Jeżeli więc ustami swoimi wyznasz, że Jezus jest Panem, i w sercu swoim uwierzysz, że Bóg Go wskrzesił z martwych -  osiągniesz zbawienie.
Bo sercem przyjęta wiara prowadzi do usprawiedliwienia, a wyznawanie jej ustami - do zbawienia. (Rz 10,8-13)

Modlitwy do Św. Agnieszki

 

Modlitwy do Św. Agnieszki

 

 

 

Modlitwa do Świętej Agnieszki, Panny, i Męczenniczki

Święta Agnieszko, latami dziecino, a wielkiem, i niestraszonem sercem Heroino Mężna, śliczny kwiecie młodości, woniejący Bogu, a z Bożków, i z mąk tryumfująca Panno, niech za twoją przyczyną, kiedy nie od młodości, przynajmniej od tego momentu Bogu mojemu żyję, i chlały jego we wszystkim szukam, czystości mojej niech jak źrzenicy oka mego strzegę, i żadnym pokusom, ani przewagom nie dam sobie jej wydrzeć jako ty, któraś, ani honorem, ani bogactwami obiecanemi, ani mękami przywieść się nie dała do utraty tego klejnotu drogiego. Ciebie Święta Panienko ogień naniecony ani dotknął, ale się rozstąpiwszy, poganów palił, proszę cię serdecznie, aby mnie za twoją przyczyną, ogień piekielny nie tykał za grzechy moje, których odpuszczenie wybłagaj mi u Boga, ale niech mnie pali bez przestanku ogień miłości Boskiej którym ja goreć pragnę jako Serafinowie, żebym z niemi potym, i z tobą Boga chwalił, (chwaliła,) i kochał (kochała) w Królestwie Niebieskiem, Amen.
za: Nabożeństwo codzienne ku nieustającej nigdy czci i chwale Boga w Trójcy Jedynego, Najświętszej Maryi Panny Niepokalanie Poczętej i Świętych Pańskich dla wygody ludzi nabożnych i zbawiennego dusz chrześcijańskich pożytku z nowym rozmaitych modlitew przydatkiem krótko zebrane (1857r.)

za: Nabożeństwo codzienne ku nieustającej nigdy czci i chwale Boga w Trójcy Jedynego, Najświętszej Maryi Panny Niepokalanie Poczętej i Świętych Pańskich dla wygody ludzi nabożnych i zbawiennego dusz chrześcijańskich pożytku z nowym rozmaitych modlitew przydatkiem krótko zebrane (1857r.)

 

 

Modlitwa do świętej Agnieszki.

Święta Agnieszko, wiekiem dziecino. Z wielkiem a nieustraszonem sercem heroino mężna, śliczny kwiecie miłością woniejący Bogu, a z bożków i mąk tryumfująca panno, niech za twoją świętą przyczyną, kiedy nie od młodości, przynajmniej od tej chwili Bogu mojemu żyję i chwały Jego we wszystkiem szukam, czystości mojej niech jak źrenicy oka mego strzegę, żadnym pokusom ani gwałtem nie dam sobie jej wydrzeć, jako ty, któraś ani zaszczytem, ani bogactwami obiecanemi. ani mękami przywieść się nie dala do utraty tego klejnotu drogiego. Ciebie święta, panienko ogień wzniecony, ani dotknął, ale rozstąpiwszy się poganów rozpalił, proszę cię serdecznie, aby mnie za przyczynieniem się twojem ogień piekielny nie dotknął za grzechy moje, których odpuszczenie wyjednaj mi u Boga. ale niech mnie pali bez przestanku ogień miłości Boskiej, którym ja goreć pragnę jako Serafinowie, żebym z nimi potem i z Tobą Boga chwalił i kochał w królestwie niebieskiem. Amen.

za: "Bieg roku całego" (1889r.)

 

 

Litania do św. Agnieszki

Kyrię elejson, Chryste elejson, Kyrie elejson.
Chryste usłysz nas, Chryste wysłuchaj nas.
Ojcze z nieba Boże, zmiłuj się nad nami.
Synu Odkupicielu świata Boże, zmiłuj się nad nami.
Duchu święty Boże, zmiłuj się nad nami.
Święta Trójco jedyny Boże, zmiłuj się nad nami.
Święta Marya, królowa panieńska, módl się za nami.
Święta Agnieszko, któraś w młodocianym wieku czystość i dziewictwo Bogu poślubiła, Święta Agnieszko, któraś z miłości ku Chrystusowi, ziemskim oblubieńcem wzgardziła,
Święta Agnieszko, oblubienico Chrystusa Pana,
Święta Agnieszko, najśliczniejszy przybytku Ducha
Święta Agnieszko, córko najmilsza N. P. Maryi,
Święta Agnieszko, za cnotę prześladowana,
Święta Agnieszko, w wierze niezachwiana
Święta Agnieszko, w Bogu ufność całą pokładająca
Święta Agnieszko, do domu nierządu wtrącona, przez anioła od zniewagi ochroniona, Święta Agnieszko, w ogień na spalenie żywcem wrzucona,
Święta Agnieszko, mieczem przebita
Święta Agnieszko, w trzynastym roku życia Twego przez śmierć męczeńską do nieba przeniesiona,
Święta Agnieszko, cudami od Boga wsławiona,
Święta Agnieszko, od świętego Ambrożego szczególnie wychwalana
Święta Agnieszko, jako wzór dla dziewic przedstawiona,
Święta Agnieszko, od św. Emerencyanny i wielu chrześcijan w grobie po śmierci nawiedzana
Święta Agnieszko, rodziców swych przy grobie płaczących widzeniem niebieskim pocieszająca
Święta Agnieszko, uciekającej się do Twej przyczyny Konstancyi córki Konstantego W. uleczenie u Boga upraszająca, módl się za nami.
Od wszelkiego złego, broń nas modlitwami Twemi, święta Agnieszko,
My grzeszni prosimy Cię, wstaw się za nami, święta Agnieszko.
Abyśmy mogli Ciebie naśladować w niewinności i czystości, wyjednaj nam to prośbami Twemi święta Agnieszko,
Abyśmy mogli wytrwać w cnocie aż do końca, wyjednaj nam to prośbami Twemi, święta Agnieszko.

Baranku Boży, który gładzisz grzechy świata, przepuść nam Panie.
Baranku Boży, który gładzisz grzechy świata, wysłuchaj nas Panie.
Baranku Boży, który gładzisz grzechy świata, zmiłuj się nad nami.

Jezu Chryste usłysz nas, Jezu Chryste wysłuchaj nas.
Kyrie elejson, Chryste elejson, Kyrie elejson.
Ojcze nasz, Zdrowaś Marya i t. d.

Antyfona.
O jak piękny jest czysty rodzaj z jasnością, nieśmiertelną bowiem jest pamiątka jego, gdyż u Boga znajoma jest i u ludzi.
V. Módl się za nami święta Agnieszko, R Abyśmy się stali godnymi obietnic Pana Chrystusowych.

Módlmy się:
Święta Agnieszko latami dziecino, a wielkim i nieustraszonym sercem heroino mężna, śliczny kwiecie miłością woniejący Bogu, a z męk tryumfująca panno, niech za Two-ją świętą przyczyną kiedy nie od młodości, przynajmniej od tego momentu Bogu mojemu żyję i chwały Jego we wszystkiem stukam, czystości mojej niech jak źrenicy oka mego strzegę, żadnym pokusom ani gwałtem nie dam sobie tej wydrzeć, jako Ty któraś ani pochlebstwami, ani bogactwami obiecanemi, ani mękami przywieść się nie dała, do utraty tego klejnotu drogiego. Ciebie święta panienko ogień naniecony, ani dotknął ale rozstąpiwszy się, pogąnów zniszczył, proszę Cię serdecznie, aby mnie za przyczynieniem się Twojem ogień piekielny nie dotknął za grzechy moje, których odpuszczenie wyjednaj mi u Boga, ale niech mnie pali bez przestanku ogień miłości Boskiej, którym ja goreć pragnę jako serafinowie, żebym z niemi po tem życiu z Tobą, Boga chwalił i kochał w królestwie niebieskim, Amen.

z modlitewnika z 1853r. 

 

 

Prośba! :) Zbieram i kolekcjonuję [->] stare modlitewniki (sprzed II Soboru Watykańskiego) [- Modlitewnik ->]. Lubię się z nich modlić. Warto do nich sięgać. [->]

Masz taki i nie wiesz co z nim zrobić? Jeśli chcesz, aby modlitewnik trafił w dobre ręce, albo chcesz sprawić mi radość, to skontaktuj się ze mną i zwyczajnie przyślij mi go. :) Będę bardzo wdzięczy. A dodatkowo zawartość modlitewnika wzbogaci mój dział modlitw na stronie i może ktoś jeszcze skorzysta.

 

 

Tak dla ŻYCIA

Aborcja to świadome morderstwo dokonane na niewinnym i bezbronnym CZŁOWIEKU !!!

#zaŻyciem #prolife #StopAborcji

Każde poczęte dziecko ma unikalny kod DNA!!! Tak mówi nauka i tak wychodzi w badaniach laboratoryjnych. Jest to zatem jego/jej (dziecka) ciało. Niech świat pozwoli im żyć, rosnąć, rozwijać się. TAK DLA ŻYCIA!

Nie dla prenatalnego mordowania niewinnych, nienarodzonych, dzieci!

Aborcja nie jest prawem człowieka, jest pozbawieniem niewinnego, nienarodzonego, człowieka jego najważniejszego prawa - prawa do życia.

[Życie człowieka od poczęcia do narodzin]

Św. Tomasz Z Villanova OESA, Abp

Pray for peace!

 

http://tmoch.net/jupgrade/images/grafika2020/Serce_Jezusa_ikona_.jpgNajświętsze Serce Pana Jezusa
- zmiłuj się nad nami

Kromka Słowa!

Pontifex_pl


Śledź na bieżąco nauczanie papieskie na wiara.pl.
lub na *[Nauczanie papieskie]

U mnie odwiedź dział: papieska inspiracja.

Papieski twitter

Świętość nie oznacza robienia nadzwyczajnych rzeczy, ale jest robieniem tych zwyczajnych z miłością i wiarą. Holiness doesn’t mean doing extraordinary things, but doing ordinary things with love and faith. (5.12.2013), BXVI


Pan mój i Bóg mój

Biblia

Mój manifest duchowy
Elizeusz

www: Elizeusz.pl

Kurs dla narzeczonych:

- materiały dodatkowe i terminy ->


[Formalności przedślubne w zarysie]

Katecheza przedchrzcielna:
-> konferencje, kto może być chrzestnym?, potrzebne dokumenty.

 Parafia św. Mikołaja w Grójcu

Nowa strona www [ -> ]:
http://swmikolaj-grojec.pl

Informacje o kościele ->

Modlitewnik x. Piotra Skargi SJ:


www [ -> ]

Wspólnota "Spotkania małżeńskie"

     

Zabrania się kopiowania i rozpowszechniania materiałów znajdujących się na tmoch.net (szczególnie autorskich grafik i fotografii) bez zgody właściciela witryny. Niniejsza witryna jest w ciągłym rozwoju; strony są dodawane, modyfikowane i... czasami niektóre usuwane. Czasem pozwalam sobie modyfikować, poprawiać bądź uaktualniać już istniejące notki. Taki już jestem :)  Aby wesprzeć dzieło ewangelizacyjne "tmoch.net", zobacz zakładkę "wsparcie" [->]. 

     
   
    Copyright © 2022 Jezus jest Panem! Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved. Strona istnieje od: 10.04.2001 r.