Jeżeli więc ustami swoimi wyznasz, że Jezus jest Panem, i w sercu swoim uwierzysz, że Bóg Go wskrzesił z martwych -  osiągniesz zbawienie.
Bo sercem przyjęta wiara prowadzi do usprawiedliwienia, a wyznawanie jej ustami - do zbawienia. (Rz 10,8-13)

Prośba! :) Zbieram i kolekcjonuję stare modlitewniki (sprzed II Soboru Watykańskiego). Lubię się z nich modlić. Masz taki i nie wiesz co z nim zrobić? Jeśli chcesz, aby modlitewnik trafił w dobre ręce, albo chcesz sprawić mi radość, to skontaktuj się ze mną i zwyczajnie przyślij mi go. :) Będę bardzo wdzięczy. A dodatkowo zawartość modlitewnika wzbogaci mój dział modlitw na stronie i może ktoś jeszcze skorzysta.

Moja broń

W filmie "Gwiezdne wojny" szkolenie młodego Jedi można uznać za zakończone, jeśli pozna "moc" i zbuduje swój własny miecz. Idąc podobnym tokiem rozumowania wpadłem na pomysł, że muszę zbudować swój własny różaniec. Pojechałem więc na giełdę minerałów i zakupiłem odpowiednie półprodukty. Większość, którzy tam robili zakupy, kupowało coś albo jako biżuterie, ozdobę na półkę, lub amulet (niestety). A tu ktoś kupuje krzyżyki, koraliki i rzemyk w celu uplecenia różańca. Dziwny jest ten świat - nieprawdaż :) Na dzisiejszym nabożeństwie różańcowym pomyślne próby przeszedł różaniec z malachitu. Jutro test różańca z korala (krzyżyk niestety z jaspisu, bo nie było z koralowca).

 

 

ps. jedna ze stron podaje: "Malachit – wyciąga z nas chorobotwórcze energie i przyjmuje je na siebie. Malachit hamuje zakażenia. Naukowcy odkryli, że chorobotwórcze bakterie giną w naczyniach z malachitu – niszczy je miedź, wydzielająca się z kamienia. Malachit leczy arteriosklerozę, reumatyzm, uspokaja nerwy i normalizuje pracę serca. Ułatwia koncentrację i podtrzymuje rozwój duchowy." - mi szczególnie podoba się "Ułatwia koncentrację i podtrzymuje rozwój duchowy." to szczególnie jest ważne przy modlitwie :) Ten tekst to aby pokazać, że są tacy co kamienie traktują magicznie, stąd też mój pomysł zmiany przeznaczenia. Bóg stworzył - Bogu niech służy. 
Niech MOC DUCHA będzie z wami.

ps.2. Malachit to: Cu2CO 3 (OH)2 zobacz: http://pl.wikipedia.org/wiki/Malachit
 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież


Anti-spam: complete the taskJoomla CAPTCHA

 

Tak dla ŻYCIA

#zaŻyciem #prolife #StopAborcji

Każde poczęte dziecko ma unikalny kod DNA!!! Tak mówi nauka i tak wychodzi w badaniach laboratoryjnych. Jest to zatem jego/jej (dziecka) ciało. Niech świat pozwoli im żyć, rosnąć, rozwijać się. TAK DLA ŻYCIA!

Św. Tomasz Z Villanova OESA, Abp

Pray for peace!

http://tmoch.net/jupgrade/images/grafika2020/Serce_Jezusa_ikona_.jpgNajświętsze Serce Pana Jezusa
- zmiłuj się nad nami

Kromka Słowa!

 Zintegrowana baza tekstów papieskich:

* [Jan Paweł II: Przemówienia i orędzia]

Pontifex_pl


Śledź na bieżąco nauczanie papieskie na wiara.pl.
U mnie dział: papieska inspiracja.

Papieski twitter

Świętość nie oznacza robienia nadzwyczajnych rzeczy, ale jest robieniem tych zwyczajnych z miłością i wiarą. Holiness doesn’t mean doing extraordinary things, but doing ordinary things with love and faith. (5.12.2013)


Pan mój i Bóg mój

Biblia


- materiały dodatkowe

 Parafia św. Mikołaja w Grójcu

www [ -> ]

     

Zabrania się kopiowania i rozpowszechniania materiałów znajdujących się na tmoch.net (szczególnie autorskich grafik i fotografii) bez zgody właściciela witryny. Niniejsza witryna jest w ciągłym rozwoju; strony są dodawane, modyfikowane i... czasami niektóre usuwane. Czasem pozwalam sobie modyfikować, poprawiać bądź uaktualniać już istniejące notki. Taki już jestem :)  Aby wesprzeć dzieło ewangelizacyjne "tmoch.net", zobacz zakładkę "wsparcie" [->]. 

     
   
    Copyright © 2022 Jezus jest Panem! Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved. Strona istnieje od: 10.04.2001 r.