Jeżeli więc ustami swoimi wyznasz, że Jezus jest Panem, i w sercu swoim uwierzysz, że Bóg Go wskrzesił z martwych -  osiągniesz zbawienie.
Bo sercem przyjęta wiara prowadzi do usprawiedliwienia, a wyznawanie jej ustami - do zbawienia. (Rz 10,8-13)

Radość misyjna - być posłanym

Ostatnio na nowo zastanawiałem się nad tym, dlaczego papież tak często nawiązuje do wyrazistości postaw wierzących. To znaczy, skoro wierzysz, ma to być widać. I nie chodzi tu wyłącznie o życie moralne, ale i o owoce wiary. Przecież nie bez powodu św. Paweł wymienia owoce Ducha Świętego, a wśród nich miłość, radość, pokój ... czyli to, co ewidentnie widać. Bo czy naprawdę trudno nam uwierzyć, że bycie radosnym (nawet jeśli to wykracza poza nasze utarte normy zwyczajowe), jest OK. 

 

Ostatnio w polskim religijnym  internecie głośno było o pewnym ślubie w Łodzi. Nie wchodzę w ocenę jeśli chodzi o "innowacyjność" liturgii, bo to zawsze jestem zwolennikiem posłuszeństwa. Normy liturgiczne są tez po to, aby doświadczyć powszechności Kościoła. Żeby nie było tak, że jak Bóg zabierze do siebie charyzmatyka to żeby w ludziach została wiara Kościoła a nie resentyment.

Przygotowując ostatnio lekcję religii dla III Gm na temat misji znalazłem fajny filmik. I jak usłyszałem afrykańskie "Chwała na wysokości" (4.50'), pięknie wyśpiewane, z radością na twarzach, to zobaczyłem jak wiele nam jeszcze brakuje. Bo wystukane na klawiaturze hahaha to za mało by usłyszeć twój radosny śmiech.  Śmiech zagrażający do radości a nie będący kpiną czy ironią.

 

Było powiedzenie "sto lat z murzynami" jako pejoratywny przytyk. A dziś - w całym kontekście smutnych twarzy wielu chrześcijan - chyba staje się to powiedzeniem o zabarwieniu pozytywnym "lata świetlne za murzynami", gdzie chrześcijańska Afryka wyprzedza nas w radości, nadziei, normalności, ... mimo całych problemów dnia codziennego.  

Może wiec czas przygotowania do Uroczystości Zesłania Ducha Świętego, będzie dobrą okazją, do przyzywania mocy Ducha, Jego darów i owoców. Bo nie po to dostaliśmy Ducha, żeby Nim i w Nim nie żyć. 

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież


Anti-spam: complete the taskJoomla CAPTCHA

Liturgia dnia


Parafia św. Anny w Piasecznie

Sł. Boży ks. Kard. Stefan Wyszyński

 

Pray for peace!

 

Kromka Słowa!

Pontifex_pl


Śledź na bieżąco nauczanie papieskie na wiara.pl

Papieski twitter

Świętość nie oznacza robienia nadzwyczajnych rzeczy, ale jest robieniem tych zwyczajnych z miłością i wiarą. Holiness doesn’t mean doing extraordinary things, but doing ordinary things with love and faith. (5.12.2013)

Biblia

Bądź za życiem!

Dowiedz się! Co oznacza ΦΩΣ-ΖΩΗ? Czym jest Ruch "Światło-Życie"

oraz jego gałąź rodzinna Domowy Kościół

a także dzieło Krucjata Wyzwolenia Człowieka ?

 Ks. Franciszek Blachnicki
 

 Ks. Wojciech Danielski

    

Odwiedza nas 34 gości oraz 0 użytkowników.

Odsłon artykułów:
6492211

 Copyright © 2020 Jezus jest Panem! Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved. Strona istnieje od: 10.04.2001 r. 
Zabrania się kopiowania i rozpowszechniania materiałów znajdujących się na tmoch.net (szczególnie autorskich grafik i fotografii) bez zgody właściciela witryny. Niniejsza witryna jest w ciągłym rozwoju; strony są dodawane, modyfikowane i... czasami niektóre usuwane. Czasem pozwalam sobie modyfikować, poprawiać bądź uaktualniać już istniejące notki. Taki już jestem :) Aby wesprzeć dzieło ewangelizacyjne "tmoch.net", zobacz zakładkę "wsparcie" [->].