Jeżeli więc ustami swoimi wyznasz, że Jezus jest Panem, i w sercu swoim uwierzysz, że Bóg Go wskrzesił z martwych -  osiągniesz zbawienie.
Bo sercem przyjęta wiara prowadzi do usprawiedliwienia, a wyznawanie jej ustami - do zbawienia. (Rz 10,8-13)

Duchowe zamyślenie: II Niedziela Wielkanocna (Biała, Przewodnia) Miłosierdzia (7.04.2013) Rok "C"

"Błogosławieni, którzy uwierzyli" - czyli szczęśliwi, którzy uwierzyli. Wiara to zatem dla człowieka (dla mnie) okazja do osiągnięcia szczęścia. Mogę dziś - za św. Tomaszem - spotykając się ze Zmartwychwstałym, patrząc w Jego oczy, wyciągając rękę do ran, w których jest moje uzdrowienie - powiedzieć "Pan MÓJ i Bóg MÓJ".

Jezus mówi do Tomasza: "Podnieś tutaj swój palec". Nasuwa mi się tutaj obraz z Kaplicy Sykstyńskiej - Stworzenie Adama, kiedy człowiek bezradnie wyciąga swoją rękę ku Bogu. Dotyk Boga daje życie - dotknięcie Jezusa stwarza na nowo, ku nowości życia.

Dla mnie - z racji mojego imienia - to wyznanie wiary jest szczególnie osobiste (powyżej jeden z moich obrazków prymicyjnych). Św. Tomasz spotyka Zmartwychwstałego Jezusa i dotyka Jego przebitego boku. Ten obraz pod jakimś względem opisuje moją drogę do Jezusa. Ile to już razy na mojej twarzy widać było podobne zdziwienie? Bo przecież tak często dotykam Zmartwychwstałego Pana w Eucharystii - a jednocześnie często jestem "zamknięty" z powodu różnych obaw. Dlatego chcę na nowo wyznawać w Jezusie tego, który przynosi pokój i nadzieję. I ten Jezus, prowadzi moją rękę do swojego serca. Rewelacja.  Dziś też jest druga rocznica śmierci mojej mamy - modlę się o to, aby Jezus był jej życiem.

Za św. Faustyną możemy dziś prosić: "Dopomóż mi, Panie, aby oczy moje były miłosierne, bym nigdy nie podejrzewał i nie sądził według zewnętrznych pozorów, ale upatrywał to, co piękne w duszach bliźnich i przychodził im z pomocą". Jezu ufam Tobie!

Dzisiejsze czytania: Dz 5,12-16; Ps 118,1.4.13-14.22.24; Ap 1,9-11a.12-13.17-19; J 20,29; J 20,19-31

"Nie możemy bać się bycia chrześcijanami i życia jak chrześcijanie!
Miłosierny Bóg zawsze nas oczekuje, zawsze kocha, On nam przebaczył przez Swoją krew
i za każdym razem nam przebacza, gdy prosimy Go o przebaczenie".

"Musimy mieć tę odwagę, by pójść i głosić Chrystusa Zmartwychwstałego, bo On jest naszym pokojem" (...) "Zachęcam wszystkich do niesienia Dobrej Nowiny, w każdym środowisku, "ze słodyczą i szacunkiem" (1 P 3,16)!" (...) "W każdym czasie, w każdym miejscu błogosławieni są ci, którzy, poprzez Słowo Boże głoszone w Kościele i świadczone przez chrześcijan wierzą, że Jezus Chrystus jest wcieloną miłością, ucieleśnionym Miłosierdziem. Jest to prawdziwe w odniesieniu do każdego z nas!"

//pp. Franciszek
(gosc.pl/doc/1512664.Nie-mozemy-bac-sie-bycia-chrzescijanami/2)

Ubogacające komentarze:

Przedłużenie miłosiernych dłoni Boga.
List Episkopatu Polski na Niedzielę Miłosierdzia Bożego - 7 kwietnia 2013 r.
http://episkopat.pl/aktualnosci/5062.1,Czyny_milosierdzia_wyrazem_dojrzalej_wiary.html

Dopomóż mi, Panie, aby oczy moje były miłosierne, 
bym nigdy nie podejrzewała i nie sądziła według zewnętrznych pozorów, 
ale upatrywała to, co piękne w duszach bliźnich 
i przychodziła im z pomocą.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Anti-spam: complete the taskJoomla CAPTCHA

Św. Tomasz Z Villanova OESA, Abp

Sł. Boży ks. Kard. Stefan Wyszyński

Pray for peace!

Kromka Słowa!

Pontifex_pl

Śledź na bieżąco nauczanie papieskie na wiara.pl

Papieski twitter

Świętość nie oznacza robienia nadzwyczajnych rzeczy, ale jest robieniem tych zwyczajnych z miłością i wiarą. Holiness doesn’t mean doing extraordinary things, but doing ordinary things with love and faith. (5.12.2013)

Biblia

Bądź za życiem!

Parafia św. Mikołaja w Grójcu

Dowiedz się! Co oznacza ΦΩΣ-ΖΩΗ? Czym jest Ruch "Światło-Życie"

oraz jego gałąź rodzinna Domowy Kościół

a także dzieło Krucjata Wyzwolenia Człowieka ?

Ks. Franciszek Blachnicki

Ks. Wojciech Danielski

Odwiedza nas 58 gości oraz 0 użytkowników.

Odsłon artykułów:
6931624

Copyright © 2020 Jezus jest Panem! Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved. Strona istnieje od: 10.04.2001 r. 
Zabrania się kopiowania i rozpowszechniania materiałów znajdujących się na tmoch.net (szczególnie autorskich grafik i fotografii) bez zgody właściciela witryny. Niniejsza witryna jest w ciągłym rozwoju; strony są dodawane, modyfikowane i... czasami niektóre usuwane. Czasem pozwalam sobie modyfikować, poprawiać bądź uaktualniać już istniejące notki. Taki już jestem :) Aby wesprzeć dzieło ewangelizacyjne "tmoch.net", zobacz zakładkę "wsparcie" [->].