Jeżeli więc ustami swoimi wyznasz, że Jezus jest Panem, i w sercu swoim uwierzysz, że Bóg Go wskrzesił z martwych -  osiągniesz zbawienie.
Bo sercem przyjęta wiara prowadzi do usprawiedliwienia, a wyznawanie jej ustami - do zbawienia. (Rz 10,8-13)

Cywilizacja miłości kontra "cywilizacja śmierci"

Dziś trochę o cywilizacji miłości. Jest to świat oparty na wartościach, w pierwszym rzędzie na miłości, ale także na sprawiedliwości, prawdzie, wolności, solidarności. Żyjemy w XXI wielu. Chlubimy się zdobyczami nauki. A w codziennych wyborach i poglądach potrafimy być strasznie nieludzcy. Potrafimy usprawiedliwiać mordowanie ludzi (szczególnie dzieci poczęte nienarodzone). Zamykamy uszy na argumenty. Niektórzy w swoim sumieniu starają się pogodzić to co jest niemożliwe do pogodzenia. Nie da się powiedzieć jestem wierzącym katolikiem z popieram aborcję. Zwyczajnie się nie da. Popieram aborcję = jestem niewierzącym katolikiem = nie jestem katolikiem tj. wyrzekłem się mojego katolicyzmu. Pozytywny wykład troski o życie dał nam św. Jan Paweł II w "Evangelium Vitae". 

 

Na moje stronie w dzialiku Służba Życiu jest np. film "12- latka o aborcji - przekonujące argumenty (wersja z podpisami PL)". W sieci jest profil Lia Mills tej młodej kobiety, obnażający argumenty zwolenników aborcji. Polecam.

Cały czas głośno jest o działalności Mary Wagner (proszę wygooglować w sieci), kanadyjskiej obrończyni życia nienarodzonych, i jej konfrontacji z klinikami aborcyjnymi i kanadyjskim prawem ( np. Szokujący szczegół finałowej rozprawy w procesie przeciw Mary Wagner). 

 

 

 

Więcej inspiracji, aby przestać być obojętnym Pro-Life - Służba życiu. oraz Prawo Do Życia - Pro Life - "NIE" Dla Aborcji. (wypowiedzi Kościoła, świadectwa ocaleńców). Chyba, że nadal chcesz żyć w świecie swojego wygodnego egoizmu, karmiąc się kłamstwami, że nienarodzeni to nie ludzie. Ludzie"czarnych protestów" (czy jakiś innych) to obywatele posiadający obywatelstwo cywilizacji śmierci. My twórzmy cywilizację miłości, kulturę życia przeciwstawiającej się anty-kulturze śmierci. Ta druga i tak skazała się na nicość i pustkę. Niestety jednak, jak komuś z Bogiem nie pop drodze, nauczanie Kościoła też go nie poruszy. 

 

STOP ABORCJI!

 

"Po tym wszyscy poznają, żeście uczniami moimi, jeśli będziecie się wzajemnie miłowali" - J 13, 35

 

 

  

 

 https://zycierodzina.pl/

oraz

http://stopaborcji.pl/

 

 

 

"Kto twierdzi, że żyje w światłości, a nienawidzi brata swego, dotąd jeszcze jest w ciemności. Kto miłuje swego brata, ten trwa w światłości i nie może się potknąć. Kto zaś swojego brata nienawidzi, żyje w ciemności i działa w ciemności, i nie wie, dokąd dąży, ponieważ ciemności dotknęły ślepotą jego oczy".

1J 1, 9-11

 

Po tym zaś poznajemy, że Go znamy, jeżeli zachowujemy Jego przykazania. Kto mówi: Znam Go, a nie zachowuje Jego przykazań, ten jest kłamcą i nie ma w nim prawdy. Kto zaś zachowuje Jego naukę, w tym naprawdę miłość Boża jest doskonała. 

1J 2, 3-5.

 

 

Jeśliby ktoś mówił: Miłuję Boga, a brata swego nienawidził, jest kłamcą, albowiem kto nie miłuje brata swego, którego widzi, nie może miłować Boga, którego nie widzi. Takie zaś mamy od Niego przykazanie, aby ten, kto miłuje Boga, miłował też i brata swego.

1J 4, 20-21

 

Muzyczne tło dla przemyśleń:

 

 

Warto też obejrzeć film "OctoberBaby", bo każde życie jest piękne 

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież


Anti-spam: complete the taskJoomla CAPTCHA

Liturgia dnia


Parafia św. Anny w Piasecznie

Sł. Boży ks. Kard. Stefan Wyszyński

 

Pray for peace!

 

Kromka Słowa!

Pontifex_pl


Śledź na bieżąco nauczanie papieskie na wiara.pl

Papieski twitter

Świętość nie oznacza robienia nadzwyczajnych rzeczy, ale jest robieniem tych zwyczajnych z miłością i wiarą. Holiness doesn’t mean doing extraordinary things, but doing ordinary things with love and faith. (5.12.2013)

Biblia

Bądź za życiem!

Dowiedz się! Co oznacza ΦΩΣ-ΖΩΗ? Czym jest Ruch "Światło-Życie"

oraz jego gałąź rodzinna Domowy Kościół

a także dzieło Krucjata Wyzwolenia Człowieka ?

 Ks. Franciszek Blachnicki
 

 Ks. Wojciech Danielski

    

Odwiedza nas 30 gości oraz 0 użytkowników.

Odsłon artykułów:
6494498

 Copyright © 2020 Jezus jest Panem! Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved. Strona istnieje od: 10.04.2001 r. 
Zabrania się kopiowania i rozpowszechniania materiałów znajdujących się na tmoch.net (szczególnie autorskich grafik i fotografii) bez zgody właściciela witryny. Niniejsza witryna jest w ciągłym rozwoju; strony są dodawane, modyfikowane i... czasami niektóre usuwane. Czasem pozwalam sobie modyfikować, poprawiać bądź uaktualniać już istniejące notki. Taki już jestem :) Aby wesprzeć dzieło ewangelizacyjne "tmoch.net", zobacz zakładkę "wsparcie" [->].