Jeżeli więc ustami swoimi wyznasz, że Jezus jest Panem, i w sercu swoim uwierzysz, że Bóg Go wskrzesił z martwych -  osiągniesz zbawienie.
Bo sercem przyjęta wiara prowadzi do usprawiedliwienia, a wyznawanie jej ustami - do zbawienia. (Rz 10,8-13)

Modlitwa do Jezusa Chrystusa o cierpliwość. (1865r.)

 

 

  Modlitwa do Jezusa Chrystusa o cierpliwość. (1865r.)

Jezu, któryś od kolebki chciał cierpieć, dla nauczenia nas cierpliwości, daj mi tę cnotę, abym znosić umiała wszystkie dolegliwości i przykrości, jakie mnie napotkać mogą.
Jezu, któryś był podległy Matce Twojej i Ś. Józefowi w latach dziecinnych, daj mi cierpliwość w poddawaniu się wszelkiej władzy ustanowionej przez Ciebie.
Jezu, któryś cierpiał na puszczy głód i pokusy, daj mi cierpliwość na wszystko co mi dokuczliwym być może, abym przez nią pokonać mogła wszelkie pokusy do złego.
Jezu, który nauczając lud prosty, cierpiałeś jego natręctwo i brak uszanowania dla siebie, daj mi cierpliwość w obcowaniu z ludźmi, abym nie wymagała względów, nie szukała przyjemności, tylko jedynie chwały Twojej, i służyła Ci w jaki sposób zechcesz mnie użyć.
Jezu, który cierpiałeś potwarze, złorzeczenia, naigrawania od ludu, Ty co byłeś najświętszym, daj mi cierpliwość na wady podwładnych, na ich hardość i złe usługi.
Jezu, który byłeś niepoznany, pogardzony, którego się zaparł uczeń ulubiony, daj mi cierpliwość na wszelkie obelgi, zniewagi i niewdzięczności, choć od najdroższych osób doznawane.
Jezu, któryś wycierpiał biczowanie, cierniem koronowanie, gwoździem przebicie rąk i nóg, przekłucie boku i żółcią napojenie, daj mi cierpliwość na wszystkie boleści, które mi z woli Twojej zesłane będą.
Jezu, któryś wycierpiał tęsknoty śmierci, opuszczenie od wszystkich i niejako Ojca Twego zapomnienie, a nareszcie śmierć męczeńską od tych, których zbawić przyszedłeś ; daj mi cierpliwość na wszelkie moralne cierpienia, na trudy i nędze życia, na koniec na śmierć, jaką Ci się podoba mnie zesłać. A jakoś milczał gdy Cię oskarżano, potwarzano, znieważano; dopomóż mi naśladować Ciebie, nie narzekając ani rozjątrzając żalu skargami; nie gorsząc bliźniego niecierpliwością, nie obrażając Majestatu Twego sarkaniem na Twe wyroki. Dopomóż mi, abym przez moją podległość woli Twojej, cierpliwość na krzywdy lub boleści, budować mogła bliźniego, a Tobie oddać najmilszą Ci ofiarę, serca cichego i pokornego.
Jezu, racz przebaczyć wszelkie dawne wykroczenia przeciw cnocie cierpliwości, i dozwól, żebym na przyszłość zjednać ją sobie potrafiła, a przez to stała się godną łaski Twojej.  Amen.

za: Katolickie nabożeństwo (1865r.)

 

 

Prośba! :) Zbieram i kolekcjonuję [->] stare modlitewniki (sprzed II Soboru Watykańskiego) [- Modlitewnik ->]. Lubię się z nich modlić. Warto do nich sięgać. [->]

Masz taki i nie wiesz co z nim zrobić? Jeśli chcesz, aby modlitewnik trafił w dobre ręce, albo chcesz sprawić mi radość, to skontaktuj się ze mną i zwyczajnie przyślij mi go. :) Będę bardzo wdzięczy. A dodatkowo zawartość modlitewnika wzbogaci mój dział modlitw na stronie i może ktoś jeszcze skorzysta.

 

 

Tak dla ŻYCIA

Aborcja to świadome morderstwo dokonane na niewinnym i bezbronnym CZŁOWIEKU !!!

#zaŻyciem #prolife #StopAborcji

Każde poczęte dziecko ma unikalny kod DNA!!! Tak mówi nauka i tak wychodzi w badaniach laboratoryjnych. Jest to zatem jego/jej (dziecka) ciało. Niech świat pozwoli im żyć, rosnąć, rozwijać się. TAK DLA ŻYCIA!

Nie dla prenatalnego mordowania niewinnych, nienarodzonych, dzieci!

Aborcja nie jest prawem człowieka, jest pozbawieniem niewinnego, nienarodzonego, człowieka jego najważniejszego prawa - prawa do życia.

[Życie człowieka od poczęcia do narodzin]

Św. Tomasz Z Villanova OESA, Abp

Pray for peace!

 

http://tmoch.net/jupgrade/images/grafika2020/Serce_Jezusa_ikona_.jpgNajświętsze Serce Pana Jezusa
- zmiłuj się nad nami

Kromka Słowa!

Pontifex_pl


Śledź na bieżąco nauczanie papieskie na wiara.pl.
lub na *[Nauczanie papieskie]

U mnie odwiedź dział: papieska inspiracja.

Papieski twitter

Świętość nie oznacza robienia nadzwyczajnych rzeczy, ale jest robieniem tych zwyczajnych z miłością i wiarą. Holiness doesn’t mean doing extraordinary things, but doing ordinary things with love and faith. (5.12.2013), BXVI


Pan mój i Bóg mój

Biblia

Mój manifest duchowy
Elizeusz

www: Elizeusz.pl

Kurs dla narzeczonych:

- materiały dodatkowe i terminy ->


[Formalności przedślubne w zarysie]

Katecheza przedchrzcielna:
-> konferencje, kto może być chrzestnym?, potrzebne dokumenty.

 Parafia św. Mikołaja w Grójcu

Nowa strona www [ -> ]:
http://swmikolaj-grojec.pl

Informacje o kościele ->

Modlitewnik x. Piotra Skargi SJ:


www [ -> ]

Wspólnota "Spotkania małżeńskie"

     

Zabrania się kopiowania i rozpowszechniania materiałów znajdujących się na tmoch.net (szczególnie autorskich grafik i fotografii) bez zgody właściciela witryny. Niniejsza witryna jest w ciągłym rozwoju; strony są dodawane, modyfikowane i... czasami niektóre usuwane. Czasem pozwalam sobie modyfikować, poprawiać bądź uaktualniać już istniejące notki. Taki już jestem :)  Aby wesprzeć dzieło ewangelizacyjne "tmoch.net", zobacz zakładkę "wsparcie" [->]. 

     
   
    Copyright © 2022 Jezus jest Panem! Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved. Strona istnieje od: 10.04.2001 r.