Jeżeli więc ustami swoimi wyznasz, że Jezus jest Panem, i w sercu swoim uwierzysz, że Bóg Go wskrzesił z martwych -  osiągniesz zbawienie.
Bo sercem przyjęta wiara prowadzi do usprawiedliwienia, a wyznawanie jej ustami - do zbawienia. (Rz 10,8-13)

TV - uczy, bawi, ale czy wychowuje?

Dziś taka mała refleksja. Czasem poraża mnie "ukryty" (myślę, że świadomy) układ ramówki TV. Dziś obejrzałem "Ziarno" - katolicki program dla dzieci (była mowa o patriotyzmie, o ks. Jerzym) - pięknie. A co później? To mnie przeraziło i zastanowiło. 15 minut reklam skierowanych do dzieci - najdroższe lalki, klocki, zabawki, .... no tak, jest okazja coś sprzedać. A później (familijny ... bryyy) serial "Siódme niebo", rodzinka Pastora Erica Camdena dorosła. Dawniej zastanawiała się nad miejscem Boga w życiu, (pozytywny przekaz) a teraz (w kolejnej serii) nie widzi problemu we wspólnym mieszkaniu przed ślubem (chłopak - dziewczyna), nic złego w sexie, wpadka to nic nadzwyczajnego ... taki amerykański styl. 

Uważam ten serial teraz za szkodliwy, bo przecież jest to rodzina pastora i wychodzi z wielu wypowiedzi, że Bóg się na to godzi. Decyzja - rodzice - wyjdźcie w tym czasie z dziećmi na spacer !!!

Liturgia dnia

Sł. Boży ks. Kard. Stefan Wyszyński

Pray for peace!

 

Kromka Słowa!

Pontifex_pl


Śledź na bieżąco nauczanie papieskie na wiara.pl

Papieski twitter

Świętość nie oznacza robienia nadzwyczajnych rzeczy, ale jest robieniem tych zwyczajnych z miłością i wiarą. Holiness doesn’t mean doing extraordinary things, but doing ordinary things with love and faith. (5.12.2013)

Biblia

Bądź za życiem!

Dowiedz się! Co oznacza ΦΩΣ-ΖΩΗ? Czym jest Ruch "Światło-Życie"

oraz jego gałąź rodzinna Domowy Kościół

a także dzieło Krucjata Wyzwolenia Człowieka ?

 Ks. Franciszek Blachnicki
 

 Ks. Wojciech Danielski

    

Odwiedza nas 48 gości oraz 0 użytkowników.

Odsłon artykułów:
6137354

 Copyright © 2020 Jezus jest Panem! Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved. Strona istnieje od: 10.04.2001 r. 
Zabrania się kopiowania i rozpowszechniania materiałów znajdujących się na tmoch.net (szczególnie autorskich grafik i fotografii) bez zgody właściciela witryny. Niniejsza witryna jest w ciągłym rozwoju; strony są dodawane, modyfikowane i... czasami niektóre usuwane. Czasem pozwalam sobie modyfikować, poprawiać bądź uaktualniać już istniejące notki. Taki już jestem :) Aby wesprzeć dzieło ewangelizacyjne "tmoch.net", zobacz zakładkę "wsparcie" [->].