Jeżeli więc ustami swoimi wyznasz, że Jezus jest Panem, i w sercu swoim uwierzysz, że Bóg Go wskrzesił z martwych -  osiągniesz zbawienie.
Bo sercem przyjęta wiara prowadzi do usprawiedliwienia, a wyznawanie jej ustami - do zbawienia. (Rz 10,8-13)

Test normalności?

Jeszcze nie tak dawno, mieliśmy obiektywne punkty odniesień. Mieliśmy wzorzec metra (nie chodzi o pociąg), kilograma. Bez wzorców i odniesień gubimy się. Dziś świat - a szczególnie netfliksowo podobna filmografia - próbuje eliminować (znaczy nachalnie eliminuje) pozytywne (normalne) wzorce. Jeśli oglądasz jakiś współczesny serial na platformie streamingowej i cię nie skręca, nie mdli, to właśnie uczestniczyłeś w teście na normalność i ... go oblałeś.

Kiedyś wprost powiedzielibyśmy, że normalne, zdrowe, jest to, co daje radość samo z siebie, co czyni człowieka lepszym. Dziś "bohaterowie" filmu to antywzorce, które są sprzedawane w formie papki, okraszonej lukrem, których naśladowanie zakończy się totalną anihilacją człowieka, który przyzna im choć cień racji. Propaganda ciągu literek, od L zaczynając, nie udaje, że nie o lepszego człowieka chodzi, ale o ich wzorzec człowieka. Świat niewolników obrażonych na prawdę, rozum, logikę. Taki przykład z jednego z seriali. Jeśli rozczula cię scena dwóch czułych panów, którzy właśnie adoptują czarną sierotę z biednego kraju i nie widzisz w tej scenie manifestu ideologicznego, twój umysł już został zarażony wirusem anihilacji dobra i szczęścia. Podobnie kiedy łykasz scenariuszowe "argumenty" za aborcją czy eutanazją, za rozwiązłością. Jeśli nie przeszkadza ci karykatura katolika obecna w amerykańskich serialach  [na tym przykładzie widać, że katolicyzm jest dobry, skoro jest ośmieszany i deformowany - ależ Hollywood nienawidzi katolików i ich systemu wartości], nie dostrzegasz rasizmów względem innych kolorów skóry niż czarny.  ... (Tu jest przewidziany czas na oburzenie środowisk L, hasła bym się gwiazdkował, że coś tam Matter, że jestem anty...iztyczny, że toleracja, równość, braterstwo - wszystko przekręcone i postawione na głowie). A to tylko jeden z możliwych scenariuszy. Wszystkie postulaty rewolucji neobolszewickiej (tylko kolory sztandarów się zmieniły) są realizowane w obrazach z ekranów. Niestety współczesne pokolenie, albo nie widzi, albo nie chce widzieć w tym zagrożenia dla przyszłych pokoleń, albo chce, by przyszłością ludzkości była twarz rozpaczy, smutku, nihilizmu, popudrowana kłamstwami ekranu. Strasznie w tym kontekście brzmi hasło, jesteś tym czym się karmisz.

Dobrze, że mamy dobre (normalne wzorce) - świętych - którzy w swoim życiu zrealizowali ideał Ewangelii, miłość do Boga i człowieka. Mamy wzorce budujące zdrową moralność z najważniejszym, jakim jest żyjący Jezus i Jego Ewangelia. To lepszy test na normalność. Wykrywający choroby i infekcje, które są szkodliwe dla człowieczej istoty, tego co najcenniejsze w nas. Test na prawdziwe życie. Szkoda, że tak rzadko wykonywany.

Czy normalność zwycięży? Czy, ze strachu i zawiści, zostanie sprzedana za 30 srebrników? Dla prawdziwie wierzących odpowiedź jest oczywista. A dla ciebie czytelniku?

 

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież


Anti-spam: complete the taskJoomla CAPTCHA

Tak dla ŻYCIA

#zaŻyciem #prolife #StopAborcji

Św. Tomasz Z Villanova OESA, Abp

Rok 2021 został ogłoszony w Polsce Rokiem Prymasa Stefana Wyszyńskiego. W tym roku przypada 120. rocznica urodzin i 40. rocznica śmierci Prymasa Tysiąclecia.

Pray for peace!

 

Kromka Słowa!

 Zintegrowana baza tekstów papieskich:

* [Jan Paweł II: Przemówienia i orędzia]

Pontifex_pl


Śledź na bieżąco nauczanie papieskie na wiara.pl.
U mnie dział: papieska inspiracja.

Papieski twitter

Świętość nie oznacza robienia nadzwyczajnych rzeczy, ale jest robieniem tych zwyczajnych z miłością i wiarą. Holiness doesn’t mean doing extraordinary things, but doing ordinary things with love and faith. (5.12.2013)


Pan mój i Bóg mój

Biblia


Rok Rodziny Amoris Laetitia
2021-2022

Rok Św. Jakuba

Rok św. Józefa

 
Parafia św. Mikołaja w Grójcu


- materiały dodatkowe

Odwiedza nas 56 gości oraz 0 użytkowników.

Odsłon artykułów:
8057131
     

Zabrania się kopiowania i rozpowszechniania materiałów znajdujących się na tmoch.net (szczególnie autorskich grafik i fotografii) bez zgody właściciela witryny. Niniejsza witryna jest w ciągłym rozwoju; strony są dodawane, modyfikowane i... czasami niektóre usuwane. Czasem pozwalam sobie modyfikować, poprawiać bądź uaktualniać już istniejące notki. Taki już jestem :)  Aby wesprzeć dzieło ewangelizacyjne "tmoch.net", zobacz zakładkę "wsparcie" [->]. 

     
   
    Copyright © 2021 Jezus jest Panem! Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved. Strona istnieje od: 10.04.2001 r.