie jej ustami - do zbawienia. (Rz 10,8-13)

Duchowe zamyślenie: XXVI Niedziela Zwykła (29.09.2013) Rok "C"

"Walcz w dobrych zawodach o wiarę, zdobądź życie wieczne: do niego zostałeś powołany ..." Czasem wydaje się człowiekowi, że to Bóg jest jego przeciwnikiem w szczęśliwym życiu. Tylu ludzi, aż do zdarcia swoich gardeł krzyczy z mównic, na ulicach, w mediach. Zupełnie nie dostrzegają, że mają innego przeciwnika. Bóg nie jest wrogiem, ale sprzymierzeńcem. Jest trenerem przygotowującym nas do walki ze złem. A przygotowuje nas do tego umacniając nas miłością. Można powiedzieć dobra dieta. Ale nie wystarczy trening. Trzeba wziąć udział w dobrych zawodach, tak żeby nagroda była warta wysiłku. Zwycięstwo jest tam, gdzie zwycięża miłość. Dlatego Bóg dziś przestrzega nas, aby nic nie zasłoniło nam drugiego człowieka. Aby posiadanie doczesnego majątku nie "wypłukało" nas z umiejętności kochania. A jaką bronią mamy walczyć? Dziś wspominamy świętych Archaniołów - imię "Michał" znaczy "Któż jak Bóg" - to chyba właściwa odpowiedź. {noembedvideo}

 

(dziś bez nagranej mojej homilii, ks. Marek mówił cały dzień o różańcu)
Dzisiejsze czytania: Am 6,1a.4-7; Ps 146,6-10; 1 Tm 6,11-16; 2 Kor 8,9; Łk 16,19-31

 

Ubogacające komentarze:

Św. Tomasz Z Villanova OESA, Abp

Sł. Boży ks. Kard. Stefan Wyszyński

 

Pray for peace!

 

Kromka Słowa!

Pontifex_pl


Śledź na bieżąco nauczanie papieskie na wiara.pl

Papieski twitter

Świętość nie oznacza robienia nadzwyczajnych rzeczy, ale jest robieniem tych zwyczajnych z miłością i wiarą. Holiness doesn’t mean doing extraordinary things, but doing ordinary things with love and faith. (5.12.2013)

Biblia

Bądź za życiem!

 
Parafia św. Mikołaja w Grójcu

Dowiedz się! Co oznacza ΦΩΣ-ΖΩΗ? Czym jest Ruch "Światło-Życie"

oraz jego gałąź rodzinna Domowy Kościół

a także dzieło Krucjata Wyzwolenia Człowieka ?

 Ks. Franciszek Blachnicki
 

 Ks. Wojciech Danielski

    

Odwiedza nas 47 gości oraz 0 użytkowników.

Odsłon artykułów:
6931886

 Copyright © 2020 Jezus jest Panem! Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved. Strona istnieje od: 10.04.2001 r. 
Zabrania się kopiowania i rozpowszechniania materiałów znajdujących się na tmoch.net (szczególnie autorskich grafik i fotografii) bez zgody właściciela witryny. Niniejsza witryna jest w ciągłym rozwoju; strony są dodawane, modyfikowane i... czasami niektóre usuwane. Czasem pozwalam sobie modyfikować, poprawiać bądź uaktualniać już istniejące notki. Taki już jestem :) Aby wesprzeć dzieło ewangelizacyjne "tmoch.net", zobacz zakładkę "wsparcie" [->].