Jeżeli więc ustami swoimi wyznasz, że Jezus jest Panem, i w sercu swoim uwierzysz, że Bóg Go wskrzesił z martwych -  osiągniesz zbawienie.
Bo sercem przyjęta wiara prowadzi do usprawiedliwienia, a wyznawanie jej ustami - do zbawienia. (Rz 10,8-13)

Duchu Święty! Zrozum - "Not now but soon"

Ktoś w dyskusji zasugerował: "Czytajmy Słowo Boże, czytajmy Tradycję, nie poszukujmy tego co nowe, zakrawające o modernizm, a zacznijmy słuchać wieków bo to w tym co było jest mądrość, przyszłość nie jest nam znana". I tak się zastanowiłem - kurczaki, a nie lepiej słuchać Ducha Świętego - On przyszłość zna lepiej niż my ogarniamy naszą teraźniejszość - o przeszłości nie wspominając. Co mi przyjdzie po słuchaniu wieków, skoro Bóg mówi dziś? Powiem mu - nie teraz! Czy przestał On być źródłem mądrości? Czy to nie On wspomniał, że chce wszystko uczynić nowym i odnowić w Chrystusie? A czy to nie do Ducha Świętego wołamy "odnów"? Czasem chyba brakuje nam konsekwencji. Zamiast odnowy zadowala nas delikatny lifting lub jego możliwość.

Na tym tle często wraca mi wątpliwość, czy to co czytamy w Katechizmie Kościoła Katolickiego o charyzmatach to teoria tego typu, że zabiera sprawiedliwy sen. Bo co jeśli zostanę charyzmatykiem? Jak żyć? Duchu Święty - każdy tylko nie ja - trads. Zrozum - przecież Ty też jesteś tradycjonalistą - prawda? Nic przecież po Zesłaniu w uczniach się nie zmieniło. Wypili kawę i otworzyli dobrą książkę. Czemu ja mam być inny? Co zrobić jak zacznę się modlić językami? A co jeśli wzniosę ręce? To może bezpieczniej omijać takie okazje.Tylko Pismo Święte pokazuje, że Eldad i Medad też doświadczyli ducha proroctwa, tylko na odległość - a to tylko dlatego, że byli wybrani. Hmmmm, ciężka sprawa. Jak żyć skoro za każdym rogiem czai się Duch Święty? Może lepiej go nie wołać - nie budzić - i chodzić cichutko na palcach? Tylko jak powstrzymać ogień albo podmuch? Tylko gasząc albo izolując się. Czy o to chodzi w Kościele?

Bo chyba nie jesteśmy jakimś oddziałem Muzeum Historycznego? Nie po to mamy wiarę żeby teraz rozdawać kapcie i wołać "proszę nie dotykać eksponatów". Szanuję każde środowisko, z którym ewangelizowałem - Duch Święty jest w Kościele źródłem nowości - i niech tak pozostanie. Różnorodność daje radość - we wspólnocie "x" lub "y" jest tyle zła ile w każdym z nas oraz zawsze nadzieja na więcej Boga.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież


Anti-spam: complete the taskJoomla CAPTCHA

Liturgia dnia

Św. Tomasz Z Villanova OESA, Abp

Sł. Boży ks. Kard. Stefan Wyszyński

 

Pray for peace!

 

Kromka Słowa!

Pontifex_pl


Śledź na bieżąco nauczanie papieskie na wiara.pl

Papieski twitter

Świętość nie oznacza robienia nadzwyczajnych rzeczy, ale jest robieniem tych zwyczajnych z miłością i wiarą. Holiness doesn’t mean doing extraordinary things, but doing ordinary things with love and faith. (5.12.2013)

Biblia

Bądź za życiem!

 
Parafia św. Mikołaja w Grójcu

Dowiedz się! Co oznacza ΦΩΣ-ΖΩΗ? Czym jest Ruch "Światło-Życie"

oraz jego gałąź rodzinna Domowy Kościół

a także dzieło Krucjata Wyzwolenia Człowieka ?

 Ks. Franciszek Blachnicki
 

 Ks. Wojciech Danielski

    

Odwiedza nas 502 gości oraz 0 użytkowników.

Odsłon artykułów:
6753958

 Copyright © 2020 Jezus jest Panem! Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved. Strona istnieje od: 10.04.2001 r. 
Zabrania się kopiowania i rozpowszechniania materiałów znajdujących się na tmoch.net (szczególnie autorskich grafik i fotografii) bez zgody właściciela witryny. Niniejsza witryna jest w ciągłym rozwoju; strony są dodawane, modyfikowane i... czasami niektóre usuwane. Czasem pozwalam sobie modyfikować, poprawiać bądź uaktualniać już istniejące notki. Taki już jestem :) Aby wesprzeć dzieło ewangelizacyjne "tmoch.net", zobacz zakładkę "wsparcie" [->].