Jeżeli więc ustami swoimi wyznasz, że Jezus jest Panem, i w sercu swoim uwierzysz, że Bóg Go wskrzesił z martwych -  osiągniesz zbawienie.
Bo sercem przyjęta wiara prowadzi do usprawiedliwienia, a wyznawanie jej ustami - do zbawienia. (Rz 10,8-13)

  Rok Św. Józefa
trwa do 8 grudnia 2021 !!!

i jaka godzina kończy się a jaka zaczyna?

Wiązanka sentymentalna :) Nie wiem czy dzisiaj SDM przebija się ze swoim przesłaniem. Mi ta muzyka towarzyszyła w kl. VIII a później w liceum. Jakoś tak potrafią zamknąć emocje w słowach i muzyce. Choć trzeba przyznać, że czasem można złapać doła ;) Przesłanie jednak jest dość optymistyczne, choć smutnie. Dobro i szczęście drugiej osoby jest ponad moim subiektywnym szczęściem. Karol Wojtyła, w swoim dramacie "Przed sklepem jubilera", napisał kiedyś takie słowa: "Miłość to nie jest przygoda. Ma smak całego człowieka. Ma jego ciężar gatunkowy i ciężar całego losu. Nie może być chwilą." I jeszcze jeden cytat - tym razem z "Małego Księcia" - "Jeśli coś kochasz, puść to wol­no. Kiedy do Ciebie wróci, jest Two­je. Jeśli nie, nig­dy Twoje nie było". Miłość to pragnienie dobra drugiego - nawet jeśli jest to związane z odrzuceniem czy cierpienie - miłość powinna dawać wolność. Taka miłość zwyciężyła na krzyżu. Zwycięstwo Pana daje nadzieję, że On już sam dalej poprowadzi. Z nim po takiej piosence nie wpada się w "dołek".

 

 

Pewnym odkryciem było też dla mnie, że Anita Lipnicka i Edyta Górniak mają w repertuarze utwór o tej samej melodii Edyty Bartosiewicz. Do tej pory czasem słuchałem wyłącznie piosenki "Ostatni list", ale myślę, że jednak wersja Górniak "Nie proszę o więcej" daje więcej optymizmu. O wartości teledysku się nie wypowiadam, widać ten tym tak już ma. Umieściłbym też teledysk Lipnickiej, ale nie ma go na YT, a te sentymentalne tfuuuurczości nie nadają się do wklejenia w stronę. Czy ma to jakiś wymiar duchowy albo miejsce jakiś szczególny wpływ na moją stronę? Raczej nie - chyba, że ktoś coś dopowie. Może cisza?

 

 

To jak już jestem w sentymentalnych latach mojej młodości, ostatni kawałek: Bartosiewicz i "Ostatni". Dziwnej to muzyki słuchałem? :P Czy miała lub ma na mnie wpływ?

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież


Anti-spam: complete the taskJoomla CAPTCHA

Tak dla ŻYCIA

#zaŻyciem #prolife #StopAborcji

Św. Tomasz Z Villanova OESA, Abp

Rok 2021 został ogłoszony w Polsce Rokiem Prymasa Stefana Wyszyńskiego. W tym roku przypada 120. rocznica urodzin i 40. rocznica śmierci Prymasa Tysiąclecia.

Pray for peace!

 

Kromka Słowa!

 Zintegrowana baza tekstów papieskich:

* [Jan Paweł II: Przemówienia i orędzia]

Pontifex_pl


Śledź na bieżąco nauczanie papieskie na wiara.pl.
U mnie dział: papieska inspiracja.

Papieski twitter

Świętość nie oznacza robienia nadzwyczajnych rzeczy, ale jest robieniem tych zwyczajnych z miłością i wiarą. Holiness doesn’t mean doing extraordinary things, but doing ordinary things with love and faith. (5.12.2013)


Pan mój i Bóg mój

Biblia


Rok Rodziny Amoris Laetitia
2021-2022

Rok Św. Jakuba

 
Parafia św. Mikołaja w Grójcu


- materiały dodatkowe

Odwiedza nas 51 gości oraz 0 użytkowników.

Odsłon artykułów:
8339283
     

Zabrania się kopiowania i rozpowszechniania materiałów znajdujących się na tmoch.net (szczególnie autorskich grafik i fotografii) bez zgody właściciela witryny. Niniejsza witryna jest w ciągłym rozwoju; strony są dodawane, modyfikowane i... czasami niektóre usuwane. Czasem pozwalam sobie modyfikować, poprawiać bądź uaktualniać już istniejące notki. Taki już jestem :)  Aby wesprzeć dzieło ewangelizacyjne "tmoch.net", zobacz zakładkę "wsparcie" [->]. 

     
   
    Copyright © 2021 Jezus jest Panem! Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved. Strona istnieje od: 10.04.2001 r.