Jeżeli więc ustami swoimi wyznasz, że Jezus jest Panem, i w sercu swoim uwierzysz, że Bóg Go wskrzesił z martwych -  osiągniesz zbawienie.
Bo sercem przyjęta wiara prowadzi do usprawiedliwienia, a wyznawanie jej ustami - do zbawienia. (Rz 10,8-13)

Duchowe zamyślenie: XXXI niedziela zwykła (4.11.2012) Rok "B"

"Przykazanie miłości nie jest nakazem, ale zaproszeniem do życia w blasku odwiecznej miłości Boga". Te słowa Benedykta XVI z dzisiejszego rozważana podczas modlitwy Anioł Pański inspirują do postawienia sobie pytania - czy usłyszałem i przyjąłem to zaproszenie, czy może wygodniej jest mi żyć w "blasku" mojego egoizmu lub pychy, albo w "blaskach" ludzkich pochlebstw?

Słowo Boże pokazuje nam dziś, że to co jest najważniejsze to umieć słuchać, tak aby naprawdę kochać. Tylko przyjmując Jego miłość, możemy tak naprawdę kochać siebie i bliźnich, nie tracąc bliskości królestwa Bożego. Tylko w relacji do Boga człowiek może w pełni zrozumieć i zrealizować samego siebie. "Jeśli miłość Boga zapuściła w człowieku głębokie korzenie, to jest on w stanie kochać nawet tych, którzy na to nie zasługują, tak jak to właśnie czyni Bóg względem nas." - przypomniał papież.

 

A dla "wytrwałych" ;) tradycyjnie homilia z 19:15 na Jelonkach (tym razem nagrałem też Ewangelię).

Dzisiejsze czytania: Pwt 6,2-6; Ps 18,2-4.47.51; Hbr 7,23-28; J 14,23; Mk 12,28b-34

Liturgia dnia

Pray for peace!

 

Kromka Słowa!

Pontifex_pl


Śledź na bieżąco nauczanie papieskie na wiara.pl

Papieski twitter

Świętość nie oznacza robienia nadzwyczajnych rzeczy, ale jest robieniem tych zwyczajnych z miłością i wiarą. Holiness doesn’t mean doing extraordinary things, but doing ordinary things with love and faith. (5.12.2013)

Biblia

Bądź za życiem!

Dowiedz się! Co oznacza ΦΩΣ-ΖΩΗ? Czym jest Ruch "Światło-Życie"

oraz jego gałąź rodzinna Domowy Kościół

a także dzieło Krucjata Wyzwolenia Człowieka ?

 Ks. Franciszek Blachnicki
 

 Ks. Wojciech Danielski

    

Odwiedza nas 60 gości oraz 0 użytkowników.

Odsłon artykułów:
5780577

 Copyright © 2020 Jezus jest Panem! Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved. Strona istnieje od: 10.04.2001 r. 
Zabrania się kopiowania i rozpowszechniania materiałów znajdujących się na tmoch.net (szczególnie autorskich grafik i fotografii) bez zgody właściciela witryny. Niniejsza witryna jest w ciągłym rozwoju; strony są dodawane, modyfikowane i... czasami niektóre usuwane. Czasem pozwalam sobie modyfikować, poprawiać bądź uaktualniać już istniejące notki. Taki już jestem :) Aby wesprzeć dzieło ewangelizacyjne "tmoch.net", zobacz zakładkę "wsparcie" [->].