Jeżeli więc ustami swoimi wyznasz, że Jezus jest Panem, i w sercu swoim uwierzysz, że Bóg Go wskrzesił z martwych -  osiągniesz zbawienie.
Bo sercem przyjęta wiara prowadzi do usprawiedliwienia, a wyznawanie jej ustami - do zbawienia. (Rz 10,8-13)

Krzyż KWC - moja mini inicjatywa na 40-lecie dzieła Krucjaty Wyzwolenia Człowieka

Pewnie mało kto zetknął się kiedyś z wizerunkiem Krzyża Krucjaty Wyzwolenia Człowieka a może i z samym dziełem krucjaty. Dzieło Krucjaty Wyzwolenia Człowieka zostało zainicjowane w 1979r przez sługę Bożego ks. Franciszka Blachnickiego, jako odpowiedź na wezwanie św. Jana Pawła II skierowane do polaków, aby przeciwstawić się wszystkiemu "co uwłacza ludzkiej godności i poniża obyczaje zdrowego społeczeństwa, co czasem może aż zagrażać jego egzystencji i dobru wspólnemu". Jednak dla oazowiczów dzieło KWC, jest to jedna z tych rzeczywistość, która konstytuuje Ruch Światło-Życie i uwiarygadnia oazowicza. W jakimś stopniu jest znakiem tożsamości.

W związku ze wspomnianym Krzyżem KWC (powstał w roku 2001 z inicjatywy ks. Piotra Kulbackiego, moderatora KWC) chciałbym się na gorąco podzielić pewnym pomysłem. Jego tło, to po pierwsze, mijające 40 lat od powstania KWC a co za tym idzie tegoroczny temat roku "Wolni i wyzwalający". Po drugie - fakt skromnego [moim zdaniem] wykorzystania znaczenia i wymowy krzyża KWC w Ruchu, jak również fakt, że po jego pielgrzymowaniu po Polsce, jest praktycznie zapomniany lub nie jest tak szeroko znany - poza pojawieniem się na dniach wspólnoty w Krościenku w ramach nabożeństwa misji czy eventach KWC. Nie ogniskuje modlitwy oazowiczów, będącej ważną częścią podejmowanej diakonii wyzwolenia. Jakoś dla mnie ten fakt zawsze był niezrozumiały.

Dlatego chciałbym uczynić ten wizerunek choć trochę bardziej znanym oraz mocniej inspirującym do modlitwy i świadectwa. Konkret na końcu notki.

 Skąd pomysł? To prosta historia. Wpierw w ramach przygotowania pielgrzymki Ruchu na pl. Piłsudskiego w 2009 r. (tej z poświęceniem krzyża, zob. http://tmoch.net/) w zespole mocno proponowałem, aby taki krzyżyk (obrazek czy na desce) znalazł się wtedy w pakiecie pielgrzyma. Z powodów kosztów pakietu niestety nie udało mi się z tym pomysłem przebić. Ale ziarno zostało zasiane i pomysł został podjęty w ramach pielgrzymki KWC do Warszawy w 2012 r. (tej co obrała ks. Popiełuszkę patronem diakonii wyzwolenia). Tam w pakiecie był właśnie malutki, nadrukowany na sklejce krzyż KWC ( zob. http://tmoch.net/).

 

Jak dla mnie był to krok w dobrym kierunku. Zakupione wtedy przeze mnie krzyżyki znalazły swoje miejsce w domach wielu oazowiczów. Ale nadal wielkość krzyżyka to nie było to, co było moim marzeniem. Niestety nakład szybko się rozszedł i do pomysłu nie wrócono.

Oczywiście cudownym pomysłem było wykonanie kilku większych krzyży przez ks. Pawła w Grodzisku (na piance - chyba tak się nazywa ten materiał), które są zabierane na nasze oazy. Dzięki temu nasze wakacyjne Namioty Światła sprzyjały atmosferze modlitewnej. Jednak wykonanie ich jest nietrwałe. Zrobiłem swój własny komplet i chodź moja wersja była solidniejsza, to po kilku oazach i mój jest już poobijany i porysowany od samego transportu.

 

 

 

Realizacja. To teraz do rzeczy. Ostatnio postanowiłem - właśnie w związku z jubileuszem KWC - podjąć próbę realizacji mojego marzenia. Niestety wykonanie dużego krzyża KWC natrafiło na ograniczenia technologiczne, które są na dziś nie do przeskoczenia. Ale jest możliwe wykonanie krzyża o wymiarach 40 wysokości i 29 szerokości w zaprzyjaźnionej firmie, która robi druk cyfrowy bezpośrednio na drewnie. Rozmiar bardziej zadowalający. Jest on wykonany na sklejce w technice druku cyfrowego. Ta forma druku jest praktycznie nie do zdarcia a kolory wyglądają naturalnie. Jego koszt to 60 zł. Na plecach krzyża jest zawieszka do przymocowania do ściany. Technicznie firma może zrobić krzyżyki proporcjonalnie mniejsze, niestety format A5 jest maksymalnym dla możliwości maszyny. Przy zamówieniu powyżej 50 sztuk koszt maleje do 52 zł.

 

 

 

W zeszłym tygodniu wróciłem z firmy i chciałbym - na gorąco - pochwalić się trzema prototypami. Jeśli byłoby zainteresowanie to mogę zamówić więcej. Co do ewentualnej "akcji" promocyjnej, to myślałem, żeby wraz z tym krzyżem była podjęta np. konkretna modlitwa w pierwszą sobotę miesiąca (to pomysł na gorąco, bo długo wracałem).

 

Zamówienie. Chciałbym podjąć wyzwanie i zamówić pierwszą partie takich krzyży, aby możne było je odebrać na Przedwakacyjnym Dniu Wspólnoty. Taki krzyż może znaleźć godne miejsce w domach oazowiczów. Dlatego jeśli jesteś zainteresowany, wyślij prośbę na mojego maila Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do 26 maja 2019 r. Koszt 60 zł. Mam nadzieję, że znajdzie się wspomniane 50 osób, żeby cena była mniejsza. Na wspomniany dzień wspólnoty przywiozę krzyże, aby jeśli ktoś potrzebuje go dotknąć i zobaczyć jak się prezentuje, bo nie ma zwyczaju zamawiać kota w worku, miał taką okazję. Może wtedy uda się skompletować kolejne zamówienie.

 

Tak prezentuje się na mojej ścianie.

 

 

Dla porównania rozmiar krzyżyka z pielgrzymki z 2012 r i obok większy, o którym mowa.

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież


Anti-spam: complete the taskJoomla CAPTCHA

* Dla oazowiczów: Trwamy w przygotowaniu na świętowanie 100-lecia urodzin ks. Franciszka Blachnickiego ( 24 marca 2021) oraz dziękujemy za życie ks. Wojciecha Danielskiego, którego 35 rocznicę śmierci (24 grudnia 2020) niedawno obchodziliśmy.

Św. Tomasz Z Villanova OESA, Abp

Rok 2021 został ogłoszony w Polsce Rokiem Prymasa Stefana Wyszyńskiego. W tym roku przypada 120. rocznica urodzin i 40. rocznica śmierci Prymasa Tysiąclecia.

 

Pray for peace!

 

Kromka Słowa!

Pontifex_pl


Śledź na bieżąco nauczanie papieskie na wiara.pl

Papieski twitter

Świętość nie oznacza robienia nadzwyczajnych rzeczy, ale jest robieniem tych zwyczajnych z miłością i wiarą. Holiness doesn’t mean doing extraordinary things, but doing ordinary things with love and faith. (5.12.2013)


Pan mój i Bóg mój

Biblia

Rok Św. Jakuba

Bądź za życiem!

 
Parafia św. Mikołaja w Grójcu

Kurs dla narzeczonych

Dowiedz się! Co oznacza ΦΩΣ-ΖΩΗ? Czym jest Ruch "Światło-Życie"

oraz jego gałąź rodzinna Domowy Kościół

a także dzieło Krucjata Wyzwolenia Człowieka ?

 Ks. Franciszek Blachnicki
 

 Ks. Wojciech Danielski

    

Odwiedza nas 53 gości oraz 0 użytkowników.

Odsłon artykułów:
7132034

 Copyright © 2021 Jezus jest Panem! Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved. Strona istnieje od: 10.04.2001 r. 
Zabrania się kopiowania i rozpowszechniania materiałów znajdujących się na tmoch.net (szczególnie autorskich grafik i fotografii) bez zgody właściciela witryny. Niniejsza witryna jest w ciągłym rozwoju; strony są dodawane, modyfikowane i... czasami niektóre usuwane. Czasem pozwalam sobie modyfikować, poprawiać bądź uaktualniać już istniejące notki. Taki już jestem :) Aby wesprzeć dzieło ewangelizacyjne "tmoch.net", zobacz zakładkę "wsparcie" [->].