Jeżeli więc ustami swoimi wyznasz, że Jezus jest Panem, i w sercu swoim uwierzysz, że Bóg Go wskrzesił z martwych -  osiągniesz zbawienie.
Bo sercem przyjęta wiara prowadzi do usprawiedliwienia, a wyznawanie jej ustami - do zbawienia. (Rz 10,8-13)

Duchowe zamyślenie: Uroczystość Zesłania Ducha Świętego (19.05.2013) Rok "C"

Duch Święty nie jest opcją, którą można włączyć lub wyłączyć, ale podstawą chrześcijańskiej tożsamości. Może to dziwić, bo czasem zapominamy o fundamentalnej roli Ducha Świętego w chrześcijańskim życiu. To On daje życie, siłę, odwagę. Dzięki Niemu możemy poznać Jezusa, uwielbić Go sercem pełnym miłości, rozpoznać działanie Boga w naszym życiu. Bez Niego nie ma wiary, bez Niego nie jest możliwe przekazywanie wiary. Dar Ducha Świętego nie jest nadzwyczajnym dodatkiem dla zaawansowanych, ale "pakietem podstawowym" każdego chrześcijanina. Pytaniem otwartym pozostaje kwestia wolności człowieka - czy zechce tego "pakietu" używać. "Przyjdź Duchu Święty" to nie powinny być tylko słowa na naszych ustach, ale głębokie pragnienie wypływające z głębi naszego serca. Mamy zaprosić go do naszego wnętrza (do wnętrza domu) a nie rozmawiać w progu czy przez "domofon". Zaprosić, aby działał - przyjąć Jego dary z radością i wdzięcznością. Piękny dzień! Piękna uroczystość! Piękna rzeczywistość życia według Ducha.

Dzisiejsza uroczystość to swoiste "urodziny Kościoła". To dzięki Duchowi rodzi się Kościół. Trzeba i mam się "powtórnie narodzić", aby żyć nowym życiem. Wczoraj w wielu miejscach i w różnej formie wzywaliśmy Ducha Świętego - niech dzisiejszy dzień odnowi z nas wiarę, umocni ją i da odwagę, aby odważnie ją głosić. A w Warszawie - noc muzeów :) wielu katolików zamiast wołać o Ducha biegało po darmowych muzeach, hm ... czy czasem nie dlatego jesteśmy eksponatami muzealnymi? - może w oczach świata jest to jakaś wartość - ale użyteczność zerowa. Bez Ducha Świętego nie jestem w stanie powiedzieć "Panem Jest JEZUS"!

 

Msza w dzień: Dz 2,1-11; Ps 104,1.24.29-31.34; 1 Kor 12,3b-7.12-13; J 20,19-23

 

 

Papież Franciszek o Duchu Świętym:
http://gosc.pl/doc/1561463.Franciszek-o-Duchu-Swietym

 

Ubogacające komentarze:

ks. Michał Olszewski SCJ - Żyć w Duchu Świętym - homilia

ks. Franciszek Wielgut SCJ - Lectio Divina na Zesłanie Ducha Świętego

ks. Rajmund Pietkiewicz - "Kim jest Duch Święty?" - Homilia na Zesłanie Ducha Świętego "C"

ks. Maciej Warowny - "Odpuszczajcie grzechy" Lectio divina Zesłanie Ducha Świętego

 

A w Krościenku - COM - Centralna Oaza Matka
(poniżej relacja z zeszłego roku)

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież


Anti-spam: complete the taskJoomla CAPTCHA

Św. Tomasz Z Villanova OESA, Abp

Sł. Boży ks. Kard. Stefan Wyszyński

 

Pray for peace!

 

Kromka Słowa!

Pontifex_pl


Śledź na bieżąco nauczanie papieskie na wiara.pl

Papieski twitter

Świętość nie oznacza robienia nadzwyczajnych rzeczy, ale jest robieniem tych zwyczajnych z miłością i wiarą. Holiness doesn’t mean doing extraordinary things, but doing ordinary things with love and faith. (5.12.2013)

Biblia

Bądź za życiem!

 
Parafia św. Mikołaja w Grójcu

Dowiedz się! Co oznacza ΦΩΣ-ΖΩΗ? Czym jest Ruch "Światło-Życie"

oraz jego gałąź rodzinna Domowy Kościół

a także dzieło Krucjata Wyzwolenia Człowieka ?

 Ks. Franciszek Blachnicki
 

 Ks. Wojciech Danielski

    

Odwiedza nas 59 gości oraz 0 użytkowników.

Odsłon artykułów:
6931618

 Copyright © 2020 Jezus jest Panem! Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved. Strona istnieje od: 10.04.2001 r. 
Zabrania się kopiowania i rozpowszechniania materiałów znajdujących się na tmoch.net (szczególnie autorskich grafik i fotografii) bez zgody właściciela witryny. Niniejsza witryna jest w ciągłym rozwoju; strony są dodawane, modyfikowane i... czasami niektóre usuwane. Czasem pozwalam sobie modyfikować, poprawiać bądź uaktualniać już istniejące notki. Taki już jestem :) Aby wesprzeć dzieło ewangelizacyjne "tmoch.net", zobacz zakładkę "wsparcie" [->].