Jeżeli więc ustami swoimi wyznasz, że Jezus jest Panem, i w sercu swoim uwierzysz, że Bóg Go wskrzesił z martwych -  osiągniesz zbawienie.
Bo sercem przyjęta wiara prowadzi do usprawiedliwienia, a wyznawanie jej ustami - do zbawienia. (Rz 10,8-13)

Ześlij deszcz swojej obecności

"Ześlij deszcz! Ześlij deszcz! Otwórzcie się bramy Nieba" - rewelacyjna piosenka na początek adwentowego czuwania. Temu czasowi, tak często będzie towarzyszyło wołanie "Niebiosa, rosę spuście nam z góry". Czasem można czuć się oschłym na modlitwie, suchym w swojej wierze. Nic się nie chce, wszystko jest bez sensu, wszystko cię przerasta i przytłacza. Co wtedy można zrobić?

Moją propozycją jest rozpocząć osobisty adwent - czas gotowości na przyjście, czas oczekiwania aktywnego - ze wzrokiem zapatrzonym w niebo. Oczy me wnoszę ku górze, skąd nadejść ma dla mnie pomoc! Pomoc moja od Pana, który jest Stwórcą nieba i ziemi (por. Ps 121). Aż chce się wznieść ręce w górę i krzyczeć na całe gardło - ześlij deszcz, bo jest sucho! Ożywiaj moją (naszą) ziemię swoim życiem Panie! Przyjdź jak ożywczy deszcz!

I czuję deszcz Twojej miłości.
I czuję powiew Twojego Ducha.
Bramy Nieba, otwórzcie się
Pozwólcie nam wejść.

Nie lękam się, uzdrawiający deszcz spada na dół!

Liturgia dnia

Sł. Boży ks. Kard. Stefan Wyszyński

Pray for peace!

Kromka Słowa!

Pontifex_pl

Śledź na bieżąco nauczanie papieskie na wiara.pl

Papieski twitter

Świętość nie oznacza robienia nadzwyczajnych rzeczy, ale jest robieniem tych zwyczajnych z miłością i wiarą. Holiness doesn’t mean doing extraordinary things, but doing ordinary things with love and faith. (5.12.2013)

Biblia

Bądź za życiem!

Dowiedz się! Co oznacza ΦΩΣ-ΖΩΗ? Czym jest Ruch "Światło-Życie"

oraz jego gałąź rodzinna Domowy Kościół

a także dzieło Krucjata Wyzwolenia Człowieka ?

Ks. Franciszek Blachnicki

Ks. Wojciech Danielski

Odwiedza nas 46 gości oraz 0 użytkowników.

Odsłon artykułów:
6137331

Copyright © 2020 Jezus jest Panem! Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved. Strona istnieje od: 10.04.2001 r. 
Zabrania się kopiowania i rozpowszechniania materiałów znajdujących się na tmoch.net (szczególnie autorskich grafik i fotografii) bez zgody właściciela witryny. Niniejsza witryna jest w ciągłym rozwoju; strony są dodawane, modyfikowane i... czasami niektóre usuwane. Czasem pozwalam sobie modyfikować, poprawiać bądź uaktualniać już istniejące notki. Taki już jestem :) Aby wesprzeć dzieło ewangelizacyjne "tmoch.net", zobacz zakładkę "wsparcie" [->].