Jeżeli więc ustami swoimi wyznasz, że Jezus jest Panem, i w sercu swoim uwierzysz, że Bóg Go wskrzesił z martwych -  osiągniesz zbawienie.
Bo sercem przyjęta wiara prowadzi do usprawiedliwienia, a wyznawanie jej ustami - do zbawienia. (Rz 10,8-13)

Duchowe zamyślenie: XXXIV niedziela zwykła (25.11.2012) Rok "B"

Przyjdź KRÓLESTWO Twoje <><

Jezusowe królowanie nie jest według pomysłów czy wzorców tego świata. Nie dokonuje się w przepychu, sile, żądzy posiadania, nie jest przemijające. Jezus Król przynosi miłość, pokój, wolność. Jego królowanie to zwyciężająca wszelki lęk Miłość. O jakie więc królestwo prosimy w słowach "Przyjdź Królestwo Twoje ..."? Dzisiejsza prefacja mówi, że jest to "królestwo prawdy i życia, królestwo świętości i łaski, królestwo sprawiedliwości, miłości i pokoju". Nie wiem jak wy, ale ja bardzo chcę być obywatelem tego królestwa. Bóg wypowiada swoje "Tak" w słowach dzisiejszego drugiego czytania. "Tak: Amen. Jam jest Alfa i Omega, mówi Pan Bóg, Który jest, Który był i Który przychodzi, Wszechmogący" a co ja na to? Czy moim "tak" będzie wypływająca z wiary decyzja "Tak Panie, niech przyjdzie twoje Królestwo", "niech przyjdzie do mojego serca, życia, relacji ...". Wierzę, że jesteś Wszechmogący i dlatego chcę, abyś był moim Królem!

Niech Chrystus króluje w naszych sercach!

Dzisiejsze czytania: Dn 7,13-14; Ps 93,1.2.5; Ap 1,5-8; Mk 11,10; J 18,33b-37

Ps. Dziś czytaliśmy w parafii list biskupów na temat królowania Chrystusa, dlatego nie ma nagrania mojej homilii. Za tydzień mamy rekolekcje, więc niestety też nie będę miał okazji mówić.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież


Anti-spam: complete the taskJoomla CAPTCHA

Liturgia dnia

Pray for peace!

 

Kromka Słowa!

Pontifex_pl


Śledź na bieżąco nauczanie papieskie na wiara.pl

Papieski twitter

Świętość nie oznacza robienia nadzwyczajnych rzeczy, ale jest robieniem tych zwyczajnych z miłością i wiarą. Holiness doesn’t mean doing extraordinary things, but doing ordinary things with love and faith. (5.12.2013)

Biblia

Bądź za życiem!

Dowiedz się! Co oznacza ΦΩΣ-ΖΩΗ? Czym jest Ruch "Światło-Życie"

oraz jego gałąź rodzinna Domowy Kościół

a także dzieło Krucjata Wyzwolenia Człowieka ?

 Ks. Franciszek Blachnicki
 

 Ks. Wojciech Danielski

    

Odwiedza nas 90 gości oraz 0 użytkowników.

Odsłon artykułów:
5780636

 Copyright © 2020 Jezus jest Panem! Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved. Strona istnieje od: 10.04.2001 r. 
Zabrania się kopiowania i rozpowszechniania materiałów znajdujących się na tmoch.net (szczególnie autorskich grafik i fotografii) bez zgody właściciela witryny. Niniejsza witryna jest w ciągłym rozwoju; strony są dodawane, modyfikowane i... czasami niektóre usuwane. Czasem pozwalam sobie modyfikować, poprawiać bądź uaktualniać już istniejące notki. Taki już jestem :) Aby wesprzeć dzieło ewangelizacyjne "tmoch.net", zobacz zakładkę "wsparcie" [->].