Jeżeli więc ustami swoimi wyznasz, że Jezus jest Panem, i w sercu swoim uwierzysz, że Bóg Go wskrzesił z martwych -  osiągniesz zbawienie.
Bo sercem przyjęta wiara prowadzi do usprawiedliwienia, a wyznawanie jej ustami - do zbawienia. (Rz 10,8-13)

Wielkopostnie nim się zacznie

W wielu zakrystiach trwają energiczne przygotowania. Prasowanie fioletów. Główkowanie nad dekoracjami. Czyszczenie krzyży. Środa - i to jaka, bo Popielcowa - już tuż tuż. W niepamięć poszły czwartkowe pączki. Odbijają się jeszcze niektórym ostatkowe ostatki. Nawet tym, co czas Wielkiego Postu traktują bez większych emocji.  Niektórym nawet nie przeszkadza on w organizacji ślubów czy chrzcin - tylko ten ksiądz coś tam marudzi, że w Wielkim Poście to tak nie bardzo, że Wielkanoc kilkanaście dni później i wtedy lepiej. Ech, świat świedczeje :)

Polska, wbrew temu co niektórzy myślą, to nie państwo wyznaniowe. Dyskoteki i kluby na ten czas  nie zostaną zamknięte, podobnie jak restauracje (w tym fast food-y). Ani w Popielec, ani w Wielki Piątek, nie powiedzą "ej kolego, ale dziś nie jemy mięsa" czy "no pamiętaj, jeden do syta". Jak nie wierzycie, sprawdźcie, co "katolicki" kraj kupuje w barach w piątki a tym bardziej w te dwa dni postne. To niezwykle pouczający eksperyment. A jeszcze ta jałmużna - ech, jak tu kulejemy - powszechnie słyszy się "znów ktoś - w domyśle Kościół -  zagląda nam do portfeli".

Może w tych okolicznościach, zanim się zacznie, warto siebie zapytać, "po co mi ten cały Wielki Post?", "czemu jest to czas wyjątkowy?", "czego oczekuję" ... Niech najprostszą odpowiedzią będzie może taka: "poznając bardziej siebie, poznać i pokochać bardziej Jezusa, aby kochać bardziej i prawdziwej bliźnich". Pozwólmy, aby Duch Święty zajrzał do naszych serc i trochę je przewietrzył, a wtedy nie będziemy się srożyć, że wietrzą się też nasze portfele. Jednym słowem: owocnego czasu przemiany serc - czasu nawracania - zmiany sposobu myślenia na bardziej miłosierny.  Niech ten czas obfituje w uczynki miłosierne, bo błogosławieni (czyli szczęśliwi) są miłosierni.

 

 Ps. Podejmując różnego rodzaju postanowienia, remanenty duchowe, rekolekcje, odnawiamy więź z Bogiem. Pamiętajmy, że najlepszym sposobem na odnowienie więzi z naszym Panem jest sakrament spowiedzi. To tam dotyka nas w pełni głębia Jego miłosierdzia. Warto dobrze zacząć ten czas. Doświadczmy miłosierdzia w spotkaniu z Miłosierdziem, którym jest nim Jezus.

 

 

 

 

 

 

Komentarze  

#1 K. 2016-02-14 21:54
:)

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież


Anti-spam: complete the taskJoomla CAPTCHA

 

Prośba! :) Zbieram i kolekcjonuję [->] stare modlitewniki (sprzed II Soboru Watykańskiego) [- Modlitewnik ->]. Lubię się z nich modlić. Warto do nich sięgać. [->]

Masz taki i nie wiesz co z nim zrobić? Jeśli chcesz, aby modlitewnik trafił w dobre ręce, albo chcesz sprawić mi radość, to skontaktuj się ze mną i zwyczajnie przyślij mi go. :) Będę bardzo wdzięczy. A dodatkowo zawartość modlitewnika wzbogaci mój dział modlitw na stronie i może ktoś jeszcze skorzysta.

 

 

Tak dla ŻYCIA

Aborcja to świadome morderstwo dokonane na niewinnym i bezbronnym CZŁOWIEKU !!!

#zaŻyciem #prolife #StopAborcji

Każde poczęte dziecko ma unikalny kod DNA!!! Tak mówi nauka i tak wychodzi w badaniach laboratoryjnych. Jest to zatem jego/jej (dziecka) ciało. Niech świat pozwoli im żyć, rosnąć, rozwijać się. TAK DLA ŻYCIA!

Nie dla prenatalnego mordowania niewinnych, nienarodzonych, dzieci!

Aborcja nie jest prawem człowieka, jest pozbawieniem niewinnego, nienarodzonego, człowieka jego najważniejszego prawa - prawa do życia.

[Życie człowieka od poczęcia do narodzin]

Św. Tomasz Z Villanova OESA, Abp

Pray for peace!

 

http://tmoch.net/jupgrade/images/grafika2020/Serce_Jezusa_ikona_.jpgNajświętsze Serce Pana Jezusa
- zmiłuj się nad nami

Kromka Słowa!

Pontifex_pl


Śledź na bieżąco nauczanie papieskie na wiara.pl.
lub na *[Nauczanie papieskie]

U mnie odwiedź dział: papieska inspiracja.

Papieski twitter

Świętość nie oznacza robienia nadzwyczajnych rzeczy, ale jest robieniem tych zwyczajnych z miłością i wiarą. Holiness doesn’t mean doing extraordinary things, but doing ordinary things with love and faith. (5.12.2013), BXVI


Pan mój i Bóg mój

Biblia

Mój manifest duchowy
Elizeusz

www: Elizeusz.pl

Kurs dla narzeczonych:

- materiały dodatkowe i terminy ->


[Formalności przedślubne w zarysie]

Katecheza przedchrzcielna:
-> konferencje, kto może być chrzestnym?, potrzebne dokumenty.

 Parafia św. Mikołaja w Grójcu

Nowa strona www [ -> ]:
http://swmikolaj-grojec.pl

Informacje o kościele ->

Modlitewnik x. Piotra Skargi SJ:


www [ -> ]

Wspólnota "Spotkania małżeńskie"

     

Zabrania się kopiowania i rozpowszechniania materiałów znajdujących się na tmoch.net (szczególnie autorskich grafik i fotografii) bez zgody właściciela witryny. Niniejsza witryna jest w ciągłym rozwoju; strony są dodawane, modyfikowane i... czasami niektóre usuwane. Czasem pozwalam sobie modyfikować, poprawiać bądź uaktualniać już istniejące notki. Taki już jestem :)  Aby wesprzeć dzieło ewangelizacyjne "tmoch.net", zobacz zakładkę "wsparcie" [->]. 

     
   
    Copyright © 2022 Jezus jest Panem! Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved. Strona istnieje od: 10.04.2001 r.