Jeżeli więc ustami swoimi wyznasz, że Jezus jest Panem, i w sercu swoim uwierzysz, że Bóg Go wskrzesił z martwych -  osiągniesz zbawienie.
Bo sercem przyjęta wiara prowadzi do usprawiedliwienia, a wyznawanie jej ustami - do zbawienia. (Rz 10,8-13)

Niech mi się stanie według Twego słowa!

"Właśnie Jezus staje przed nami jako Ten, który przyszedł, abyśmy mieli życie w obfitości (por. J 10, 10). Dlatego też musimy podejmować wszelkie wysiłki, by ukazywać słowo Boże jako otwarcie na nasze własne problemy, jako odpowiedź na nasze własne pytania, szersze otwarcie na nasze własne wartości i jednocześnie zaspokojenie naszych własnych dążeń" - Benedykt XVI (Verbum Domini, 23). "Słowo Boże przygotowuje każdego z nas do rozmowy z Panem: przemawiający Bóg uczy nas, jak możemy z Nim rozmawiać". (Verbum Domini, 24). W kontekście zaufania Słowu Boga, chciałbym podzielić się ciekawą inicjatywą od oo. Dominikanów. Masz problem z regularnym czytaniem Biblii? Potrzebujesz Nieśmiertelnika.

Nieśmiertelnik to podręczne, kieszonkowe Pismo Święte. Stworzone w odpowiedzi na potrzebę posiadania tekstów biblijnych, w każdym miejscu i o każdej porze. Chodzi o to, aby zawsze mieć przy sobie tekst Pisma Świętego - i nie wystarczy powiedzieć, że mam w telefonie komórkowym.

Ja mogę powiedzieć, że nosiłem przy sobie egzemplarz Nowego Testamentu (ten na zdjęciu powyżej). Dostałem go na zakończenie formacji we wspólnocie akademickiej, tuż przed wstąpieniem do seminarium. Pozakreślane cytaty. Obrazki, które miały mi pomagać w modlitwie. Zawsze gdzieś pod ręką - w kieszeni sutanny, w plecaku. Używany niezależnie od całej Biblii, do której starałem się przenosić to, co było dla mnie ważne. Niestety skórzana okładka za bardzo przypominała portfel, więc ktoś ukradł mi Pismo jak byłem na pielgrzymce w Ziemi Świętej. I żeby było ciekawiej, stało się to ostatniego dnia, w drodze powrotnej do hotelu, po tym jak udało mi się za trzecim podejściem wejść do Grobu Pańskiego. Nie wiem czy to było w kolejce, czy kiedy zatrzymałem się w uliczce. Miałem je w bocznej kieszeni plecaka - zamiast w środku.

Do dziś nie mogę sobie wybaczyć mojej nieuwagi, bo wraz z tym egzemplarzem straciłem świadectwo pewnej duchowej drogi. Jakby ktoś ukradł i zniszczył mój pamiętnik. Niestety też nie wszystkie podkreślenia znalazły się w drugiej Biblii. Jakby utracone kontaktu ze skradzionego telefonu. Obrazki (kilka cennych) - jak zdjęcia moich bliskich. Po cichu sobie marzę, że ktoś jednak nie wyrzucił jej do kosza i może dzięki adresowi na pierwszej stronie wróci do mnie. Ale to tylko pokazuje chyba moją naiwność. Jednak pomimo ludzkiego poczucia straty, odkrywam że prawdziwa siła jest w samym Słowie Pana. Nie może nam ono spowszednieć. Może za bardzo się do tego egzemplarza przyzwyczaiłem.Może trzeba było go odłożyć i wziąć nowy (czysty) i dać się prowadzić po owych drogach. Towarzyszył mi przez 12 lat - czyli biblijne pokolenie. Czasu nie cofnę - niestety. Wygląda na to, że trzeba wziąć nowy zeszyt i zacząć pisać ten duchowy pamiętnik jeszcze raz. Czas na nowe pokolenie. Do czego każdego zachęcam.

Polecane linki: Słowo Boże, Biblia, Lectio divina

ps. Jeśli będąc w Ziemi Świętej znajdziesz to Pismo, będę wdzięczny :)

 

Wielki Post czas na porządki :)

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież


Anti-spam: complete the taskJoomla CAPTCHA

Tak dla ŻYCIA

#zaŻyciem #prolife #StopAborcji

Św. Tomasz Z Villanova OESA, Abp

Rok 2021 został ogłoszony w Polsce Rokiem Prymasa Stefana Wyszyńskiego. W tym roku przypada 120. rocznica urodzin i 40. rocznica śmierci Prymasa Tysiąclecia.

Pray for peace!

 

Kromka Słowa!

 Zintegrowana baza tekstów papieskich:

* [Jan Paweł II: Przemówienia i orędzia]

Pontifex_pl


Śledź na bieżąco nauczanie papieskie na wiara.pl.
U mnie dział: papieska inspiracja.

Papieski twitter

Świętość nie oznacza robienia nadzwyczajnych rzeczy, ale jest robieniem tych zwyczajnych z miłością i wiarą. Holiness doesn’t mean doing extraordinary things, but doing ordinary things with love and faith. (5.12.2013)


Pan mój i Bóg mój

Biblia


Rok Rodziny Amoris Laetitia
2021-2022

Rok Św. Jakuba

Rok św. Józefa

 
Parafia św. Mikołaja w Grójcu


- materiały dodatkowe

Odwiedza nas 71 gości oraz 0 użytkowników.

Odsłon artykułów:
8147357
     

Zabrania się kopiowania i rozpowszechniania materiałów znajdujących się na tmoch.net (szczególnie autorskich grafik i fotografii) bez zgody właściciela witryny. Niniejsza witryna jest w ciągłym rozwoju; strony są dodawane, modyfikowane i... czasami niektóre usuwane. Czasem pozwalam sobie modyfikować, poprawiać bądź uaktualniać już istniejące notki. Taki już jestem :)  Aby wesprzeć dzieło ewangelizacyjne "tmoch.net", zobacz zakładkę "wsparcie" [->]. 

     
   
    Copyright © 2021 Jezus jest Panem! Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved. Strona istnieje od: 10.04.2001 r.