Jeżeli więc ustami swoimi wyznasz, że Jezus jest Panem, i w sercu swoim uwierzysz, że Bóg Go wskrzesił z martwych -  osiągniesz zbawienie.
Bo sercem przyjęta wiara prowadzi do usprawiedliwienia, a wyznawanie jej ustami - do zbawienia. (Rz 10,8-13)

Będąc w Zmartwychwstałym.

Będąc w Zmartwychwstałym ... 

 Noli me tangere - Duccio di Buoninsegna z ołtarza Maestra (1308-1311)

Niedawno przeżywaliśmy wielkie wydarzenia - obchód męki, śmierci i zmartwychwstania Jezusa Chrystusa. Wraz z Nim współcierpieliśmy na wielkopiątkowej Drodze Krzyżowej. Karą za grzech jest śmierć, ale to nie "ja" czy "ty" zawisłeś na krzyżu, ale Jezus - Baranek bez skazy, podobny do nas we wszystkim z wyjątkiem grzechu. Wraz z Chrystusem zostaliśmy zanurzeni w Jego śmierć.  Jezus odkupił nas, wydając na grzech wyrok i w wodach chrztu zrodził nas do nowego życia. Radośnie odśpiewany Exultet, wychwalający Zmartwychwstałego zapalił nasze serca do wdzięcznego "Chwała na wysokości Bogu". Przy ołtarzu pojawiła się figurka a na krzyżu zawisła czerwona stuła.

Ale czy tylko te tajemnice nabierają sensu raz do roku? Czy jest to taka "chrześcijańska zastawa stołowa" używana kilka razy w roku i tylko dla wybranych "gości"? Dlaczego tak łatwo zapominamy o tym, że cotygodniowa niedziela jest świętowaniem tej samej, samoudzielającej się Miłości. 

tm (2003r).

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież


Anti-spam: complete the taskJoomla CAPTCHA

* Dla oazowiczów: Trwamy w przygotowaniu na świętowanie 100-lecia urodzin ks. Franciszka Blachnickiego ( 24 marca 2021) oraz dziękujemy za życie ks. Wojciecha Danielskiego, którego 35 rocznicę śmierci (24 grudnia 2020) niedawno obchodziliśmy.

Św. Tomasz Z Villanova OESA, Abp

Rok 2021 został ogłoszony w Polsce Rokiem Prymasa Stefana Wyszyńskiego. W tym roku przypada 120. rocznica urodzin i 40. rocznica śmierci Prymasa Tysiąclecia.

 

Pray for peace!

 

Kromka Słowa!

Pontifex_pl


Śledź na bieżąco nauczanie papieskie na wiara.pl

Papieski twitter

Świętość nie oznacza robienia nadzwyczajnych rzeczy, ale jest robieniem tych zwyczajnych z miłością i wiarą. Holiness doesn’t mean doing extraordinary things, but doing ordinary things with love and faith. (5.12.2013)


Pan mój i Bóg mój

Biblia

Rok Św. Jakuba

Bądź za życiem!

 
Parafia św. Mikołaja w Grójcu

Kurs dla narzeczonych

Dowiedz się! Co oznacza ΦΩΣ-ΖΩΗ? Czym jest Ruch "Światło-Życie"

oraz jego gałąź rodzinna Domowy Kościół

a także dzieło Krucjata Wyzwolenia Człowieka ?

 Ks. Franciszek Blachnicki
 

 Ks. Wojciech Danielski

    

Odwiedza nas 72 gości oraz 0 użytkowników.

Odsłon artykułów:
7133709

 Copyright © 2021 Jezus jest Panem! Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved. Strona istnieje od: 10.04.2001 r. 
Zabrania się kopiowania i rozpowszechniania materiałów znajdujących się na tmoch.net (szczególnie autorskich grafik i fotografii) bez zgody właściciela witryny. Niniejsza witryna jest w ciągłym rozwoju; strony są dodawane, modyfikowane i... czasami niektóre usuwane. Czasem pozwalam sobie modyfikować, poprawiać bądź uaktualniać już istniejące notki. Taki już jestem :) Aby wesprzeć dzieło ewangelizacyjne "tmoch.net", zobacz zakładkę "wsparcie" [->].