Jeżeli więc ustami swoimi wyznasz, że Jezus jest Panem, i w sercu swoim uwierzysz, że Bóg Go wskrzesił z martwych -  osiągniesz zbawienie.
Bo sercem przyjęta wiara prowadzi do usprawiedliwienia, a wyznawanie jej ustami - do zbawienia. (Rz 10,8-13)

  Rok Św. Józefa
trwa do 8 grudnia 2021 !!!

Ziemia Święta - pielgrzymka w Roku Wiary.

Rok Wiary powoli dobiega końca. Mi została dana szczególna łaska odbycia pielgrzymki po Ziemi Świętej. Doświadczeń było tak dużo, że chyba będę się do nich odnosił dość często. Od smutnych - jak kradzież mojego ulubionego egzemplarza Nowego Testamentu (tylko dlatego, że wyglądał jak portfel) po nawiedzenia mega ważnych miejsc (oraz to co się za tymi miejscami kryje) i pamiątki, które będą mi je przypominać (szczególnie ikony): np. Góra Karmel (bliski mi prorok Eliasz, przyjęcie szkaplerza). Wiele miejsc jest dla mnie równie ważnych, bo łączą się z formacją oazową: np. Sychem i spotkanie Jezusa z Samarytanką, Góra Tabor. No i oczywiście te miejsca najważniejsze: narodzenie, śmierć, zmartwychwstanie. Niesamowite jest czytać Ewangelię w miejscach, w których się ona działa. Dotykać miejsc w których był Jezus. Ale również tych miejsc, które są znakiem chrześcijańskiej wiary.

Wszystko to jest jednym wielkim pytaniem skierowanym do mnie. Pytaniem o jakość i głębie mojej wiary. Na ile jeszcze to wszystko jest mi obce. Trudno tak w kilku słowach - ale nadal proszę o modlitwę za mnie. <><

Zapraszam do galerii zdjęć: http://picasaweb.google.com/xtmoch powoli dodaję opisy.

W bonusie - warto obejrzeć odcinki "Boso po Jerozolimie" Wojciecha Cejrowskiego, dla rozeznania się w Ziemi Świętej: "Stara Jerozolima"; "Arabski Sprzedawca"; "Droga Krzyżowa" (kilka odcinków). A na piękne przeżycie Wielkiego Tygodnia warto odbyć kilka wirtualnych wycieczek po Ziemi Świętej - szczególnie po Jerozolimie: Szlakiem Chrystusowej męki. Przewodnik oraz Miejsca święte w Ziemi Jezusa. Zapraszam też na wirtualny spacer po Jerozolimie z przewodnikiem, ks. Piotrem Żelazko - proboszczem hebrajsko-języcznej parafii w Jerozolimie -> Jerozolima: Żona Pana Boga.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież


Anti-spam: complete the taskJoomla CAPTCHA

Tak dla ŻYCIA

#zaŻyciem #prolife #StopAborcji

Św. Tomasz Z Villanova OESA, Abp

Rok 2021 został ogłoszony w Polsce Rokiem Prymasa Stefana Wyszyńskiego. W tym roku przypada 120. rocznica urodzin i 40. rocznica śmierci Prymasa Tysiąclecia.

Pray for peace!

 

Kromka Słowa!

 Zintegrowana baza tekstów papieskich:

* [Jan Paweł II: Przemówienia i orędzia]

Pontifex_pl


Śledź na bieżąco nauczanie papieskie na wiara.pl.
U mnie dział: papieska inspiracja.

Papieski twitter

Świętość nie oznacza robienia nadzwyczajnych rzeczy, ale jest robieniem tych zwyczajnych z miłością i wiarą. Holiness doesn’t mean doing extraordinary things, but doing ordinary things with love and faith. (5.12.2013)


Pan mój i Bóg mój

Biblia


Rok Rodziny Amoris Laetitia
2021-2022

Rok Św. Jakuba

 
Parafia św. Mikołaja w Grójcu


- materiały dodatkowe

Odwiedza nas 75 gości oraz 0 użytkowników.

Odsłon artykułów:
8339349
     

Zabrania się kopiowania i rozpowszechniania materiałów znajdujących się na tmoch.net (szczególnie autorskich grafik i fotografii) bez zgody właściciela witryny. Niniejsza witryna jest w ciągłym rozwoju; strony są dodawane, modyfikowane i... czasami niektóre usuwane. Czasem pozwalam sobie modyfikować, poprawiać bądź uaktualniać już istniejące notki. Taki już jestem :)  Aby wesprzeć dzieło ewangelizacyjne "tmoch.net", zobacz zakładkę "wsparcie" [->]. 

     
   
    Copyright © 2021 Jezus jest Panem! Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved. Strona istnieje od: 10.04.2001 r.