Jeżeli więc ustami swoimi wyznasz, że Jezus jest Panem, i w sercu swoim uwierzysz, że Bóg Go wskrzesił z martwych -  osiągniesz zbawienie.
Bo sercem przyjęta wiara prowadzi do usprawiedliwienia, a wyznawanie jej ustami - do zbawienia. (Rz 10,8-13)

Serca i Róża

Chciałbym się podzielić pewna radością. Dziś do kancelarii przyszli młodzi, którym w sobotę błogosławiłem na ich ślubie. Przyszli podziękować za piękne słowo i za całość, a szczególnie za pewny znak. Ponieważ z racji dawnej oktawy w naszym kościele przez cały tydzień jest procesja eucharystyczna, żeby na gwałt nie śpieszyć się ze ślubem, poprosiłem ich, aby wzięli w niej udział a życzenia od gości zaczęli przyjmować dopiero po błogosławieństwie. Zgodzili się. Tak więc na zakończenie Mszy ślubnej wspólnie odmówiliśmy litanie do Serca Pana Jezusa i ruszyliśmy z procesją. Ponieważ padało, procesja była w kościele. Tak więc szedłem ja z Najświętszym Sakramentem a za mną młoda para trzymająca się za ręce. Chyba dosadniej nie umiałbym powiedzieć czym jest sakrament małżeństwa - to przecież kroczenie razem za Jezusem. Pamiętajcie słowa z Ewangelii: "Nie wyście Mnie wybrali, ale Ja was wybrałem i przeznaczyłem was na to, abyście szli i owoc przynosili, i by owoc wasz trwał — aby wszystko dał wam Ojciec, o cokolwiek Go poprosicie w imię moje. To wam przykazuję, abyście się wzajemnie miłowali" (J 15, 16-17).

Karolino i Wojtku dziękuję za zaufanie i entuzjazm, bo myślę, że dla wielu obecnych (w tym dla mnie) nie było to tylko doświadczenie estetyczne, ale głęboko duchowe. 

ps. Serduszka tortowe - pyszne, a róża pachnie pięknie - Jezus jest dobry a miłość piękna.

Liturgia dnia

Sł. Boży ks. Kard. Stefan Wyszyński

Pray for peace!

 

Kromka Słowa!

Pontifex_pl


Śledź na bieżąco nauczanie papieskie na wiara.pl

Papieski twitter

Świętość nie oznacza robienia nadzwyczajnych rzeczy, ale jest robieniem tych zwyczajnych z miłością i wiarą. Holiness doesn’t mean doing extraordinary things, but doing ordinary things with love and faith. (5.12.2013)

Biblia

Bądź za życiem!

Dowiedz się! Co oznacza ΦΩΣ-ΖΩΗ? Czym jest Ruch "Światło-Życie"

oraz jego gałąź rodzinna Domowy Kościół

a także dzieło Krucjata Wyzwolenia Człowieka ?

 Ks. Franciszek Blachnicki
 

 Ks. Wojciech Danielski

    

Odwiedza nas 85 gości oraz 0 użytkowników.

Odsłon artykułów:
6137541

 Copyright © 2020 Jezus jest Panem! Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved. Strona istnieje od: 10.04.2001 r. 
Zabrania się kopiowania i rozpowszechniania materiałów znajdujących się na tmoch.net (szczególnie autorskich grafik i fotografii) bez zgody właściciela witryny. Niniejsza witryna jest w ciągłym rozwoju; strony są dodawane, modyfikowane i... czasami niektóre usuwane. Czasem pozwalam sobie modyfikować, poprawiać bądź uaktualniać już istniejące notki. Taki już jestem :) Aby wesprzeć dzieło ewangelizacyjne "tmoch.net", zobacz zakładkę "wsparcie" [->].