Jeżeli więc ustami swoimi wyznasz, że Jezus jest Panem, i w sercu swoim uwierzysz, że Bóg Go wskrzesił z martwych -  osiągniesz zbawienie.
Bo sercem przyjęta wiara prowadzi do usprawiedliwienia, a wyznawanie jej ustami - do zbawienia. (Rz 10,8-13)

Co dał mi Ruch Światło-Życie? Świadectwa z sieci.

Ktoś wskazał mi ciekawy artykuł na portalu Alateia zatytułowany: "6 rzeczy, których nauczyłem się, będąc w Ruchu Światło-Życie". Poniżej moje dopowiedzenie i świadectwa oazowiczów umieszczone w komentarzach na forum. Jeśli jesteś oazowiczem, podejmowałeś formację Ruchu pomyśl - i może napisz - czego nauczył cię czas w Ruchu Światło-Życie?


ks. Tomek:  "Ruch dał mi wektor na dobre i szczęśliwe życie, wskazując na Jezusa. Włożył mi w ręce księgę Pisma Świętego, wprowadził w życie modlitwy. Odkrył przede mną piękno i głębię liturgii, która każdego dnia jest dla mnie źródłem. Nauczył słuchać Kościoła (szczególnie sięgać po jego nauczanie). Otworzył na Ducha Świętego i Jego charyzmaty. W prostej starożytnej formule fos-dzoe pomaga czynić Słowo Boże Słowem Życia. Umocnił mnie świadectwem ludzi, którzy poddali swoje życie kierownictwu Jezusa, jednocześnie wezwał mnie do świadectwa i ewangelizacji. Pokazał wartość wspólnoty i to, czym jest Kościół. Uwalnia mnie od egoizmu na drodze trwania w KWC. Drogowskazy są mega."

 

 

 

Ela: "Nauczyłam się tego, na czym polega dyskrecja na spotkaniach. Nauczyłam się dobierania pieśni na różne nabożeństwa i Eucharystię. Poznałam ludzi z całej Polski, więc jadąc gdzieś zwykle nie muszę się troszczyć o nocleg ;) Ale to, co mam najcenniejsze w Ruchu to przyjaciele, którzy mnie rozumieją i na których mogę polegać!:) ".

 

Jan: "W wymiarze historycznym, na kolejnych etapach formacji Ruch: 

- spowodował moje głębsze nawrócenie z "letniości" i odnowił/pogłębił moje życie sakramentalne
- dał mi emocjonalne przeżycie relacji z Bogiem i nauczył rozpoznawać Jego znaki i natchnienia
- uświadomił konieczność stałości w budowaniu tej relacji 
- nauczył znaczenia liturgii i troski o jej godne sprawowanie i przeżywanie
- dał do ręki konkretne narzędzia do budowania wiary i relacji z Bogiem (takie jak studiowanie Pisma czy Namiot Spotkania)
- nauczył świadomego trwania w Kościele i włączania się w ewangelizację oraz różne formy posługi/diakonii. 

A po 30 latach jest nadal wspólnotą, która (1) mobilizuje mnie do wysiłku i wzrastania, (2) zapewnia permanentną formację, (3) umacnia mnie do trwania w świecie, (4) umożliwia wspólne wychodzenie do innych."

 

Karolina: "Ruch Światło-Życie nauczył mnie skąd czerpać życie. Otworzył na Słowo Boże. Pomógł zrozumieć i pokochać Liturgię. Dał wspólnotę i doświadczenie braterskiej miłości. Teraz pomaga mi wzrastać we wspólnocie rodzinnej i małżeńskiej. No i odkryłam radość dzielenia się Dobrą Nowiną z innymi!"

 

 

 :)

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież


Anti-spam: complete the taskJoomla CAPTCHA

Liturgia dnia

Sł. Boży ks. Kard. Stefan Wyszyński

Pray for peace!

 

Kromka Słowa!

Pontifex_pl


Śledź na bieżąco nauczanie papieskie na wiara.pl

Papieski twitter

Świętość nie oznacza robienia nadzwyczajnych rzeczy, ale jest robieniem tych zwyczajnych z miłością i wiarą. Holiness doesn’t mean doing extraordinary things, but doing ordinary things with love and faith. (5.12.2013)

Biblia

Bądź za życiem!

Dowiedz się! Co oznacza ΦΩΣ-ΖΩΗ? Czym jest Ruch "Światło-Życie"

oraz jego gałąź rodzinna Domowy Kościół

a także dzieło Krucjata Wyzwolenia Człowieka ?

 Ks. Franciszek Blachnicki
 

 Ks. Wojciech Danielski

    

Odwiedza nas 81 gości oraz 0 użytkowników.

Odsłon artykułów:
5870971

 Copyright © 2020 Jezus jest Panem! Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved. Strona istnieje od: 10.04.2001 r. 
Zabrania się kopiowania i rozpowszechniania materiałów znajdujących się na tmoch.net (szczególnie autorskich grafik i fotografii) bez zgody właściciela witryny. Niniejsza witryna jest w ciągłym rozwoju; strony są dodawane, modyfikowane i... czasami niektóre usuwane. Czasem pozwalam sobie modyfikować, poprawiać bądź uaktualniać już istniejące notki. Taki już jestem :) Aby wesprzeć dzieło ewangelizacyjne "tmoch.net", zobacz zakładkę "wsparcie" [->].