Jeżeli więc ustami swoimi wyznasz, że Jezus jest Panem, i w sercu swoim uwierzysz, że Bóg Go wskrzesił z martwych -  osiągniesz zbawienie.
Bo sercem przyjęta wiara prowadzi do usprawiedliwienia, a wyznawanie jej ustami - do zbawienia. (Rz 10,8-13)

  Rok Św. Józefa
trwa do 8 grudnia 2021 !!!

Jezus działał na stadionie!

Jezus działał na stadionie? Tak, bo tam był. A skoro był, to czemu miał nie działać? Był w głoszonym Słowie, w obecności sakramentalnej, w modlitwie Kościoła. Zmartwychwstały żyje, tak więc gdzie gromadzą się w Jego imię, tam On jest.Jezus działał na stadionie? Tak, bo tam był. A skoro był, to czemu miał nie działać?

Około 60 tys. osób szczelnie wypełniło Stadion Narodowy w Warszawie, aby uczestniczyć w wyjątkowych rekolekcjach prowadzonych przez o. Johna Bashoborę. Jednak na początku chcę bardzo podkreślić, że wyjątkowość wcale nie leży w osobie głoszącego. Czasem tak się dzieje, że "biegamy" od rekolekcji na rekolekcje ze względu na nazwiska kaznodziejów. Nie jest to w gruncie rzeczy złe, o ile pamiętamy Kto jest w tym najważniejszy. A właśnie wyjątkowość stadionowych rekolekcji leży w tym, że był to czas działania Jezusa - wyjątkowość widzę w tym, że zgromadził On taką liczbę ludzi, którzy chcieli umocnić swoją wiarę.  Wyjątkowe (piękne, szczególne) są zawsze te miejsca, gdzie głoszone jest Słowo Boże, gdzie można uwielbiać Boga, gdzie można Go spotkać w sakramentach.  A to przecież spotkanie z żywym Bogiem jest treścią słowa "wierzę".

O przygotowaniach do spotkania pisałem już tutaj: jezus-na-stadionie - można tam zapoznać się z opiniami dotyczącymi organizacji tego spotkania. Ja teraz chciałbym podzielić się tym, co dla mnie było ważne, ale też odesłać na ciekawe opinie i relacje po spotkaniu.

Jezus działał na stadionie? Tak, bo tam był. A skoro był, to czemu miał nie działać? Był w głoszonym Słowie, w obecności sakramentalnej, w modlitwie Kościoła. Zmartwychwstały żyje! Tak więc, gdzie gromadzą się w Jego imię, tam On jest. Uzdrawia chorych, wypędza złe duchy, daje wolność i pokój, przynosi radość i miłosierdzie, napełnia serca miłością (...). Potwierdza naukę znakami, które mówią "Bóg zbawia".

A nauczanie o. Johna? Ktoś powie - nic nadzwyczajnego. I będzie miał trochę racji, bo nadzwyczajne jest to, co dzieje się w sercu człowieka, po tym co usłyszy. Jaką decyzję podejmie? Co uczyni z tym, co usłyszał? Przekaz był prosty: czym jest wiara? Czyli, że dotyczy ona spotkania z Bogiem żywym. Zakłada pewność, że Bóg działa "teraz" a nie, że uczyni coś może kiedyś. Następnie to jak umocnić i ożywiać wiarę. Czyli rola Słowa Bożego i sakramentów (szczególnie spowiedź i Eucharystia). Wreszcie warunek uzdrowienia: przyjąć dar Ducha, który daje moc i siłę.

 

 

Nie ważne, że teraz niektóre media będą chciały zakrzyczeć obraz Kościoła uwielbiającego Boga. Jezus nadal będzie działał! Jak powiedziała na zakończenie s. Tomasza (parafrazuję): "Jeśli chcecie, aby Jezus działał, spotykajcie się w parafiach, we wspólnotach aby się modlić i uwielbiać Pana. A jeśli nie macie takiej wspólnoty, to ją znajdźcie".

Dla mnie był to też dobry czas, bo mimo wszystko księdzu też czasem przydają się rekolekcje. ;)

Znajomy ksiądz tak to podsumował: "Atmosfera była cudowna. Mocne katechezy. Cudowna Eucharystia. Wiele uwolnień. Były też cuda. Najważniejsze, że niebo było otwarte i naoczny cud moralny jedności i miłości tylu osób złączonych modlitwą (...) To co wydarzyło się się na stadionie było cudem dla wierzących, a policzkiem dla niewierzących. Demon dostał w pysk i jego niewolnicy dlatego taka wściekłość i kipiący wszędzie jad. JEZUS UZDRAWIA przede wszystkim serca. Jak ktoś ma nie uzdrowione, nie uwolnione serce, umysł, oczy to wszystko dla niego jest podejrzane. Nawracajmy się i wierzmy Ewangelii. Słuchajmy Słowa. Przyjmujmy Sakramenty. Kochajmy Kościół a w nim naszych Braci i Siostry".

 

 

Relacje i opinie po spotkaniu:

 

Na yt można znaleźć wiele nagrań z tego czasu. Natomiast na stronie http://dobremedia.org/, które transmitowały spotkanie, nadawane są retransmisje (trochę się tnie, ale cóż). Dobre Media zapowiadają też wydanie DVD ze spotkania a w przyszłości umieszczenie relacji na stronie.

 

Na zachętę kilka nagrań z yt (owocnych poszukiwań):

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież


Anti-spam: complete the taskJoomla CAPTCHA

Tak dla ŻYCIA

#zaŻyciem #prolife #StopAborcji

Św. Tomasz Z Villanova OESA, Abp

Rok 2021 został ogłoszony w Polsce Rokiem Prymasa Stefana Wyszyńskiego. W tym roku przypada 120. rocznica urodzin i 40. rocznica śmierci Prymasa Tysiąclecia.

Pray for peace!

 

Kromka Słowa!

 Zintegrowana baza tekstów papieskich:

* [Jan Paweł II: Przemówienia i orędzia]

Pontifex_pl


Śledź na bieżąco nauczanie papieskie na wiara.pl.
U mnie dział: papieska inspiracja.

Papieski twitter

Świętość nie oznacza robienia nadzwyczajnych rzeczy, ale jest robieniem tych zwyczajnych z miłością i wiarą. Holiness doesn’t mean doing extraordinary things, but doing ordinary things with love and faith. (5.12.2013)


Pan mój i Bóg mój

Biblia


Rok Rodziny Amoris Laetitia
2021-2022

Rok Św. Jakuba

 
Parafia św. Mikołaja w Grójcu


- materiały dodatkowe

Odwiedza nas 75 gości oraz 0 użytkowników.

Odsłon artykułów:
8339364
     

Zabrania się kopiowania i rozpowszechniania materiałów znajdujących się na tmoch.net (szczególnie autorskich grafik i fotografii) bez zgody właściciela witryny. Niniejsza witryna jest w ciągłym rozwoju; strony są dodawane, modyfikowane i... czasami niektóre usuwane. Czasem pozwalam sobie modyfikować, poprawiać bądź uaktualniać już istniejące notki. Taki już jestem :)  Aby wesprzeć dzieło ewangelizacyjne "tmoch.net", zobacz zakładkę "wsparcie" [->]. 

     
   
    Copyright © 2021 Jezus jest Panem! Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved. Strona istnieje od: 10.04.2001 r.