Jeżeli więc ustami swoimi wyznasz, że Jezus jest Panem, i w sercu swoim uwierzysz, że Bóg Go wskrzesił z martwych -  osiągniesz zbawienie.
Bo sercem przyjęta wiara prowadzi do usprawiedliwienia, a wyznawanie jej ustami - do zbawienia. (Rz 10,8-13)

Szum przed spotkaniem "Jezus na Stadionie" 2013

"Kto wierzy w Niego, na pewno nie zostanie zawiedziony". 1P 2,6

Różne postawy prowokuje organizowane na Stadionie Narodowym sobotnie spotkanie. W prasie niechętnej lub wrogiej Kościołowi, słyszymy o szarlataństwie, chęci zysku, naiwności, kontrowersjach ... (reszty nawet nie ma sensu przytaczać). Jakby się zastanowić - nic nowego - o to samo był posądzany przez faryzeuszy czy saduceuszy Jezus. Osoby na co dzień dalekie od chrześcijańskiego i ewangelicznego stylu życia, podnoszą larum niby w obronie tych "zwiedzionych" a może "nawiedzonych" uczestników spotkania. Oczywiście okazją do ataku jest sama osoba abp. Hosera, który zgodził się na zorganizowanie spotkania na terenie diecezji, gdzie jest ordynariuszem (wbrew propagandzie nie jest on inicjatorem tego spotkania). A że kwestie bioetyczne są na wokandzie (szczególnie in vitro, aborcja), czy sprawa z pewnym medialnym i "buntowniczym" (BUTNYMwNiczym) proboszczem -  to próba "ośmieszenia" ks. abp jest kusząca. Ale nie to jest przecież najważniejsze.

Ważne jest przesłanie z plakatu promującego spotkanie: "Jezus zbawia!" i pytanie, które się wobec tego nasuwa - Kim jest ten Jezus? Czym zbawienie? Z czego i dlaczego wybawia? Czy ja mogę tego doświadczyć? A jeśli "tak", to w jaki sposób? Co (Kto) jest w wierze (życiu) rzeczywiście ważne (-y)?

Jednak temu co będzie się działo na stadionie, daleko do medialnych i partyjnych imprez czy zjazdów.  Całodzienne rekolekcje poza Wielkim Postem czy Adwentem? Tak! Nie będzie konferencji prasowych a uwielbienie; patetycznych przemówień a konferencje oparte na Biblii, demonstracji a adoracja i msza św. Będzie to więc czas oddany pod działanie Ducha Świętego - czas modlitwy i odnowy wiary. Czas, w którym chcemy powiedzieć "Jezu działaj". Dobrze więc, że to spotkanie doszło do skutku, gdyż staje się ono wielkim pytaniem do współczesnej Polski i polaków - opowiedz się po której stronie tego sporu chcesz się znaleźć: Jezusa i Jego działania, czy osób wrogich Kościołowi i ich działań. 58 tys osób spotka się po to, aby swoimi ustami i w swoim sercu wyznać: Jezus jest moim Panem i Zbawicielem. Jakby się kto pytał :) ja tam będę!

 

 

http://jezusnastadionie.pl/

 

Dla osób, które nie mogą być na spotkaniu przygotowano specjalną transmisję na żywo przez internetową telewizję ewangelizacyjną DOBRE MEDIA. Transmisja odbędzie się na stronie: http://www.dobremedia.org/

 

Wywiad z o. Johnem Bashoborą [wideo]
/ps. na yt jest wiele innych nagrań ze spotkań z o. Johnem/

 

 

Spisane konferencje z rekolekcji wygłoszonych w Polsce: 2011, 2012, 2013

http://www.fundacjasercedoserca.pl/

 

Ciekawe komentarze:

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież


Anti-spam: complete the taskJoomla CAPTCHA

Liturgia dnia


Parafia św. Anny w Piasecznie

Sł. Boży ks. Kard. Stefan Wyszyński

 

Pray for peace!

 

Kromka Słowa!

Pontifex_pl


Śledź na bieżąco nauczanie papieskie na wiara.pl

Papieski twitter

Świętość nie oznacza robienia nadzwyczajnych rzeczy, ale jest robieniem tych zwyczajnych z miłością i wiarą. Holiness doesn’t mean doing extraordinary things, but doing ordinary things with love and faith. (5.12.2013)

Biblia

Bądź za życiem!

Dowiedz się! Co oznacza ΦΩΣ-ΖΩΗ? Czym jest Ruch "Światło-Życie"

oraz jego gałąź rodzinna Domowy Kościół

a także dzieło Krucjata Wyzwolenia Człowieka ?

 Ks. Franciszek Blachnicki
 

 Ks. Wojciech Danielski

    

Odwiedza nas 29 gości oraz 0 użytkowników.

Odsłon artykułów:
6514800

 Copyright © 2020 Jezus jest Panem! Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved. Strona istnieje od: 10.04.2001 r. 
Zabrania się kopiowania i rozpowszechniania materiałów znajdujących się na tmoch.net (szczególnie autorskich grafik i fotografii) bez zgody właściciela witryny. Niniejsza witryna jest w ciągłym rozwoju; strony są dodawane, modyfikowane i... czasami niektóre usuwane. Czasem pozwalam sobie modyfikować, poprawiać bądź uaktualniać już istniejące notki. Taki już jestem :) Aby wesprzeć dzieło ewangelizacyjne "tmoch.net", zobacz zakładkę "wsparcie" [->].