Jeżeli więc ustami swoimi wyznasz, że Jezus jest Panem, i w sercu swoim uwierzysz, że Bóg Go wskrzesił z martwych -  osiągniesz zbawienie.
Bo sercem przyjęta wiara prowadzi do usprawiedliwienia, a wyznawanie jej ustami - do zbawienia. (Rz 10,8-13)

x-szperasz: Stare oazowe fotografie

 Uwaga: Poniższa notka jest elementem "oazowego x-szperacza". Notką wyjściową jest "Jedność Światła i Życia, czyli o formule światło-życie." , jej dopowiedzeniem ""Foska" czyli znak przynależności i wyraz świadectwa". Pozostałe szperacze znajdziesz tu: "Oaza: Moje inspiracje oazowe - w tym "oazowy szperacz"".

 

 Stare oazowe fotografie

 

 

 

Można je znaleźć w różnych książkach. Czasem są ozdobą oazowych ośrodków rekolekcyjnych, np.ośrodek Maksymilianum w Bystrej. Poniżej kilka zdjęć ze ścian tego ośrodka. Przez dedukcję trochę mówią:)

 

 

Np. ten proporzec jest świadectwem, że w 1974 roku (czyli zanim Ruch przyjął nazwę Światło-Życie) znaczek był obecny na Pielgrzymce Służby Liturgicznej. Zdjęcie powyżej i poniżej są z tego samego wydarzenia a tam widzimy foskę wpisaną w krzyż.

 

To zdjęcie z Mszy odprawianej przez Kard. Karola Wojtyłę w ramach II Pielgrzymki Służby Liturgicznej i Ruchu Światło-Życie do Kalwarii Zebrzydowskiej w 1973 roku. W dekoracji ołtarza widać piękną foskę. Poniżej kilka innych zdjęć z tej uroczystości oraz pamiątki wystawione w domu rekolekcyjnym w Bystrej, w tym ornat w którym odprawiał Mszę Kadr. Wojtyła. Na pamiątkach powielona foska z dekoracji.

 

 

 

 

 

 Na tym zdjęciu Mszy przewodniczy ks. Blachnicki. Na dekoracji z tyłu znaku Światło-Życie wpisany w literę Omega.

 

 

 

Na tym zdjęciu sytuacyjne scena z życia oazowiczów. Jeden z nich - ten z talerzem - ma na szyi zawieszony znak lektorski z symbolami światło-życie. Zdjęcie takiej odznaki lektorskiej jest też na mojej stronie i w mojej kolekcji. Piszę o tym w notce: "Foska" czyli znak przynależności i wyraz świadectwa".

 

 

 

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież


Anti-spam: complete the taskJoomla CAPTCHA

Tak dla ŻYCIA

#zaŻyciem #prolife #StopAborcji

Św. Tomasz Z Villanova OESA, Abp

Rok 2021 został ogłoszony w Polsce Rokiem Prymasa Stefana Wyszyńskiego. W tym roku przypada 120. rocznica urodzin i 40. rocznica śmierci Prymasa Tysiąclecia.

Pray for peace!

 

Kromka Słowa!

 Zintegrowana baza tekstów papieskich:

* [Jan Paweł II: Przemówienia i orędzia]

Pontifex_pl


Śledź na bieżąco nauczanie papieskie na wiara.pl.
U mnie dział: papieska inspiracja.

Papieski twitter

Świętość nie oznacza robienia nadzwyczajnych rzeczy, ale jest robieniem tych zwyczajnych z miłością i wiarą. Holiness doesn’t mean doing extraordinary things, but doing ordinary things with love and faith. (5.12.2013)


Pan mój i Bóg mój

Biblia


Rok Rodziny Amoris Laetitia
2021-2022

Rok Św. Jakuba

Rok św. Józefa

 
Parafia św. Mikołaja w Grójcu


- materiały dodatkowe

Odwiedza nas 62 gości oraz 0 użytkowników.

Odsłon artykułów:
8147375
     

Zabrania się kopiowania i rozpowszechniania materiałów znajdujących się na tmoch.net (szczególnie autorskich grafik i fotografii) bez zgody właściciela witryny. Niniejsza witryna jest w ciągłym rozwoju; strony są dodawane, modyfikowane i... czasami niektóre usuwane. Czasem pozwalam sobie modyfikować, poprawiać bądź uaktualniać już istniejące notki. Taki już jestem :)  Aby wesprzeć dzieło ewangelizacyjne "tmoch.net", zobacz zakładkę "wsparcie" [->]. 

     
   
    Copyright © 2021 Jezus jest Panem! Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved. Strona istnieje od: 10.04.2001 r.