Jeżeli więc ustami swoimi wyznasz, że Jezus jest Panem, i w sercu swoim uwierzysz, że Bóg Go wskrzesił z martwych -  osiągniesz zbawienie.
Bo sercem przyjęta wiara prowadzi do usprawiedliwienia, a wyznawanie jej ustami - do zbawienia. (Rz 10,8-13)

Duchowe zamyślenie: XXIV Niedziela Zwykła (15.09.2013) Rok "C"

Kiedy nie widzi się celu, kiedy nie kontroluje się drogi, kiedy dopada zmęczenie lub ciemność, gdy nie zna się trasy i nie ma mapy - tak łatwo się zgubić. Podobne doświadczenie może się przydarzyć człowiekowi na jego duchowej drodze. Kiedy brakuje miłości a Bóg wydaje się daleki, bo nie jest znany - człowiek może się bardzo pogubić. Może nawet zacząć oddawać cześć bożkowi - może ubóstwić siebie - może zatracić sens i nadzieję. Czasem wydaje się, że taki "bożek" jest wygodny - no bo nie wymaga, jest na miarę naszych wyobrażeń. Jednak to co jest pewne, to że taki "bożek" nie kocha, nie wspiera, nie pomaga - czyni nas bezbronnymi wobec zła. Jezus przychodzi, aby każdego z nas odnaleźć i sprowadzić do domu. Na nowo dać nam doświadczenie tego, że jesteśmy kochani. Pozwólmy, aby objawił nam swoje ścieżki. Niech nas nimi bezpiecznie prowadzi. Wtedy radość na pewno nas nie ominie. Za św. Pawłem chcę dziś powtórzyć: "A Królowi wieków nieśmiertelnemu, niewidzialnemu, Bogu samemu - cześć i chwała na wieki wieków! Amen".

 

Homilia z 19:15
Dzisiejsze czytania: Wj 32,7-11.13-14; Ps 51,3-4.12-13.17.19; 1 Tm 1,12-17; 2 Kor 5,19; Łk 15,1-32

 

Ubogacające komentarze

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież


Anti-spam: complete the taskJoomla CAPTCHA

Św. Tomasz Z Villanova OESA, Abp

Sł. Boży ks. Kard. Stefan Wyszyński

 

Pray for peace!

 

Kromka Słowa!

Pontifex_pl


Śledź na bieżąco nauczanie papieskie na wiara.pl

Papieski twitter

Świętość nie oznacza robienia nadzwyczajnych rzeczy, ale jest robieniem tych zwyczajnych z miłością i wiarą. Holiness doesn’t mean doing extraordinary things, but doing ordinary things with love and faith. (5.12.2013)

Biblia

Bądź za życiem!

 
Parafia św. Mikołaja w Grójcu

Dowiedz się! Co oznacza ΦΩΣ-ΖΩΗ? Czym jest Ruch "Światło-Życie"

oraz jego gałąź rodzinna Domowy Kościół

a także dzieło Krucjata Wyzwolenia Człowieka ?

 Ks. Franciszek Blachnicki
 

 Ks. Wojciech Danielski

    

Odwiedza nas 94 gości oraz 0 użytkowników.

Odsłon artykułów:
6931796

 Copyright © 2020 Jezus jest Panem! Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved. Strona istnieje od: 10.04.2001 r. 
Zabrania się kopiowania i rozpowszechniania materiałów znajdujących się na tmoch.net (szczególnie autorskich grafik i fotografii) bez zgody właściciela witryny. Niniejsza witryna jest w ciągłym rozwoju; strony są dodawane, modyfikowane i... czasami niektóre usuwane. Czasem pozwalam sobie modyfikować, poprawiać bądź uaktualniać już istniejące notki. Taki już jestem :) Aby wesprzeć dzieło ewangelizacyjne "tmoch.net", zobacz zakładkę "wsparcie" [->].