Jeżeli więc ustami swoimi wyznasz, że Jezus jest Panem, i w sercu swoim uwierzysz, że Bóg Go wskrzesił z martwych -  osiągniesz zbawienie.
Bo sercem przyjęta wiara prowadzi do usprawiedliwienia, a wyznawanie jej ustami - do zbawienia. (Rz 10,8-13)

O inspiracjach na drogach wiary

Chociaż wiem, że mało kto czyta moją stronę, to jednak mamy poniedziałek, a więc czas na notkę. Za nami, prowadzone przez Ruch Światło-Życie z naszej parafii, rekolekcje dla Liceum i Technikum. Czas inspirowania ku dobru, zaproszenie do ponownego doświadczenia spotkania z Jezusem. Czas świadectwa - tego z ekranu i z życia wspólnoty. Dla mnie osobiście była to okazja na odbycie własnych mini rekolekcji. Intensywny, ale owocny, czas Wielkiego Postu.

Inspiracja druga to ciągłe odkrywanie głębi prawdy o Miłosierdziu Boga. W temacie przemyślenia po Kongregacji Odpowiedzialnych Ruchu Światło-Życie - szczególnie, że hasło pracy rocznej to hasło jubileuszu. Stąd głębsze zatrzymanie nad encykliką JPII o miłosierdziu czy bullą Franciszka. Oprócz tego wywiad z Franciszkiem i Dzienniczek s. Faustyny. Jest za co uwielbiać Boga.

Doświadczenie trzecie - dzień pamięci o żołnierzach wyklętych. Im więcej się dowiaduję, tym bardziej jest to dla mnie ważne święto. Byłem w kinie na filmie "Historia Roja" - film powiem trudny ale cenny i skłaniający do przemyśleń - stąd dziś odwiedziłem Powązki, aby na Łączce pomodlić się za polskich bohaterów.

Na koniec - bo ta dzisiejsza notka wyszła jak kartka z dziennika a nie jakieś przemyślenia (ale jestem ostatnio przemęczony) - polecam film "Zmartwychwstały". Napiszę o tym przy innej okazji. Dziś zwiastun. Dobrego tygodnia i owocnego czasu wielkopostnych rekolekcji i przemyśleń.

 

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież


Anti-spam: complete the taskJoomla CAPTCHA

Liturgia dnia

Pray for peace!

 

Kromka Słowa!

Pontifex_pl


Śledź na bieżąco nauczanie papieskie na wiara.pl

Papieski twitter

Świętość nie oznacza robienia nadzwyczajnych rzeczy, ale jest robieniem tych zwyczajnych z miłością i wiarą. Holiness doesn’t mean doing extraordinary things, but doing ordinary things with love and faith. (5.12.2013)

Biblia

Bądź za życiem!

Dowiedz się! Co oznacza ΦΩΣ-ΖΩΗ? Czym jest Ruch "Światło-Życie"

oraz jego gałąź rodzinna Domowy Kościół

a także dzieło Krucjata Wyzwolenia Człowieka ?

 Ks. Franciszek Blachnicki
 

 Ks. Wojciech Danielski

    

Odwiedza nas 30 gości oraz 0 użytkowników.

Odsłon artykułów:
5796287

 Copyright © 2020 Jezus jest Panem! Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved. Strona istnieje od: 10.04.2001 r. 
Zabrania się kopiowania i rozpowszechniania materiałów znajdujących się na tmoch.net (szczególnie autorskich grafik i fotografii) bez zgody właściciela witryny. Niniejsza witryna jest w ciągłym rozwoju; strony są dodawane, modyfikowane i... czasami niektóre usuwane. Czasem pozwalam sobie modyfikować, poprawiać bądź uaktualniać już istniejące notki. Taki już jestem :) Aby wesprzeć dzieło ewangelizacyjne "tmoch.net", zobacz zakładkę "wsparcie" [->].