Jeżeli więc ustami swoimi wyznasz, że Jezus jest Panem, i w sercu swoim uwierzysz, że Bóg Go wskrzesił z martwych -  osiągniesz zbawienie.
Bo sercem przyjęta wiara prowadzi do usprawiedliwienia, a wyznawanie jej ustami - do zbawienia. (Rz 10,8-13)

Duchowe zamyślenie: XXII Niedziela Zwykła (1.09.2013) Rok "C"

"O ile wielki jesteś, o tyle się uniżaj, a znajdziesz łaskę u Pana". Te słowa z dzisiejszego pierwszego czytania pewnie nie znalazłyby poparcia w dzisiejszym świecie. Bo przecież dziś bycie gwiazdą, specem, celebrytą, ... jest w modzie i wielu (czasem na siłę) próbuje dostać się do tego grona. Czy osoba wierząca nie może się wśród nich znaleźć? Ależ może. Tylko wielu celebrytów bardzo powierzchownie patrzy na swoją wielkość. Nie łączą ją z Bogiem - a bardzo często, swoją popularność budują na odrzuceniu Go. Bóg nas dziś przestrzega przed taką postawą. Nie dlatego, że czuje się źle, bo go odrzucamy, ale dlatego, że po prostu taka "wielkość" jest jak balon z powietrzem - ograniczona, nietrwała, pryska z hukiem. Pokora, o której mowa, to zobaczyć siebie oczami Boga. Być pokornym to karmić się miłością Bożą - przyjmować ją i dzielić się nią z innymi. Pycha jest natomiast karmieniem się pseudo-miłością. Pyszny karmi się próżnią, która nie może go nasycić, ale jeszcze pogłębia jego głód. Pokorny ufa Bogu i to On zaspokaja jego pragnienia i leczy serce. Nauczycielem prawdziwej pokory jest sam Jezus. Uczmy się od Niego!

 

Wakacje się skończyły, ale dziś bez nagranej homilii - czytamy list o wychowaniu: {noembedvideo}
Dzisiejsze czytania: Syr 3,17-18.20.28-29; Ps 68,4-7.10-11; Hbr 12,18-19.22-24a; Mt 11,29ab; Łk 14,1.7-14

 

Ubogacające komentarze

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież


Anti-spam: complete the taskJoomla CAPTCHA

Św. Tomasz Z Villanova OESA, Abp

Sł. Boży ks. Kard. Stefan Wyszyński

 

Pray for peace!

 

Kromka Słowa!

Pontifex_pl


Śledź na bieżąco nauczanie papieskie na wiara.pl

Papieski twitter

Świętość nie oznacza robienia nadzwyczajnych rzeczy, ale jest robieniem tych zwyczajnych z miłością i wiarą. Holiness doesn’t mean doing extraordinary things, but doing ordinary things with love and faith. (5.12.2013)

Biblia

Bądź za życiem!

 
Parafia św. Mikołaja w Grójcu

Dowiedz się! Co oznacza ΦΩΣ-ΖΩΗ? Czym jest Ruch "Światło-Życie"

oraz jego gałąź rodzinna Domowy Kościół

a także dzieło Krucjata Wyzwolenia Człowieka ?

 Ks. Franciszek Blachnicki
 

 Ks. Wojciech Danielski

    

Odwiedza nas 33 gości oraz 0 użytkowników.

Odsłon artykułów:
6935445

 Copyright © 2020 Jezus jest Panem! Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved. Strona istnieje od: 10.04.2001 r. 
Zabrania się kopiowania i rozpowszechniania materiałów znajdujących się na tmoch.net (szczególnie autorskich grafik i fotografii) bez zgody właściciela witryny. Niniejsza witryna jest w ciągłym rozwoju; strony są dodawane, modyfikowane i... czasami niektóre usuwane. Czasem pozwalam sobie modyfikować, poprawiać bądź uaktualniać już istniejące notki. Taki już jestem :) Aby wesprzeć dzieło ewangelizacyjne "tmoch.net", zobacz zakładkę "wsparcie" [->].