Jeżeli więc ustami swoimi wyznasz, że Jezus jest Panem, i w sercu swoim uwierzysz, że Bóg Go wskrzesił z martwych -  osiągniesz zbawienie.
Bo sercem przyjęta wiara prowadzi do usprawiedliwienia, a wyznawanie jej ustami - do zbawienia. (Rz 10,8-13)

Gender - co się za tym kryje? Kilka wykładów i konferencji.

W ostatnim czasie w przestrzeni medialnej zaszumiało :P "Kościół poluje na czarownice", albo "z dział strzela do móch" (jak banalnie zauważył pewien medialny OP [nie mylić z PO]). Od razu dopowiem, że są to dwie wyrwane z konteksty wypowiedzi. Zwyczajnie nie byłem w stanie przetrwać więcej niż 2 minuty programu prowadzonego przez mojego imiennika z rudych psowatych (na marginesie - jestem pewien, że ten program, to strata czasu). W tle protesty rodziców na wprowadzaną "genderową" edukację w przedszkolach, a to tylko skrawek o wiele większego zjawiska. Oszczerstwa, kłamstwa, manipulacje, straszenie, ... Widać teraz po tej linii będzie szła walka duchowa - ideologia z szyderczym uśmiechem. Żeby oddać sprawiedliwość polecam zapis kilka wystąpień, które pokazują, dlaczego Kościół zauważa pewne niebezpieczeństwo, przemycane pod słowem "gender".

 

1. „Gender – dewastacja człowieka i rodziny” - wykład ks. prof. Pawła Bortkiewicza na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu. Wykład został zakłócony przez krzykliwych ideologów [zob. www]. Ostatecznie odbył się w innej sali.

 

 

2. Tomasz Gołąb: "Za gender stoją pieniądze. Za nami Bóg" - relacja ze spotkania między innymi z Gabriele Kuby, które odbyło się w sali Domu Arcybiskupów Warszawskich. Na końcu artykułu można obejrzeć relację video ze spotkania. Na stronie organizatora, jakim był Papieski Wydział Teologiczny w Warszawie, można pobrać nagrania mp3 ze wspomnianej konferencji: http://www.pwtw.pl/po-konferencji-gender-nadzieja-czy-spustoszenie/#more-6218.

 

 

3. "Rewolucja gender" - ks. prof. Dariusz Oko-  wykład wygłoszono w Gliwicach dn. 24.04.2013.

 

 

4. Czy mężczyźni i kobiety są sobie równi? Znany norweski komik (Harald Eia), całkiem na poważnie poszukuje odpowiedzi na to pytanie.

 

 

5. Rozmowa z prof. Marią Ryś UKSW nt. ideologii gender.

 

 

6. Wykład "Ideologia gender a prawda o człowieku" - ks. abp Henryk Hoser SAC. Wykład wygłoszony podczas Sympozjum Rewolucja Genderowa w WSKSiM w Toruniu.

 

 

7. Wykład "Ideologia gender - wyzwania antropologiczne współczesności. Ujęcie bioetyczne." - ks. abp Henryk Hoser SAC. Wykład wygłoszony na UKSW 12 maja 2012 r. [www].

 

 

8. Gender - tyrania seksualizacji. Konferencja w Legnicy [www]:

„Istota ideologii gender” wygłosił ks. prof. Paweł Bortkiewicz z Poznania.

Prof. Maria Ryś, psycholog z UKSW Warszawa.

 

 

Wideo konferencji „Miejmy odwagę uczyć i wychowywać”.
(m.innymi konferencja Dr Gabriele Kuby: Ideologia gender w Europie Zachodniej w odniesieniu do rodziców.)

 

 

Artykuły i omówienia [stopniowo będę dodawał kolejne]:

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież


Anti-spam: complete the taskJoomla CAPTCHA

Św. Tomasz Z Villanova OESA, Abp

Sł. Boży ks. Kard. Stefan Wyszyński

 

Pray for peace!

 

Kromka Słowa!

Pontifex_pl


Śledź na bieżąco nauczanie papieskie na wiara.pl

Papieski twitter

Świętość nie oznacza robienia nadzwyczajnych rzeczy, ale jest robieniem tych zwyczajnych z miłością i wiarą. Holiness doesn’t mean doing extraordinary things, but doing ordinary things with love and faith. (5.12.2013)

Biblia

Bądź za życiem!

 
Parafia św. Mikołaja w Grójcu

Dowiedz się! Co oznacza ΦΩΣ-ΖΩΗ? Czym jest Ruch "Światło-Życie"

oraz jego gałąź rodzinna Domowy Kościół

a także dzieło Krucjata Wyzwolenia Człowieka ?

 Ks. Franciszek Blachnicki
 

 Ks. Wojciech Danielski

    

Odwiedza nas 62 gości oraz 0 użytkowników.

Odsłon artykułów:
6931861

 Copyright © 2020 Jezus jest Panem! Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved. Strona istnieje od: 10.04.2001 r. 
Zabrania się kopiowania i rozpowszechniania materiałów znajdujących się na tmoch.net (szczególnie autorskich grafik i fotografii) bez zgody właściciela witryny. Niniejsza witryna jest w ciągłym rozwoju; strony są dodawane, modyfikowane i... czasami niektóre usuwane. Czasem pozwalam sobie modyfikować, poprawiać bądź uaktualniać już istniejące notki. Taki już jestem :) Aby wesprzeć dzieło ewangelizacyjne "tmoch.net", zobacz zakładkę "wsparcie" [->].