Jeżeli więc ustami swoimi wyznasz, że Jezus jest Panem, i w sercu swoim uwierzysz, że Bóg Go wskrzesił z martwych -  osiągniesz zbawienie.
Bo sercem przyjęta wiara prowadzi do usprawiedliwienia, a wyznawanie jej ustami - do zbawienia. (Rz 10,8-13)

Siła modlitwy różańcowej

Słusznie mówi się, że modlitwa różańcowa to modlitwa szczególna i wyjątkowa. Z jednej strony prosta w formie a z drugiej bogata w treść i głębię. Jest to modlitwa wypływająca z miłości, prowadząca do zaufania. Modlitwa pokorna, modlitwa wierna. Modlitwa jak Maryja - Służebnica Pańska. Modlitwa, w której na wielkie dzieła Boże, na życie Jezusa, uczymy się patrzyć oczami Maryi. Aby wraz z nią wychwalać majestat Boga, Jego dobroć i miłość.

Jest to modlitwa, która głęboko wrosła w  katolicką pobożność. Modlitwa św. Dominika, św. Jana Pawła II i wielu wielu świętych. Wielokrotnie - jak podczas objawień w Fatimie czy Gietrzwałdzie - jest bezpośrednim wezwaniem Maryi. Modlitwą, która ma prowadzić świat do pokoju. Swoistym ratunkiem dla zagubionego w grzechu świata i zagubionego w świecie człowieka.

Kiedy zaczynamy miesiąc październik, miesiąc różańcowy, warto poświęcić trochę czasu i pochylić się nad tą modlitwą. Na początek trochę podstaw. Dwa artykuły: Dlaczego różaniec? oraz Różaniec - dzieje i legendy. Dodatkowo w tym roku we wspomnienie MB Różańcowej tysiące rąk sięgnie po różaniec, aby w ramach wydarzenia "Różaniec do granic" prosić dla Polski i polaków o potrzebne łaski.

 

Pozwolę sobie zatem zaproponować kilka filmików, które może zainspirują cas do głębszej i co najważniejsze wytrwałej modlitwy różańcowej.

 

Wpierw filmiki zachęcające do włączenia się w "Różaniec do granic". W sieci jest ich bardzo dużo.

 

 

Ciekawy wywiad o mocy różańca z Telewizji Republika.

 

 

 

 

 

Różańcowe kwiatki 

 

Św. Maksymilian w czasie uwięzienia na Pawiaku. 
Esesman na widok różańca wpadł w furię, szarpał i bił więźnia. (www.kolbe.pl)

 

Miron, Lusia i Swen robią konkurs literacki. Na skrawkach papieru, ołówkami, piszą młodzi tekst na wybrany temat. Odmierzają czas. Co chwila biegną do framugi, by potem znów kontynuować pracę. Potem jak zawsze w schronie: modlitwa, różaniec, pranie koszul od pyłu i dla schłodzenia się. Nadchodzi noc ... ("Pamiętnik z Powstania Warszawskiego" http://pamietnik-z-powstania-warszawskiego.klp.pl/a-5587-6.html)

 

Scena z filmu "Katyń" reż.  A.Wajda.
 Kapelan wręcza załamanemu porucznikowi różaniec.  Mówi "proszę w tym odnaleźć spokój".
Odnaleziono jego ciało z różańcem w dłoni.  Ks. Kanonik przekaże go jego siostrze. 

 

 

Proponuję też małą pomoc (linki na portal wiara.pl - nadal aktualne):

 

 

Papieskie różańce :) jak najbardziej w użytku :) :)

 

 

 Inne notki o tematyce różańcowej:

 

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież


Anti-spam: complete the taskJoomla CAPTCHA

Liturgia dnia


Parafia św. Anny w Piasecznie

Sł. Boży ks. Kard. Stefan Wyszyński

 

Pray for peace!

 

Kromka Słowa!

Pontifex_pl


Śledź na bieżąco nauczanie papieskie na wiara.pl

Papieski twitter

Świętość nie oznacza robienia nadzwyczajnych rzeczy, ale jest robieniem tych zwyczajnych z miłością i wiarą. Holiness doesn’t mean doing extraordinary things, but doing ordinary things with love and faith. (5.12.2013)

Biblia

Bądź za życiem!

Dowiedz się! Co oznacza ΦΩΣ-ΖΩΗ? Czym jest Ruch "Światło-Życie"

oraz jego gałąź rodzinna Domowy Kościół

a także dzieło Krucjata Wyzwolenia Człowieka ?

 Ks. Franciszek Blachnicki
 

 Ks. Wojciech Danielski

    

Odwiedza nas 35 gości oraz 0 użytkowników.

Odsłon artykułów:
6494521

 Copyright © 2020 Jezus jest Panem! Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved. Strona istnieje od: 10.04.2001 r. 
Zabrania się kopiowania i rozpowszechniania materiałów znajdujących się na tmoch.net (szczególnie autorskich grafik i fotografii) bez zgody właściciela witryny. Niniejsza witryna jest w ciągłym rozwoju; strony są dodawane, modyfikowane i... czasami niektóre usuwane. Czasem pozwalam sobie modyfikować, poprawiać bądź uaktualniać już istniejące notki. Taki już jestem :) Aby wesprzeć dzieło ewangelizacyjne "tmoch.net", zobacz zakładkę "wsparcie" [->].