Jeżeli więc ustami swoimi wyznasz, że Jezus jest Panem, i w sercu swoim uwierzysz, że Bóg Go wskrzesił z martwych -  osiągniesz zbawienie.
Bo sercem przyjęta wiara prowadzi do usprawiedliwienia, a wyznawanie jej ustami - do zbawienia. (Rz 10,8-13)

Świętość - powołani do wielkości

Kościół nie wzywa dziś do smutku i przygnębienia, gdyż uroczystość Wszystkich Świętych to wydarzenie w gruncie rzeczy radosne, niosące nadzieję zmartwychwstania. A to właśnie święci i błogosławieni wygrali swoje życie. Ich wstawiennictwo i przykład nas umacnia. Każdy może i powinien być święty, bo przecież nikt nie chce być nieszczęśliwy. Dla chrześcijanina świętość to normalność (codzienność).

Jasno mówią o tym teksty mszalne. W prefacji za zmarłych słyszymy: "W Nim (Jezusie) zabłysła dla nas nadzieja chwalebnego zmartwychwstania i choć nas zasmuca nieunikniona konieczność śmierci, znajdujemy pociechę w obietnicy przyszłej nieśmiertelności. Albowiem życie Twoich wiernych, o Panie, zmienia się, ale się nie kończy, i gdy rozpadnie się dom doczesnej pielgrzymki, znajdą przygotowane w niebie wieczne mieszkanie". Jezus nas odkupił. W Jezusie jest nasze wieczne życie. W nim jest nasza nadzieja. Nasze wieczne mieszkanie w niebie, to wypełnienie naszych najgłębszych pragnień. 

Znamy kierunek. Nie zagubmy właściwej drogi. Droga do świętości jest powołaniem do miłości. To miłość jest motorem świętości. To miłość podjęta jako powołanie chroni przed przeciętnością i nie godzi się na przeciętność. Np. podejmując powołanie do małżeństwa, podejmuję wezwanie do miłości małżonka. Bo przeciwieństwem miłości nie jest nienawiść, lecz obojętność. Miłość jest troską o los drugiego człowieka. Świętość jako najpiękniejszą normalność.

W modlitwie "Ojcze Nasz" prosimy, aby Bóg zachował nas od złego. Warto pamiętać, że wielkim złem a zarazem nieszczęściem człowieka jest jego głupota. Niech dobry Bóg zachowa nas i wybawi od głupoty naszej i innych. Bo to co wydaje się śmieszne, może sprawić, że sami jesteśmy tragicznie śmieszni.

Moi ulubieńcy w Niebie :)

bł. Chiara Luce Badano

bł. ks. Jerzy Popiełuszko

św. Jan Paweł II

 

św. Matka Teresa z Kalkuty

bł. Pier Giorgio Frassati

bł. Karol de Foucauld

 

 

 

św. Maksymilian Maria Kolbe

 

 I wielu wielu innych :)

 

 Zawsze sprawdzianem świętości jest miłość. W życiu świętych pięknie to odkrywamy. Nie byli oni przeciętni, potrafili kochać - ich miłość była oczywistością. Św. Matka Teresa powiedziała: "Musimy dążyć do świętości nie dlatego, że pragniemy czuć się świętymi, lecz po to, aby Chrystus mógł żyć w nas pełnią swego życia". W innym miejscu dodała: "Świętość nie jest luksusem zarezerwowanym dla nielicznych; jest zwykłym obowiązkiem dla mnie i dla ciebie." Dlatego każdy może i powinien być święty. 

 

Pamięć modlitewna: Modlitwy na Uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień ZadusznyModlitwa za zmarłych w czyśćcu cierpiącychKoronka za zmarłych;  Litania za zmarłych w czyśćcu cierpiących; ; Litania za zmarłych (2)Litania za zmarłych (3)Modlitwa z Dzienniczka św. Faustyny o śmierć szczęśliwą.

 Życzmy sobie radosnej świętości.

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież


Anti-spam: complete the taskJoomla CAPTCHA

Liturgia dnia


Parafia św. Anny w Piasecznie

Sł. Boży ks. Kard. Stefan Wyszyński

 

Pray for peace!

 

Kromka Słowa!

Pontifex_pl


Śledź na bieżąco nauczanie papieskie na wiara.pl

Papieski twitter

Świętość nie oznacza robienia nadzwyczajnych rzeczy, ale jest robieniem tych zwyczajnych z miłością i wiarą. Holiness doesn’t mean doing extraordinary things, but doing ordinary things with love and faith. (5.12.2013)

Biblia

Bądź za życiem!

Dowiedz się! Co oznacza ΦΩΣ-ΖΩΗ? Czym jest Ruch "Światło-Życie"

oraz jego gałąź rodzinna Domowy Kościół

a także dzieło Krucjata Wyzwolenia Człowieka ?

 Ks. Franciszek Blachnicki
 

 Ks. Wojciech Danielski

    

Odwiedza nas 55 gości oraz 0 użytkowników.

Odsłon artykułów:
6492455

 Copyright © 2020 Jezus jest Panem! Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved. Strona istnieje od: 10.04.2001 r. 
Zabrania się kopiowania i rozpowszechniania materiałów znajdujących się na tmoch.net (szczególnie autorskich grafik i fotografii) bez zgody właściciela witryny. Niniejsza witryna jest w ciągłym rozwoju; strony są dodawane, modyfikowane i... czasami niektóre usuwane. Czasem pozwalam sobie modyfikować, poprawiać bądź uaktualniać już istniejące notki. Taki już jestem :) Aby wesprzeć dzieło ewangelizacyjne "tmoch.net", zobacz zakładkę "wsparcie" [->].